Dievčenský jazdecký tábor přehled

Dievčenský jazdecký tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199330/bmid_dievcensky-jazdecky-tabor-YFf-199330.jpg 3 69 69

V čase, keď v Spojených štátoch vrcholí Veľká hospodárska kríza, prežíva Thea Atwellová idylické detstvo v rozprávkovo krásnom dome na floridskom vidieku. Rodinná tragédia, ktorú zapríčinila, prinúti jej rodičov k radikálnemu kroku – pošlú pätnásťročnú dcéru do dievčenského jazdeckého tábora. Tam sa Thea stretáva s dievčatami z vyšších spoločenských vrstiev a hoci spočiatku smúti za domovom, a najmä za svojím bratom Samom a bratancom Georgiem, postupne si zvyká na nové prostredie a teší sa zo spoločnosti svojich rovesníčok. Časom sa zblíži aj s riaditeľom školy Henrym Holmesom a takmer mu zničí rodinu, tak ako zničila svoju. Tento román opisujúci Theinu škandalóznu lásku k dvom rozdielnym ľuďom priam prekypuje vášňou a núti čitateľa hltať stranu za stranou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Yonahlossee Riding Camp for Girls

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dievčenský jazdecký tábor. Přihlašte se a napište ho.

Věra91
12.05.2024

Knihu mám doma přes více jak pět let. Líbila se mi obálka ale i námět byl zajímavý, ale znovu bych si ji nepřečetla jelikož jsem se u ní hrozně nudila.

Sixtínka
16.04.2024 3 z 5

Dočítala som to, ale napriek tomu, že námet je celkom zaujímavý, mi to prišlo hrozne zdĺhavé a miestami až nezáživné.

sadlo
26.03.2023

Poprvé přečteno před 10 lety. Moc mne příběh zaujal, tak jsem si nedávno vzpomněla, že bych si tuto knihu mohla opět přečíst. Vybavil se mi obsah, ale nevybavil se mi důvod , proč hlavní postava musela odjet do tohoto " tábora". Teď už to vím.

Knižní novinky (10. - 19. 3.)

10.03.2014

Kniha Dievčenský jazdecký tábor v seznamech

v Právě čtených1x