simona5r simona5r komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Posloucháno jako audiokniha. Musím se přiznat, že občas jsem se v technických popisech ztrácela, což mi kazilo celkový dojem. Možná kdybych knihu četla, tak bych se na daná fakta dokázala více soustředit. A přikláním se k názoru, že kniha byla dobrá, ale škoda, že nevyšla před Marťanem, který prostě nasadil vysokou laťku.

16.09.2018 4 z 5

Skvělá kniha od ilustrací po (trochu slabší) text. Už se moc těším, až bude dcerka trochu starší a budeme si číst příběhy těchto žen společně :-)

04.09.2018 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Ráda si občas přečtu YA knihy jako oddechovku, i když již nejsem cílová skupina. A tahle knížka za mě teda určitě ne. Tolik klišé, předvídatelný děj, strojené konverzace, za celou knihu jsem si na to nezvykla. 2 hvězdy dávám jen díky tomu, že se autorka snaží poukázat na existenci úzkostné poruchy.

29.08.2018 2 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Tentokrát se Akta Enzo rozjíždí naplno hned od začátku. I když člověk brzo zjistí, koho Enzo vlastně hledá, stejně to nutí číst dál a dál. A závěr nenechává člověka na pochybách, že se má na co těšit při čtení dalšího dílu. Poslouchala jsem jako audioknihu a výkon narátora plus doprovodná hudba zážitek z četby jen umocnily.

26.08.2018 5 z 5

Někteří lidé musí mít den delší než 24 hodin, a to přesně platí pro Tomáše Šebka. Velký borec před kterým smekám. Nejen že odjel na velmi náročnou misi, kterou si ani nedovedu představit (možná tím víc, že jsem sama lékař), ale ještě se nám ji snaží přiblížit pomocí svých každodennách zápisků. Kniha je napsaná velmi čtivě a rozhodně stojí za přečtení.

25.08.2018 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Velmi dobře napsaná kniha o nelehkém tématu. Rozhodně to není žádné oddechové čtení, po celou dobu četby jsem pociťovala smutek a nedokázala jsem se vžít do hlavní hrdinky, natož s ní soucítit.

23.08.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kniha vzbudila velký mediální ohlas a jelikož ráda sleduji biatlon, fandím Gábině a mám již přečtenou knihu od jejího muže, který je mi sympatický, tak to byl můj must read. Myslím si, že si v knize Gábi na nic nehraje a je upřímná. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by v knize jen kritizovala. Začíná se svým životem, s biatlonem a o většině lidí mluví víceméně pozitivně. Až ke konci se dostává k věcem, které ji trápí/trápili spousty let a knihu beru jako formu její terapie. Neshody panují ve všech sférách, ne vždy si s každým rozumíte stoprocentně, to ale neznamená, že si lidí nevážíte. V knize je prostě Gábi jen dle mého názoru upřímná, na což není spousta lidí zvyklých, ale já ji za to obdivuji, že odvahu našla a promluvila.

20.08.2018 4 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Kniha, se kterou jsem strávila delší čas, žádná "jednohubka". Poetický styl psaní, chybění uvozovek zahajující přímou řeč, náhlé střídání s minulostí mě občas dost mátlo. Kniha je jiná než na jaké jsem zvyklá a mám z ní po dočtení rozporuplné pocity.

04.08.2018 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Posloucháno jako audiokniha. Výkon paní Medvecké byl skvělý a rozhodně zážitek z knihy zlepšil. Ale jinak mám z obsahu knihy rozporuplné pocity. Čekala jsem trochu více historie a zpočátku mi dělalo problém se do životního příběhu Rózy zaposlouchat.

02.08.2018 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Ač bydlím na vesnici celý svůj život, tak buď mě taková dědina minula nebo se tak žije jinde či se tak žilo dříve. S některými typy postav se člověk samozřejmě setkává, nebo o nich slyšel, ale aby tak byla seskládaná celá dědina, no nevím. Bohužel mi prostě kniha úplně k vesnickému srdci nepřirostla.

31.07.2018 3 z 5

Vtipně a trefně napsaná kniha o putování mladíka, který se nebojí udělat srandu i sám ze sebe. Nenásilnou formou seznamuje čtenáře s místní přírodou, lidmi a zvyklostmi.

21.07.2018 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Posloucháno jako audiokniha. Výběr narátorů a jejich výkon je perfektní. Ale obsahově mi tento styl knihy moc nevyhovuje. Vyprávění mi přišlo plytké a opakující se.

20.07.2018 3 z 5

Reportážní literatura je pro mě novým žánrem ke čtení a zpočátku jsem s tím trochu bojovala. Ale netrvalo dlouho a autorka mě svým poutavým psaním vtáhla do čtení. Rozhodně jsem si rozšířila obzory a nebyla to moje poslední reportážní kniha.

11.07.2018 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Zpočátku pomalejší rozjezd, který mě místy až trochu nudil. Ale nakonec se to ke konci rozjelo a celkové rozuzlení můj celkový dojem vylepšilo. Audioknižní zpracování od OneHotBook opět na jedničku.

04.07.2018 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Posloucháno jako audiokniha. Místy má vyprávění spád a je trošku zajímavé, ale většinu knihy jsem se bohužel nudila a moc mě kniha nebavila.

24.06.2018 3 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Pan profesor se vyzná nejen ve svém oboru, ale v širokém medicínském poli. Jeho názory jsou mi blízké a kniha pro mě byla inspirativní a motivační.

20.06.2018 5 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Posloucháno jako audiokniha. Po přečteném 1.dílu, který se mi líbil pro svou odlišnost s jinými severskými detektivkami, mě tato kniha zklamala. Vůbec mě do sebe nevtáhla a celkově bohužel nezaujala.

20.06.2018 3 z 5

Kybernemoc! Kybernemoc! Manfred Spitzer

Tento typ knihy u mě není moc oblíbený a nebyý toho, že jsem knihu dostala jako dárek, tak bych si ji určitě nepřečetla. Spoustu věcí je mi jasných i bez podkladu dané studie, pár informací mě obohatilo. Celkově byla pro mě kniha nezáživná. Ale oceňuji autorovu snahu při sbírání dat z mnoha studií a snaha o změnu.

11.06.2018 3 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Peter May + Skotsko + Jiří Dvořák = jedinečný zážitek s touhou poslouchat knihu na 1 zátah a pak hned odjet do Skotska.

03.06.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Kniha je čtivá, ale člověka až zaráží, co jsou ženy někdy ochotné podstoupit a vytrpět pro to, aby si udrželi muže a nezůstaly samy.

20.05.2018 2 z 5