Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Strácam sa v tebe Strácam sa v tebe Jasinda Wilder

Očakávania som mala vysoké, ale akosi ma to nebavilo. Samé klišé, nič viac. Hĺbku to nemalo absolútne žiadnu.

26.10.2022 1 z 5

Kľúč Kľúč Kathryn Hughes

Zaujímavý príbeh so skvelou zápletkou. Prostredie psychiatrie ma pohltilo, aj keď je smutné, aké veci sa tam diali.

11.10.2022 4 z 5

Najlepší rok tvojho života Najlepší rok tvojho života Charlotte Lucas

Krásny príbeh, aj keď miestami dosť smutný. Každopádne je veľmi zaujímavý, navyše s množstvom pekných myšlienok, takže určite stojí za prečítanie.

03.10.2022 4 z 5

Raz sa uvidíme Raz sa uvidíme Simona Kutišová

Niektoré pasáže boli krásne, iné ma vôbec nebavili a niektoré situácie v knihe mi prišli až príliš pritiahnuté za vlasy.

16.09.2022 3 z 5

Daj si pozor na želania Daj si pozor na želania Alexandra Potter

Príjemná oddychovka, ktorá miestami rozosmeje, miestami prinúti popremýšľať. Naozaj si treba dobre zvážiť, čo si prajeme. Niekedy totiž človek zistí, že mu bolo lepšie bez toho. :)

08.09.2022 4 z 5

Nech vojde ten pravý: Upírsky príbeh Nech vojde ten pravý: Upírsky príbeh John Ajvide Lindqvist

Zaujímavé, napínavé, perfektné. Odporúčam.

19.08.2022 5 z 5

99 dní s tebou 99 dní s tebou Catherine Miller

Nebol to najlepší príbeh, aký som kedy čítala, ale bol celkom dobrý, hlavne druhá polovica príbehu. Taký lepší priemer.
O dvoch mladých ľuďoch, čo sa stretnú v čakárni u lekára. Majú tam prísť s niekým blízkym, lebo sa predpokladá, že budú potrebovať morálnu podporu, no obaja tam prídu sami, lebo nechcú znepokojovať svojich najbližších. A rozhodnú sa byť oporou jeden pre druhého. A rozvinie sa to v niečo viac...

Nie všetko mi v príbehu sadlo - len ťažko uverím, že nejaká 27-ročná baba je panna a dokonca sa s nikým ešte poriadne nebozkávala, ale fajn. K tomu ich zblíženie navyše prebehlo akosi prirýchlo - pričom povahovo boli ako deň a noc -, čo som autorke veľmi nezhltla.

Ale ako som už spomínala - ak odhliadnem od tých vyššie spomenutých vecí -, druhá polovica knihy bola fajn. Dojemná, smutná, obsahujúca viacero pekných myšlienok. A v závere mi vyhŕkla nejedna slza.
Lebo je hrozné, ako tá pliaga rakovina dokáže človeka rozožrať, ako z mladého vitálneho človeka vycicia život, že nie je schopný ani bežných úkonov.

07.08.2022 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Taký priemer.
Niektoré pasáže boli celkom pekné, iné zas hrozne zdĺhavé. Celkovo ma to ktovieako nechytilo. Navyše, ja by som Dextera už dávno poslala do riti - a nechápala som, prečo to Emma nespravila tiež a prečo za ním vždy pribehla ako poslušné hlúpe šteňa. Bol to obyčajný pako.

01.08.2022 3 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

No... ja som sklamaná. Začiatok ma nudil, až som premýšľala, či vôbec čítať ďalej, či to radšej nenechať tak. Okolo strany sto to konečne začalo byť trochu zaujímavé, ale potom to opäť uviazlo vo víre stále sa opakujúcich situácií a Leedsových úvah: viem, že by som nemal, ale niečo ma núti v tom pokračovať. Najlepší bol záver - rozuzlenie bolo proste super. To ma vážne chytilo - a len preto dávam tri hviezdičky. Inak by som knihu ohodnotila len dvoma.

18.07.2022 3 z 5

Zasnežený Notting Hill Zasnežený Notting Hill Julie Caplin

Super oddychovka. Príbeh je uveriteľný, pokojne by sa to mohlo pritrafiť vám alebo vašej sestre, kamoške či susede. Len by sa to zrejme neodohrávalo v Notting Hill , ale v nejakom inom meste. Možno práve tým si ma získal. Že bol taký obyčajný.

27.05.2022 5 z 5

Kto sa bojí vlka Kto sa bojí vlka Karin Fossum

Zaujali ma obálka a názov, tak som si knihu vzala domov, a aj s príbehom som spokojná. Bolo to zaujímavé, také svojské.

21.05.2024 4 z 5

Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty Nedostatočný pocit vlastnej hodnoty Heinz-Peter Röhr

Kniha má čitateľovi čo ponúknuť - aspoň čo sa pochopenia niektorých aspektov našich životov, na ktoré majú veľký vplyv zážitky z detstva, na základe ktorých si vytvárame isté presvedčenia o sebe, týka.

V podstate pochopíme, že to, ako sa správame, čo si o sebe myslíme, ako reagujeme, majú na svedomí skryté programy, ktoré sú uložené hlboko v našich mysliach. Že ak chceme zlepšiť kvalitu svojich životov a začať sa vnímať pozitívne, musíme odhaliť príčinu tých programov a preinštalovať ich.

Žiaľ, aj keď tam je návod, ako o sebe samom začať zmýšľať pozitívne - skrátka si opakujte nové formulky, kým tomu neuveríte -, obávam sa, že to nestačí. Že bez pomoci psychoterapeuta, s ktorým by ste mohli vyskúšať prípadne aj tú hypnoterapiu (na začiatok zrejme aj regresnú), to nebude mať veľký efekt.

Ale za skúšku nič nedáme, že? :)

20.05.2024 4 z 5

Milujem ťa na smrť Milujem ťa na smrť Ivana Klein

Ako oddychovka s ľahkou kriminálnou zápletkou to ušlo.

10.05.2024 3 z 5

Mesto slnka Mesto slnka David Levien

Zaujímavé a napínavé, mne príbeh sadol, hoci je strašné, že sa vo svete dejú aj takéto hrôzy.

09.05.2024 5 z 5

Posledný súd Posledný súd James Kimmel jr.

Nedočítala som. Vôbec ma to nezaujalo.

09.05.2024 odpad!

Traja do páru Traja do páru Katarína Machová

Jednohubka, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Príbeh nie je ničím výnimočný.

16.04.2024 3 z 5

Dievčenský jazdecký tábor Dievčenský jazdecký tábor Anton DiSclafani

Dočítala som to, ale napriek tomu, že námet je celkom zaujímavý, mi to prišlo hrozne zdĺhavé a miestami až nezáživné.

16.04.2024 3 z 5

Naše rozchody Naše rozchody David Foenkinos

Napriek tomu, že kniha vôbec nie je hrubá, som ju nedokázala dočítať. A moje hodnotenie vraví za všetko.

25.03.2024 odpad!

Dobré vibrácie, dobrý život Dobré vibrácie, dobrý život Vex King

Celkom inšpiratívne čítanie. Za mňa jedna z tých lepších kníh z tohto žánru.

25.03.2024 4 z 5

Ostrov Ostrov Adrian McKinty

Prvých štyridsať strán ma veľmi nebavilo, ale potom sa to rozbehlo a... uf, bolo to super. Napínavé, akčné, bez akýchkoľvek zbytočností, ktoré by dej spomaľovali. Zvyšných takmer 280 strán som na ďalší deň dala na jeden záťah, tak dobre sa to čítalo. Odporúčam.

04.03.2024 5 z 5