simona5r simona5r komentáře u knih

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivý příběh, do kterého jsem byla vtažena a moc jsem jim fandila, aby ten jejich životní osud dopadl dobře.

14.03.2021 5 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Inspirativní a motivující příběh ženy, která se snaží využít na maximum své možnosti.

06.03.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Michal Kubal

Přestože situaci ohledně koronaviru sleduji, dozvěděla jsem se přesto nové informace a získala ucelenější pohled na věc. Byť se jedná o literaturu faktu, je to velmi čtivě napsané až vlastně děsivé, jelikož je to krutá realita.

27.02.2021 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Poslouchala jsem jako audioknihu. Výkon narátora byl super, ale jinak mě kniha velmi dlouho hodně nudila. Měla velmi pomalý rozjezd, který jsem asi nedokázala ocenit. Závěr už byl lepší, ale celkově jsem bohužel žádný očekávaný wow efekt neměla.

24.02.2021 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásná kniha plná síly a odvahy žen z různých prostředí, kdy se přesto jejich osudy v závěru propojí.

21.02.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Knížku bych si asi více užila ihned po přečtení Kroniky prachu, ale teď s odstupem už mi přišla zbytečná a vcelku nezáživná.

21.02.2021 2 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Sérii čínských thrillerů mám moc ráda a nejinak je tomu i tohoto dílu. Vyšetřování vražd propletené s osobním životem Li-ena a Margaret. Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo to perfektní.

08.02.2021 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Byla jsem nalákána tím, že se mi líbila kniha Než jsem tě poznala. A dostala jsem téměř vše, co jsem čekala. Až na to, že tahle kniha je snad ještě smutnější.

07.02.2021 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Ke knížce je třeba přistupovat jako k blogovým zápiskům převedených do knižní podoby. Písemný projev je takový "neučesaný", ale o to více autentický a přibližující krutou realitu v Afgánistánu. Všichni lékaři, ať už místní nebo ti s Lékaři bez hranic, zaslouží obrovský obdiv za nasazení, které si většina z nás neumí ani představit. Díky Tomáši za přiblížení této situace.

03.02.2021 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Poutavou formou přiblížená blízká ruská minulost, ze které jde občas mráz po zádech. Ale díky Zulejce člověk vnímá i naději a pozitivitu.

01.02.2021 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Milá odpočinková kniha, u které jsem zpočátku trnala, jak to dopadne, ale rychle se to začalo vyvíjet směrem, kterým jsem chtěla. Žádný překvapivý konec se pro mě tudíž nečekal, ke konci už jsem se občas nudila při neustálém opakování příběhu. Přesto mám z knihy hezký pocit plný naděje.

18.01.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Strohý styl, který přesně odpovídá situaci v rodině. Knížka na mě působila až depresivně, ale bylo zajímavé sledovat situaci z pohledu všech zúčastněných.

14.01.2021 4 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

(audiokniha) Perfektní zakončení celé série. Vše do sebe krásně zapadá, jak soukromý život, tak i vyřešení vražd.

14.01.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Tuhle knížku do každé rodiny! Je to svérázný, ale vhodně doplněný reálnými situacemi, díky kterým je vše lépe zapamatovatelné. A pak je potřeba se ke knížce občas vrátit.

09.01.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Neskutečně silná kniha vyprávějící blízkou (a pro mě neznámou) historii Španělska protkanou romantickou linkou.

"Zrovna když si housenka myslela, že svět končí, stal se z ní motýl."

"Dokonalé slovo je jako dokonalý záběr. Zachycuje skutečnou povahu situace. Stačí mírně překomponovat a záběr vypráví docela jiné příběhy."

02.01.2021 5 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Kniha, ke které se budu určitě ještě často vracet. Samozřejmě ne všechno na všechny funguje, ale inspirace je zde veliká a hodí se v komunikaci nejen s dětmi.

28.12.2020 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

(audiokniha) Zpočátku jsem se nemohla do knihy zaposlouchat, bylo to zdlouhavé a nudilo mě to, ale jsem ráda, že jsem vydržela. V momentě, kdy se začala prolínat současnost s minulostí, nabyl příběh na síle, vtáhl do děje a pustil až na konci.

28.12.2020 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Asi už jsem vážně vyrostla z young adult romantiky :-D. Navození zasněžené atmosféry super, ale pubertální achání už na mě není.

28.12.2020 2 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Upřímně klobouk dolů, že Terez dokázala odhalit soukromých věcí, byť s krásným cílem inspirovat ostatní. Nejvíc bude kniha bavit asi její "followery", ale myslím, že by se díky knize mohlo najít i spoustu nových sledujících.

15.12.2020 4 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

(audiokniha) Po trochu zmateném první dílu, jsem si tento už užila naplno. Skvěle vymyšlená zápletka, osobní život Gereona a to vše v Berlíně 30.let. Perfektní výkon narátora, který se v tomto díle hodně zlepšil, doplnil skvělý literární zážitek.

12.12.2020 5 z 5