Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tyjo, tahle kniha pro mě osobně byla hrozně velkým zklamáním. Možná je to tím, že jsem ji četla hned po knize Sedm manželů Evelyn Hugo, nebo protože jsem měla velkou čtecí krizi (přesně po téhle knize), ale vůbec mě příběh nebavil a nemohla jsem se do něj začíst. Přišlo mi ze začátku hrozně originální a nápadité, jak je celá kniha pojatá a formy rozhovorů se mi jako nápad moc líbil. Bohužel mi tento styl nakonec vůbec nesedl a přišlo mi, že tu stejnou věc slyším poněkolikáté, přesně kvůli tomu jsem se nemohla dokopat k dalšímu čtení, protože jsem nechtěla to stejné slyšet třeba po páté. Co musím ale naopak ocenit je téma knihy a její atmosféra, kterou nám nám autorka krásně vybuduje, což mě jediné drželo, abych knihu dočetla. Nebylo to nejhorší, co jsem kdy četla, ale čekala jsem něco lepšího, bohužel. Za mě tato kniha ne.

03.01.2024 2 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Tak poslední díl celé série Všem klukům, které jsem milovala je oficiálně za mnou, a já si ho užila úplně stejně jako ty dva předchozí díly. Lara Jean a Peter Kavinsky mají v mém knižním srdíčku místo už odchvíle, co jsem celou trilogii četla poprvé a teď po rereadingu se pro mě nic nezměnilo. Tahle kniha je nejvíc dospělá, je zde vidět hezký posun mentality hlavní hrdinky a její priority a cíle. Stále je zde naše oblíbená romantika a každou stranu jsem si prostě jen užívala. Kapitoly jsou kraťoučké, takže se čte kniha skoro sama. Tento díl je nejslabší z celé trilogie, ale stejně ho mám moc ráda a určitě stojí za přečtení. Takže jak tento díl, tak celou trilogii mohu doporučit.

03.01.2024 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl série Všem klukům, které jsem milovala jsem přečetla stejně rychle, jako první díl. Hlavní hrdinové se trochu posunou ve svém vztahu, což se mi moc líbí. Autorka umí skvěle psát, tudíž máte opravdu pocit, že jste něco podobného ve svých mladých letech prožili, všichni známe zlomená srdíčka a nové lásky. Jsem ráda, že autorka dala prostor i jiným klukům, kterým Lara Jean napsala dopisy a tak zde udělala takový menší milostný trojúhelník, který já teda normálně moc nemusím, ale zde byl opravdu jen lehoučce a decentně naznačen. Celkově je tento díl stejně dobrý jako ten předešlý, krátké kapitoly ce čtou skvěle a určitě ho mohu doporučit.

03.01.2024 5 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Kniha se mi pod ruku dostala skoro "omylem", a nic jsem o ní nevěděla. Vtipné je, že až teď, když píšu tuhle recenzi jsem zjistila, že toto je druhý díl. Celou dobu jsem si myslela, že se jedná o stand-alone knihu, takže jsem docela překvapená. Musím uznat, že příběh je velmi dobře napsaný, takže jsem se začetla hned a nepřipadalo mi, že by mi chyběla část informací z předešlého dílu. Příběh je docela originální, líbí se mi, jak jsou zde rozebírané nemoci hlavní hrdinky. Taky konverzace na sociálních sítích v knihách oceňuji. Říkala jsem si, že je příběh dost urychlený, ale možná to bylo způsobené tím, že jsem nečetla ten první díl. Některé pasáže jsou dost neuvěřitelné, což trochu kazí celý dojem. Nejspíš si někdy přečtu i první díl a uvidím, jestli mi "Nelži mi" bude dávat větší smysl.

19.05.2023 4 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Jsem tak moc ráda, že jsem se zase mohla vrátit do tohoto pohodového světa. Opět musím první pochválit zpracování knihy, které je opravdu skvostné! Krásná obálka, která mi hezky ladí s předešlými díly této série. Chaty a tentokrát nově i instastory jsou super, celou knihu posouvají na úplně jiný level a nejde se tak od příběhu odtrhnout. Je moc hezké, jak se autorka od prvního dílu posunula. Mým nejoblíbenějším párem stále zůstává Ava a Chris, kteří byli i v tomto díle (děkuji autorce za mini infarkt, ještě že jsem stihla tu bonusovku!), ale příběh Harper a Travise byl taky roztomilý. Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne a moc jsem si to užila, bylo to hezké rozptýlení mezi zkouškovým obdobím. Určitě mohu doporučit a určitě se k celé sérii někdy vrátím.

11.05.2023 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Od knihy jsem toho moc neočekávala, i když mě anotace zaujala. První část se mi četla hezky, odsýpalo to, takže jsem byla spokojená. Bohužel velký kámen úrazu přichází hned v druhé části knihy, když autorka volí netradiční metodu, a to, že píše kapitoly pozpátku. Mám ráda vracení se v čase, ale s tímto způsobem jsem se ještě nesetkala, alespoň teď už vím, že mi určitě nesedí. Chápu, že tím chtěla docílit nějakého napětí a dodat tomu temnější atmosféru, ale mě to akorát štvalo a myslím, že pokud by kniha byla napsaná normálně, bylo by to mnohem lepší. Třetí část knihy nám má odhalit celou zápletku, a já čekala, že když jsem se překousala tou druhou částí, dostanu nějaký wow konec, u kterého mi zůstane pusa otevřená ještě týden. Bohužel, nic takového jsem nedostala. Není zde žádné puzzle, které by do sebe mohlo zapadnout. Je to prostě lehce podprůměrná kniha, a pokud si ji nepřečtete, o nic nepříjdete. Nejspíš na ni stejně za pár dní zapomenu.

29.12.2022 2 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Konečně jsem se dostala k této krásné vánoční knížce, která na mě v knihovničce čekala více jak dva roky, protože jsem ji nikdy nestihla na Vánoce. Upřímně jsem ráda, že jsem si ji nechala na toto období, i když normálně neřeším, jestli se kniha odehrává na Vánoce nebo v létě. Miluju retellingy, takže jsem trochu čekala, že se mi kniha bude líbit, ale že bude až takhle dobrá, to jsem netušila. Do příběhu jsem se dostala okamžitě, Vánoční koleda je klasika, takže jsem neměla problém se v postavách zorientovat. Hlavní hrdinka mi přišla zajímavá a nevšední, vzhledem k tomu, že nebyla dokonalá, a uvědomovala si to. Kniha má opravdu úžasnou atmosféru, a často jsem se přistihla, jak se u různých kapitol culím. Bylo to roztomilé čtení, i když konec byl docela předvídatelný, co mě ale překvapilo hodně byla romantická linka, která na konci byla úplně jinak, než jsem očekávala. Určitě doporučuji k přečtení a nechte si to na Vánoce, stojí to za to.

29.12.2022 5 z 5

Život svatých Život svatých Leigh Bardugo

Doplňková knížka k GV, to dokážu ocenit vždycky. Je to spíše taková jednohubka, protože má pár stran, ale všechny jsem si je užila. Trochu mě mrzí polovičnní přebal knihy, prootože i samotná obálka, i stránky jsou krásně zpracované, a ten poloviční přebal to docela kazí. Teď k samotné knize. Je zde spoustu příběhů o svatých, jak se jimi "normální" lidi stanou. Každá povídka má svou ilustraci a to tomu dodá krásný nádech. Já jsem s touto knihou spokojená, protože mi dala přesně to, co slibovala. A jasně, některé povídky mě bavili více než jiné, ale tak je to většinou vždy. Jsou zde i drsnější povídky bez šťastného konce, které ale opět působí více realisticky. Za mě jedno velké ano.

23.12.2022 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Jsem opravdu mile překvapena. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, prostě jsem ji zahlédla v obchodě, a kvůli její hezké obálce jsem si ji pořídila. Teď jsem se do ní pustila a bylo to opravdu dobré. Kniha se čte sama, má krátké kapitoly, které já miluju, protože vám pak stránky mizí mezi prsty, a tady tomu nebylo jinak. Autorčin styl psaní mi také sedl, líbí se mi, že má kniha jiný nádech, než na který jsem zvyklá. Moc příběhů z tohoto prostředí jsem nečetla, takže to pro mě byla novinka. Hlavní hrdinka to má opravdu těžké, ale co se mi na knize líbilo nejvíc bylo, jak byla reálná. Snad v každém příběhu se stane zázrak, kdy se všechny problémy hlavních hrdinů vyřeší, a všichni žijí šťastně až do smrti, tady to tak není. Je zde spoustu scén, kdy se Emori něco nevyplní, a tak to celé působí mnohem realističtěji. Za mě je to milá oddechovka a určitě doporučuji.

30.10.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Po delší době jsem přečetla opravdu originální knihu. Autorka nám zde představuje úplně nový svět, kde se z knih mohou stát krvelačné bestie. Vzhledem k tomu, jak moc všichni bookworms milují knihy, byl toto velmi chytrý tah. Příběh se čte velmi pěkně, na to, že je to autorka prvoti, zde nejsou nějak extra viditelné vady. Postavy jsou fajn, nejvíc jsem si oblíbila démony, a celkově vše, co se s nimi pojilo. Občas pokulhával děj, a točili jsme se malinko v kruhu, ale to se dalo překousnout. Jediné, co bych knize vytkla je hlavní zápletka, která nebyla moc překvapivá, naopak byla snadno odhadnutelná už snad od půlky příběhu. Já jsem ale stále spokojená, protože je to zase něco jiného, a jsem ráda, že autorce teď vycházejí další knihy, protože věřím, že se bude neustále ve své tvorbě posouvat a její světy a příběhy budou lepší a lepší. Za mě tato roztomilá prvotina stojí za přečtení.

05.09.2022 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Konečně jsem se dostala k úžasné autorce Leigh Bardugo, a absolutně si nemohu stěžovat. Spoustu lidí říká, že po Šesti vranách je tato série podprůměrná, ale já nečetla ani šest vran ani jsem neviděla seriál. Mám ráda vše od začátku, a proto jsem se pustila právě do Griši. Opravdu jsem učarovaná tím světem. Autorka vymyslela skvělý svět, který dává smysl, jsou zde samé intriky a lži, což v knihách miluji. Hlavní hrdinka mi je od začátku sympatická, líbí se mi, jak se postupně vyvíjí. Magii a schopnosti jsem ještě tolik nepobrala, ale stejně jsem nadšená. Rozhodně se plánuji pustit do druhého dílu, a pak i do ostatních autorčiných knih. Už se nedivím, proč je Bardugo pro spoustu lidí nejoblíbenější spisovatelkou. První díl za mě velké ano.

28.07.2022 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Závěrečný díl skvělé série, byl pro mě zklamáním? Když jsem Univerzitu četla poprvé, měla jsem první a druhý díl u sebe, takže to plynule navazovalo, poslední vyšel o dva roky déle, takže už tam nebyla taková návaznost a myslela jsem si, že proto mě tento díl až tolik neuchvátil. Teď jsem ale celou sérii četla znovu, po sobě, takže mohu říct, že tento díl je rozhodně nejslabší. Jak už to tak u některých knih bývá, autorka všechno úžasné vydala v prvním a druhém díle, takže na poslední už toho tolik nezbylo. Já celou sérii miluji, hlavně její originalitu, a to, jak moc čtivá je. A určitě Odveta není žádná katastrofa, akorát to autorka nemusela na konci tolik komplikovat. Chápu, o co se snažila, ale možná by byl lepší i nějaký jednoduchý konec. Jinak celou trilogii mohu jen doporučit, a i když už se jedná o starší knihy, svoje kouzlo stále neztratili.

18.07.2022 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Nástup na Univerzitu bývá pro spoustu lidí těžký, pro studenty univerzity výjimečných trojnásob. V tomto díle je nám představeno spoustu nových postav, ať už kladných či záporných. Na této sérii miluji její vypočítavost, nikdy nevíte, jestli ten, koho jste si zrovna oblíbili přežije, a jestli je opravdu takový, jak se na začátku zdálo. Taky se mi líbí, jak se zde vyvíjí charaktery hlavních postav. Cia se od prvního dílu značně posunula, i když mě občas svými rozhodnutími neskutečně štvala. Autorce se také daří psát velmi dobré vedlejší postavy, které dávají celému příběhu tu správnou atmosféru. Úkoly a nástrahy, které jsou nám zde prezentovány, jsou originální, a i přesto, že čtu knihu po druhé. zatajovala jsem dech stejně, jako při prvním čtení. I když je za mě druhý díl lehce slabší než jednička, která nastolila neskutečné tempo, jsem si ho velmi užila a už se těším na rereading posledního dílu.

12.07.2022 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

REREADING
Konečně jsem se dostala k znovu přečtení této série, a jsem stejně nadšená, jako poprvé. Kniha se sama přirovnává k HG, což není moc přesné, takže pokud chcete druhé hladové hry, tady je nedostanete. I když se může zdát, že je příběh inspirovaný právě světem HG, je sám o sobě dost originální a nápaditý. Já jsem knihu četla když vyšla, což je už před šesti lety, a za tu dobu jsem toho načetla opravdu hodně. Nicméně, stejně mohu s klidným vědomím říct, že je tahle série Výjimečná. Originální zkoušky, které jsou dost těžké, takže si v průběhu můžete říkat. jestli by dostali i vás. Hlavní hrdinku Ciu mám ráda, hlavní mužská postava mi naopak tolik sympatická nebyla, ale je napsaná dobře. Celkově sérii mohu jen doporučit, a konkrétně tento díl je nejlepší ze všech.

12.07.2022 5 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Do knihy jsem se pustila, protože se ráda dozvídám nové věci. Porucha OCD je vážná nemoc, takže jsem o ní chtěla zjistit něco víc. Začátek knihy je velice slibný, autorka poruchu dobře popíše a ukáže nám situace, kdy si nemocný člověk (Lea) prostě nemůže pomoct. Sledujeme svět spolu s ní, a začínáme ji pomalu chápat. Celkově je hlavní hrdika moc dobře napsaná, proto mi netrvalo dlouho a oblíbila jsem si ji. Jenže pak začne příběh nabírat špatný směr. Je sice hezké, že nám tady chce autorka ukázat sílu lásky, ale na začátku nechává Lea svého bratra skoro umřít, a pak najednou nepotřebuje vůbec počítat. Je to tam zrychleně vysvětlené, proč se co stane, ale stejně. Je to pro mě velké zklamání, protože příběh má opravdu dobrý potenciál. Kniha je velmi čtivá, má krátké kapitoly, což je také plus. Celkově jsem si ji užila, a kdyby nebylo konce, klidně bych ji dala plný počet hvězd.

01.02.2022 4 z 5

Lily a Magor – 2. díl Lily a Magor – 2. díl Jaroslav J. R. Tylich

Dlouho jsem přemýšlela, jak knihu ohodnotit. Nic podobného jsem nikdy nečetla, přirovnala bych to k žánru Absurdní drama. Po prvním dílu jsem byla lehce skeptická, jestli se k příběhu mám ještě vrátit, ale upřímně mohu říct, že dvojka je za mě o dost lepší. Jsou zde moc pěkné obrázky, které to dokážou pozvednout o level výše. Možná škoda, že kniha není formou komiksu, bylo by to zajímavější na pozorování děje :D Všechno je zde rychlé, určitě od toho nečekejte literární skvost o 800 stranách. Je to taková kratičká jednohubka, u které se nejspíš zasmějete, jako já. Od jedničky jsme se v ději moc neposunuli, ale to mi moc nevadilo. Určitě tato série nebude pro každého, ani já bych toto nemohla číst každý den, ale jako občasné zpestření se mi to moc líbí. Taky oceňuji hřbet obálky, který krásně ladí k prvnímu dílu. Určitě se v budoucnu vrhnu i na pokračování, protože tomuto "žánru" už začínám přicházet na chuť.

31.01.2022 3 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Tuhle knihu mám doma opravdu dlouho, a konečně na ni přišla řada. Na začátek chci číct, že historické romány vůbec nečtu. Prostě to není můj žánr, takže jsem měla strach, že mě kniha nebude bavit. Koupila jsem si ji kvůli skvělému nápadu autorky, a to, že hlavní hrdinka umí najít zlato. Příběh je hrozně čtivý, přečetla jsem ho jedním dechem a ke konci jsem byla smutná, že už to končí. Jsem trochu zklamaná, že schopnosti Leah nebyli více vidět, ale chápu, že jsou dva další díly, ve kterých to autorka nejspíše odhalí víc. O to víc jsem zklamaná, že u nás nevyšli a nejspíš už nikdy nevyjdou. Stejně jsem ale ráda, že jsem knize dala šanci, protože je to zase něco jiného. Není zde skoro žádná romantická linka, takže je to osvěžující změna. Za mě je to takové milé překvapení, a pokud vám nevadí, že další díly u nás nevyšli, můžete se do ni směle pustit.

21.01.2022 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Další úžasná kniha z pera autorky Rachel Abbott. Její styl psaní mi hrozně sedi, takže se těším na každou novou knihu, která od ní vyjde. Dům na útesu není žádná výjimka. Přečetla jsem ji na jeden zátah, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. I když tady nejde o klasický thriller, kde by se našlo tělo a ostatní by vyšetřovali, kdo to udělal, jaký měl motiv a jak se to stalo. Je to zase něčím originální, což jsem ocenila. Některé recenze zmiňují, že je konec až moc překombinovaný, s čímž mohu částečně souhlasit, ale jsem ráda, že se všechno vlastně krásně vyřešilo a uzavřelo. A i když co si budeme, je to všechno dost nereálné, pořád to je jen fiktivní thriller, který nás má zabavit, a ne žádná rekonstrukce trestného činu. Za mě je tato kniha fajn oddechovka, u které si užijete odkrývání nových a nových informací. Takže příběh určitě doporučuji.

17.01.2022 5 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

O knize jsem nic neslyšela, vůbec jsem nevěděla, o co jde, bylo to v oddělení YA thrillerů, tak jsem si ji prostě vzala. Když jsem začala číst, tak jsem byla nadšená. Četlo se to dobře, děj byl napínavý, mělo to dobrou atmosféru... Ale pak se to všechno nějak zvrtlo. Nejdříve začnu postavami, které byli asi největší kámen úrazu. Naše hlavní hrdinka byla neskutečně předvídatelná, bylo úplně jasné, jaké tajemství má. Když se ale odhalují všechna tajemství, tak si říkáte, to je všechno? Snad jen dvě postavy měli opravdu velké tajemství, které by jim nějak zničilo život, všechno ostatní bylo je povrchní cosi. Bohužel, charaktery byli dost ploché, takže si jen tak někoho neoblíbíte, ba naopak, tam všechny nesnášíte. Další věcí je, náš hlavní záporák. Nemám ráda, když se v thrillerech objevuje nadpřirozeno, protože pak nemůžete hádat vraha a celá ta napjatá atmosféra prostě zmizí. Kniha se mi líbila tak do jedné třetiny, pak už to byla jen předvídatelná nuda. Takže za mě se tomuto příběhu můžete obloukem vyhnout, a neuděláte chybu.

23.12.2021 2 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Od autorky jsem četla Jeden z nás lže, a byla jsem z ní nadšená. Příběh byl velice originální, autorka psala opravdu chytlavě a postavy byli dobře vykreslené. Druhý díl byl pro mě trošku zklamaním, protože už neměl tu jiskru, jako předchozí díl. Jinak ale kniha byla čtivá a rozhodně to nebyl žádný propadák. Do této knihy jsem se pouštěla s odstupem, protože podle recenzí je toto nejslabší autorky kniha, s tím teda už teď nesouhlasím. Hned na samém začátku knihy jsem se neskutečně začetla, zase jsem z příběhu cítila ty skvělé postavy, děj krásně plynul a dostával takovou temnou atmosféru. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ho za jeden den. Co se týče zápletky, odhadla jsem ji hned po první nápovědě, která se vyskytuje někde před polovinou knihy, takže konec pro mě nebyl překvapením, ale stejně jsem si ho užila. Vracení se zpátky v čase bylo třešničkou na dortu. Poslední věta knihy mě naopak překvapila dost, a možná by to chtělo ještě nějaké pokračování, kde by se vyřešil ještě poslední případ. Autorka prostě píše úžasně a opět jsem si moc ráda užila tu jiskru. Příběh určitě doporčuji.

12.10.2021 5 z 5