Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Rok krysy Rok krysy Ivan Martin Jirous

Kdo nerozumí básním, neměl by je číst a zbytečně je tady hanit. Neporozumění není důvodem k špatnému hodnocení. Magorovy básně jsou osobní a odkazují na jeho život a zážitky.

27.07.2016 5 z 5

Úvod do současné politologie Úvod do současné politologie Blanka Říchová

Kniha je považována za úvod do studia politologie - já bych to tak úplně neřekla. Kniha vyžaduje velké soustředění při čtení, je třeba nad informacemi přemýšlet. Není dobré číst tuto knihu jako první materiál ke studiu politologie. Je lepší, když máte přečteného už něco jiného a informace pro vás nejsou zcela neznámé. Je to dobrá kniha, pro začátečníky ale docela těžká.

03.06.2016 4 z 5

Romantický řád Romantický řád Maarten Doorman

kejty91: Každá kniha není pro laika a hodnotit ji jen proto, že jí člověk neporozuměl, protože četl něco, co ho nezajímá, je velmi hloupé.

Kniha je o romantismu, ne o romantice...! Romantismus rozhodně není žádná zbytečnost, je to jedna z epoch lidského života, navíc velmi významná. Do padesáti stran se rozhodně nevejde a dvě sta stran je na ní opravdu málo.

16.01.2016

Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Aramejský Otčenáš. Meditace na Ježíšova slova Neil Douglas-Klotz

Začátek knihy pojednává o Bibli a o tom, kým Ježíš byl. Přibližuje souvislosti a komentuje je. Následují modlitby, výklad klíčových slov a jejich silných významů, na konci každé modlitby je modlitba těla. Ta mluví přímo k nám a říká, jak prožívat modlitbu, jak vnímat slova, jak dýchat a jak se uklidnit a v klidu meditovat.

22.12.2015 5 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Sarah01: Romány s historickou tematikou rozhodně nejsou svědectvím historie. Jsou to fikční příběhy, některé napsané podle historických faktů, kterých se drží a oplétají je svým vlastním příběhem.

Jedná se o jednoduchý, místy dost sladký, příběh o životě a manželství Anny České, dcery Karla IV. Přeslazenost mi ale tolik nevadila, horší byly chyby a překlepy, kterých je v knize celkem dost.

09.07.2015 2 z 5

Dotazník aneb Modlitba za jedno město a přítele Dotazník aneb Modlitba za jedno město a přítele Jiří Gruša

Mimořádný experimentální román ironizující úlohu a otázky kádrového dotazníku. Skrze groteskno se vysmívá absurditě režimu, absurditě pravidel, absurditě otázek a absurditě slepých následovatelů.

18.12.2014 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Čtení mi umožnilo nádherné prožití tohoto velmi známého příběhu. Je napsán opravdu skvěle, už jen samotná slova jsou zážitek, a co potom magická síla příběhu?!

15.11.2014 5 z 5

Dějiny evropské civilizace I. Dějiny evropské civilizace I. Kateřina Charvátová

Přečtení této knihy vám osvětlí nebo ucelí přehled a souvislosti v evropských dějinách. Je to bezvadně čtivá a zajímavá kniha.

30.06.2014 5 z 5

Sek a Zula Sek a Zula Miloslav Švandrlík

Má milovaná knížka z dětství! Doteď ji miluji a mohu se potrhat smíchy vždy, když si jí prohlížím a pročítám :)

14.04.2013 5 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Mrož, jenž byl oderván ze svého severského domova do domoviny, o které neměl ani tušení, že jeho domovinou je. Miloval sever a celý zbytek života se tam snažil navrátit. Bohužel doba, která se za ta léta změnila, mu to neumožnila a tento polárník zůstal odtržen od svého života, který zůstal na severu.
Neuvěřitelný příběh neuvěřitelného dobyvatele Sibiře a severní Ameriky, nádherné!

20.02.2017 5 z 5

Macbeth / Macbeth Macbeth / Macbeth William Shakespeare

Skvělé vydání další ze Shakespearových her v překladu Martina Hilského. Tato vydání jsou naprosto úžasná - na začátku knihy jsou eseje a literární rozbor díla a poté pokračuje samotný text hry na jedné straně v anglickém originále a na straně druhé v českém překladu Hilského. Pod čarou jsou cenné vysvětlivky jak anglických výrazů, tak českých překladů a skrytých významů. Jedinečné vydání!

04.06.2016 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Čtení na jedno odpoledne strávené u kávy. Ale... s některými tvrzeními a názory tedy opravdu nesympatizuji. Na příběhu mi nejvíce vadí hlavně pohrdavé postoje andělů a jejich neustálé souzení lidí (až mě to uráží).

Mám pocit, že si Viewegh vzal téma, kterému nerozumí a na které nestačí jeho mysl. Jeho andělé se nechovají jako andělé, ale jako lidé a přitom mají plné pusy Vieweghových názorů - A to je něco, co absolutně nemá smysl.

29.09.2015 2 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Miluji řeckou mytologii!

27.07.2015 5 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Milé a odpočinkové čtení pro všechny, kteří mají rádi francouzský životní styl; také pro všechny, kteří se chtějí zamyslet nad svým vlastním životem a inspirovat se z autorčiných zkušeností.

13.03.2015 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Není důležité jak daleko se mág zaběhne, pro svůj klobouk se vždycky vrátí. Noc se rozlila po Zeměploše, podobná řídkým švestkovým povidlům nebo snad borůvkové marmeládě.
Ale bude ráno, vždycky bude další nové ráno.

Některý díl je slabší, některý silnější, stejně Pratchettovy příběhy miluji!

30.06.2014 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Jak Nabokov v doslovu sám říká - Existují různé typy čtenářů. Někteří mí nakladatelé se nedostali ani za stránku 188, to protože každého zajímá něco jiného. Mysleli si, že v knize najdou více nějakých motivů a když se neobjevili, knihu znuděně odložili.

Kniha byla skvělá! Její téma je netradiční a proto tak zajímavé. Občas jsem cítila krásu a lásku nikoliv zvěrstva. Navíc z Lolity jsem necítila žádné známky odporu, naopak v nových šatičkách si přeci lebedila. Tento zápal lásky osobně znám a mohu říct, že je to krásné když něco zbožňujete.

30.11.2013 5 z 5

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras

Při čtení jsem se místy velmi hněvala a nebo naopak celkem dobře smála. Ale když knihu odložím a s ní i její legrácky a ironii, je mi smutno z toho, že svět je plný všech těchto uváděných špatností. Myslím, že je lepší nevědět co se vše tajně děje a odehrává. Nad některými skutečnostmi zůstává i rozum stát.

15.09.2013 3 z 5

Měsíc zapadá Měsíc zapadá John Steinbeck

Příběh bohužel neumím tolik ocenit, protože jsem o podobných hrůzách pouze slyšela z vyprávění prababiček. Při čtení jsem cítila postupné šílenství a podezírání poznamenávající všechny postavy. Musím říct, že tento pocit, který mě provázel od půlky čtení, byl senzační a dokázala jsem si představit, jak se z člověka postupně, ale jistě, stane psychicky vyčerpaná troska. Zažít tento pocit reálně, si nedokáži představit, proto před lidmi, kteří zažili válku, smekám.

02.08.2013 4 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Další fajn počteníčko na odpočinek v křesle při víkendovém nicnedělání. Jednotlivé fejetony jsou buď legrační, zamyšlené, hodnotící, kritizující nebo se pozastavují nad chováním a výroky dotyčných lidí. Tato široká a pestrá škála jednotlivých historek je úžasná! Četla jsem celý den, kniha mě prostě bavila :)

28.06.2013 5 z 5

Vrahova hygiena Vrahova hygiena Amélie Nothomb

Mé mínění o knize se rázem změnilo poté, co jsem přečetla první řádky. Nevěděla jsem do čeho jdu a musím říct, že jsem byla ohromena silou příběhu, argumentů, rozhovoru... zkrátka bylo to něco přesně podle mého gusta! Na tuto knihu prostě nedám dopustit, byla to trefa do černého pro toho, kdo miluje Amélii :)

18.06.2013 5 z 5