Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tohle je teda něco, knihu jsem před malou chvílí dočetla a pořád to nemůžu nějak rozdýchat. Po přečtení první knihy Dopisy ztraceným jsem si říkala, že autorka už lepší příběh vymyslet nemůže... No, naštěstí jsem se mýlila. Tahle kniha je něco nepopsatelného. Řeší se tady opravdu vážná témata, jako je kyberšikana, sexismus, týrání a zneužívání dětí v pěstounské péči, fanatické věření v Boha.. Všechno je zde moc hezky popsané a vysvětlené, a i přes všechny tyhle nepřijemná témata není kniha nějak ponurá nebo depresivní. Autorka krásně vystihla pocity a obavy hlavních postav, děj je napsaný na jedničku a knihu jsem přečetla za pár hodin, protože jsem se od toho nemohla ani na minutu odtrhnout. Četla jsem od této autorky i fantasy knihy, které rozhodně nejsou špatné, ale YA knihy jsou její dominanta. Za mě tato kniha rozhodně ano.

19.02.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Ach! Tohle je jedna moje velká srdcovka! Knihu jsem poprvé četla hned po jejím vydání, tudíž už je to nějaký ten pátek. Z celé Selekce jsem byla neskutečně nadšená a hltala jsem stránky jak jen to šlo. Knihu jsem pak četla ještě jednou a teď po skoro třech letech jsem si dala další rereading. Musím přiznat, že mě kniha opět uchvátila a vtáhla do děje. Miluju tu atmosféru, ten svět a ty postavy. Vždy, když se mě někdo zeptá, na moje nejoblíbenější série, padne tam právě Selekce. A i když mi už není třináct, tak jako tehdy, stále za to tenhle příběh stojí. Kapitoly jsou krátké a ubíhají rychle, autorka má skvělý styl psaní a celá myšlenka selekce je neskutečná. Takže pokud jste to ještě nepochopili, za mě jedno velké ano a tuto knihu můžu jen doporučit.

11.12.2020 5 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Autorka se každou knihou posouvá dál a dál. Tento příběh byl opět úplně z jiného prostředí, než předešlé díly. Je tady krásně ukázaná psychika mladých, naivních slečen, které něco ve svém životě postrádají. Náš pachatel si záměrně vybírá dívky, které jsou z pěstounských rodin, z rozvrácených rodin, nebo které mají velice přísné rodiče. Je zde krásně vidět, jak s nimi "pracuje", jak jim lichotí, píše SMS , ale stále si nechává odstup, aby po něm toužili ještě víc. Celá ta knížka je úžasná. Opravdu to stojí za přečtení, nejhorší na tom je, že přesně takovéhle věci se prostě v našem světě dějí i v tuto chvíli. Za mě jedno velké ano.

13.11.2020 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Wow, na tohle nejde říct nic jiného. Rachel Abbott je jedna z mých nejoblíbenějších thrillerových spisovatelek už nějakou dobu, a pokaždé její knížce se v tom utvrzuji ještě víc. V každé její knížce máte dvě dějové linky, které budete naprosto milovat. Navíc v téhle knize se všechno z předešlých dvou příběhů spojí, a to je ten nejlepší pocit. Někdo by mohl namítnout, že toho "spojování osudů" postav bylo moc, já jsem se v tom zase naprosto vyžívala. Navíc jsem se pak bála jít spát, protože jsem nad tím stále přemýšlela a děsilo mě, že se to v našem světě děje ( naštěstí u nás v ČR tohle není tak běžné, jako třeba v Americe a podobně). Tuhle knihu určitě doporučuji, a pokud jste od autorky nic nečetli, ted je ten správný čas to napravit.

29.10.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Na tuhle knihu jsem čekala snad věčnost! Hunger games naprosto miluju, četla jsem je snad milionkrá. Pořád jsem doufala, že se dočkáme další knížky z předešlých ročníku Hladových her. A ono je to už tady! Kniha se četla rychle, stránky mi mizely pod rukama a já si užívala zase tu atmosféru her. Nutno říct, že tahle kniha není primárně o hrách jako v jedničce a dvojce, příběh je o mladém prezidentu Snowovi, který ještě není prezident, nýbrž jen "chudý strudent". Přesto se mi příběh líbil a doufala jsem, že skončí dobře :D Zas jsem doufala v nějaké paralelní vesmíry, kdy jeden Snow bude hajzlík a ve druhém bude s Lucy Gray štastně až navěky. Knihu opět doporučuji, a pokud jste ještě nečetli ani původní trilogii, měli byste to rychle napravit :)

17.10.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Přesně takovou knížku jsem potřebovala! Už když kniha vycházela v originále, věděla jsem, že ji budu milovat. Maas je moje nejoblíbenější spisovatelka a tahle kniha je její další pecka. Ze začátku jsem měla obavy, jestli se autorka v knize nebude opakovat. Protože tu máme můj nejmilovanější Skleněný trůn a úžasné Dvory. Všechny tři série jsou fantasy a hlavními hrdinkami jsou víly. Takže ano, bála jsem se. Ale naštěstí to bylo úplně něco jiného. Bryce jsem si naprosto zamilovala a celý příběh jsem s ní prožívala až do samého konce. Jo a závěr jsem samozřejmě naprosto probulela, jak jinak. Takže knihu si určitě přečtěte, jen myslete na to, že už to není YA ale NA :) A pokud jste ještě nikdy nečetli nic od Bohyně Maas, tak to napravte :)

17.10.2020 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) Když tahle kniha vyšla, měla jsem v plánu si ji okamžitě přečíst. Jenže pak jsem četla spoustu jiných knížek a na tuhle jsem nějak zapomněla, narážela jsem na ní v obchodech, ale nikdy na ní nedošlo. Ted jsem se k ní konečně mohla dostat a jsem neskutečně nadšená! Celý ten příběh je dokonalý, z nějakých kapitol dokonce i mrazí. Miluju to Alenkovské prostředí, a hned po přečení knihy jsem si šla pustit první díl Alenky v říši divů. Vzhledem k tomu, že každý, kdo viděl Alenku ví, jak se chová Srdcová královna, takže vám konec knihy je už na začátku jasný. Ale stejně jsem doufala, že tam budou nějaké paralelní světy a Cath se nestane to, co se jí stane :D Knihu určitě doporučuji a za mě jedna z nejlepších knih roku 2020 ,které jsem četla.

14.10.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Už je to tady zase. Nastala ta krásná chvíle, kdy jsem si konečně zase po několika letech přečetla Hladové hry. Vždy, když se mě někdo zeptá na mé nejoblíbenější série, zazní zde HG. Protože to prostě miluju. Knihu jsem četla nesčetněkrát a pořád ji miluju víc a víc. Tenhle díl jsem si asi pomatovala ze všech nejvíce a užívala jsem si zase atmosféru toho příběhu. Zbožnuji Katniss, Peetu, Hurikána, Prim... Dokoce i Snow je dokonale promyšlená, záporná postava. Pokud knihu někdo nečetl, tak dělá obrovskou chybu. Příjde mi, že se mladší čtenáři o HG vůbec nezajímají, a přitom je to takový skvost :) Takže za mě jednoznačně kniha, kterou by si měl alespon jednou každý přečíst.

03.10.2020 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tak a máme tu zase konec celé Divergence :D Ach jo, jak já si to rereadingování knížek hrozně užívám... Divergentní povídky jsou jedny z nejlepších povídkových dílů ,které jsem četla. Vždycky mi zvednou náladu po Alianci :D Taky je super ,že vidíme pohled Tobiase a dozvídáme se o jeho minulosti a o jeho obřadu volby a začátcích v Neohroženosti. Je to hrozně roztomilé pozorovat jeho pocity a myšlenky ( a navíc když už to známe z pohledu Tris, tak je to fakt hustý :D). Sice je to krátká knížka, takže ji máte za pár okamžiků přečtenou, ale opravdu stojí za to. A pokud jste celou trilogii četli a povídkový díl jste z nějakého důvodu vynechali, děláte chybu.. :D Za mě jednoznačně ano, stojí to za přečtení a celou trilogii a povídkový díl naprosto miluju!

13.05.2020 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl Divergence... Nejdřív chci pochválit tu obálku, protože je opravdu moc povedená a v mé knihovničce se vyjímá svoji barvou. Druhé dilý povětšinou bývají vycpávkové, což se tady neděje. Je tu akce, zvraty... Prostě scifi jak má být. Vzhledem k tomu, že jsem celou sérii četla už několikrát ,tak se snažím vnímat věci, které bych u prvního nebo druhého čtení vůbec nevnímala. Autorka podle mě píše skvěle, a určitě se chystám i na její druhou sérii Čáry života :) Knihu vám mohu doporučit, a jak už jsem psala u Divergence, tahle série je prostě moje srdcovka.

06.05.2020 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

REREADING
Knihu jsem dostala před dvěma lety od mého přítele a hned jsem se do ní pustila. Ještě aby ne, první díl byl naprostá pecka a tohle je navíc konec celé série. Když jsem knihu dočetla, byla jsem nadšená a zároven hrozně smutná. Tohle nemůže být konec tak dokonalého světa, nebo ano? A stejně se cítím i nyní, po dvou letech... Strašně moc si vážím a cením autorku za konec knihy.. Je mi úplně jesné, že za něj musela dostat hrozně moc negativních komentářů, ale za mě? Dokonalost, dokonalost a ještě jednou dokonalost. Teda ne, že se mi ten konec líbil, nebo že bych si to přála, ale dodalo to celému příběhu na uvěřitelnosti. Samozřejmě jsem stejně jako poprvé probrečela celý závěr, i když to vlastně dopadlo dobře. Tahle kniha se stala takovou menší srdcovkou, a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu. Jo a za mě ještě lepší než jednička... 100 procentně doporučuji.

09.04.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Do téhle knížky jsem se po pár stránkách totálně zamilovala ! Postupné odkrývání indicií jde autorovi sakra dobře! Spoustu postav jsem začala milovat ,spoustu z nich jsem začala nenávidět.... Prostě příběh jak se patří. Jen musím varovat citlivé povahy ,že příběh je dost morbidní .... Vždyť najdou tělo , které je sestaveno z šesti různých obětí. Wolfa prostě musíte mít rádi, jinak to není možné, a pokud máte rádi thriller či krimidetektivky , tohle je přesně pro vás ???? Jinak zatím jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla.

20.01.2020 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Knihu jsem si koupila na popud toho, že byl všude možně propagován film. Vždycky čtu prvně knihy a pak se až koukám na film. Takže objednávka byla odeslána a směle do čtení. Obrovské plus za mě dostává celkové zpracování knihy, obrázky, životní funkce hlavní hrdinky a taky konverzace s Ollym. Tohle všechno tuto skvělou knihu udělalo ještě lepší. A věc ,kterou já ocením u všech knih jsou krátké kapitoly ( v tomto případě klidně jen pár vět). Potom se ta kniha čte o mnoho lépe než s 50 stránkovýma kapitolami, ale jak říkám toto je spíše moje obsese :D Za mě tato kniha dostává čtyři hvězdy z pěti a směle ji všem doporučuji. Už se těším až si pustím film. ( Ollyho hraje Nick Robinson co víc si přát :D ).

25.08.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Už dlouho mě žádná kniha nezaujala jako tato!! Vážně se s hlavní hrdinkou dokážete vcítit... I když spoustu lidí nemá rádo Aspena, tak mě vůbec nevadil ba naopak mi tam přišel zajímavý :) proto dávám 5 hvězd.

10.03.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Upozornění!! Tato kniha je velmi návyková

25.02.2017 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila, od Colleen jsem četla téměř vše, co u nás vyšlo, a tak bylo jasné, že se ani novince nevyhnu. O to víc jsem se tešila, protože moje nejoblíbenější kniha od autorky je jednoznačně Námi to končí. Dala jsem si rereding již zmiňovaného prvního dílu a musím konstatovat, že to byla trochu chyba. Neberte mě špatně, obě knihy jsem si neskutečně užila, ale autorka zde používá stejné deníkové úseky jako v prvním díle a říkám si, že kdybych tento druhý díl četla samotný, užila bych si ho více. Ale i tak to bylo skvělé počtení, přečetla jsem ji za dva dny a užívala si každou stránku. Pokud jste četli Námi to končí, je tato kniha skoro nutností. Za mě ano a doporučuji.

25.01.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Vzhledem k tomu, že jsem od autorky četla už všechny knihy, které u nás v češtině vyšly, musela jsem se pustit i do její nejnovější knihy "Námi to začíná". Knihu "Námi to končí" jsem četla před více než čtyřmi lety, tudíž jsem si ji nutně potřebovala oživit. Těšila jsem se, protože i za ty roky stále řadím "Námi to končí" jako jednu z nejlepších knih, jakou jsem četla, což už něco znamená, protože jsem přečetla už stovky knih. Jsem moc ráda, že jsem nebyla vůbec zklamaná a bylo to stejně skvělé, jako jsem si to pamatovala. MILUJU ty zápisky z deníku, celý ten příběh to posouvá na úplně jiný level. Kniha je neskutečně čtivá a i když pojednává o opravdu závažném tématu, stejně jsem si ji v rámci možností užívala. A i jak jsem brečela poprvé, když jsem ji četla, jsem teď brečela i podruhé, protože druhá polovina knihy je jedna velká emocionální bomba. Jak už jsem psala, je to jedna z mých nejoblíbenějších knih, určitě nejoblíbenější od autorky, takže určitě doporučuji.

18.01.2024 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Konec roku byl pro mě dosti hektický, a tak jsem se rozhodla, že si dám rereading lehké oddechovky, jako je právě Všem klukům, které jsem milovala. Knihu jsem naposledy četla v roce 2019 a od té doby jsem samozřejmě spoustu věcí z knihy zapomněla, takže jsem byla občas stejně překvapená, jako kdybych knihu četla úplně poprvé. Lara Jean a Peter Kavinsky jsou moje oblíbené knižní postavy, a je hrozně roztomilé znovu číst tento "nevinný" příběh plný lásky a starostí. Je to prostě kniha, u které ce budete nejspíše celou dobu culit. Kapitoly jsou kraťoučké, takže máte knihu přečtenou téměř okamžitě. Celá trilogie je skvělá oddechovka a mohu ji jen doporučit.

03.01.2024 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Jedna z posledních knih, kterou jsem od autorky ještě nečetla byla právě Možná jednou. Už na začátku jsem byla plně ponořena do příběhu, protože hudební tématiku mám v knihách moc ráda. Co jsem taky ocenila je to, že autorka nikdy nepíše "dokonalé postavy" tzn. něco se stane, ale naše hlavní hrdinka za to nemůže, protože to vlastně nebyla její vina atd. Nemám ráda černobílé postavy, naopak oceňuji, když je postava po celou dobu šedá a my si můžeme vybrat, jestli ji máme rádi i přesto všechno, co udělala/prožila. Zase se zde řeší těžká témata, jak je u knih od Colleen zvykem. Co mně už se osobně tolik nelíbilo byl konec knihy, který začal být dost přeslazený a né tolik uvěřitelný, jako zbytek příběhu. Trošku mi to zkazilo wauu z knihy, ale přesto jsem si ji velmi užila a určitě patří k těm lepším knihám, které jsem kdy četla.

04.07.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ach, jak já tuto autorku zbožňuji. Všechny knihy, které jsem od ní četla, mají nějaký přesah, který se mi vryje do paměti. Píše opravdu silné příběhy, a tento není výjimkou. Hlavní hrdinové se vídají jen jednou za rok, to je opravdu originální námět na knihu. Extrémně mě bavilo, jak je kniha rozdělena do šesti částí, a každý rok můžeme pozorovat, jak se hlavní hrdinové posouvají. A i když je to lehce nerealistické, líbí se mi, že se autorka držela u země a neudělala z toho klasickou, bláznivou romanci. Co se týká konce, vůbec jsem ho nečekala. Říkala jsem si, že tady autorka nenasadila žádné "drsné" téma, jako ve většině svých knih, ale zmílila jsem se. Není ani jedna věc, kterou bych příběhu mohla vytknout, a už se těším na další autorčiny knihy, které na mě čekají. Rozhodně doporučuji.

21.06.2023 5 z 5