simona g. simona g. komentáře u knih

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Za mě moc fajn kniha, bavilo mě ji číst, děj frčel, navíc Ostrava a její svéráz skvěle zachycen, místy čtení doprovázely výbuchy smíchu.... velká spokojenost!!! Už jdu shánět Anděla smrti, páč Krátký proces již mám přečten. Za mě SUPER!!!

26.10.2020 5 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Líbila se mi. Navíc je hodně "po našimu", a to i v mluvě, i v popisované nátuře dotčených jedinců, což byla místy fakt pudeu. Rozhodně doporučuji!

21.09.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Napínavá, jako obě předchozí knihy. Přečteno za tři dny, kdo má tento žánr, s prvky duchovna a fantastična rád, přijde si na své. Fajn kniha, doporučuji, zajímavé zvraty, děj frčí jako šus...spokojenost!!! Konec trochu ...., no, nebudu prozrazovat.....doporučuji si přečíst.

02.05.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Spokojenost. Třetí kniha v řadě, která uzavírá delší dějovou linii. Prima oddech čtení, kdo četl ty dvě předchozí, bude spokojen.

23.04.2020 5 z 5

Běhej, dokud můžeš Běhej, dokud můžeš René Kujan

Tak to je vážně týpek teda :-). Skvělá kniha, a to pro běžce i neběžce. Jeho životní postoj má co nabídnout, jedna z mála knih, kterou neprodám a neposunu dál, nechám si a budu se k ní ráda vracet. DOPORUČUJU!!!

04.04.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Čtivé, svižné, zajímavé. Mi se kniha líbila. Zhltnuto za dva dny.

09.03.2020 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

No, tak nevím teda. Asi to nebude můj šálek čaje, kávy, ničeho. Děsně blbě se mi to četlo, do děje vkládány neskutečně nekonečné popisy věcí, bez kterých by se z mého pohledu kniha obešla a zbytečně zasahovaly do děje(viz sáhodlouhý kudrlinkatý popis historie lidových písní apod.). Za mne zklamání teda, jsem ráda, že mám dočteno.

19.03.2019 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Dobře napsaná detektivka, samo, rychle a fajn se to četlo, doporučuji!!!

24.02.2019 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Pecka Šupa Bomba! Mi se to líbilo hodně. Hlavně se to dobře četlo, prostě to letělo. Zajímavý děj, příběh, duchařinu mám ráda, navíc tady nezavází zbytečná nadmíra romantiky, fajn knížka, rozhodně doporučuji.

16.08.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Takže... Nejdříve jsem si docela dlouho říkala, jak je možné, že má kniha tak dobré hodnocení? Začátek se mi fakt táhl, ne a ne se to rozjet. Ale! Pak to přišlo a četlo se to fajn. Cca první stovka stran horší prokousávání se, ale zbytek už letěl, takže prvotní horší nájezd odpuštěn a jo, spokojenost, doporučuji přečíst.

26.03.2023 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Perfektní příběh, napínavý, čtivý. Zejména konec letěl jako šus a od knížky se mi nechtělo. Perfektní, rozhodně doporučuji přečíst si!!! Jediné, co mi místy fakt pilo krev, byl překlad, "kterEJ byl doslova pekelnEJ". Tady dostala čeština kapku na zadel a osobně mám raději, když nejsou knihy "plný takový tý pseudočeštiny". Myslím, že hovorové části by se daly napsat i bez toho. Ale knížce dávám i tak plný počet hvězd, fakt se mi hodně líbila.

22.12.2022 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Já snad ani nevím, co k tomu napsat? Šokující? Brutální? Děsivý? Neskutečný příběh, o to víc, že dle skutečnosti. Náboženství totálně vymytých mozků, fanatismus jako hrom, úplně neuvěřitelné, co je možné, co se v podstatě odehrálo jen pár let zpět, odporné, co dokáží lidé, kterým se dá moc, síla. Kdybych měla najít správné a trefné výrazy pro některé postavy z knihy, ani náš ostravský slovník by mi nevystačil... Obdiv vůči síle autorky, pohrdání vůči těm, kdo jsou schopni na druhých páchat to, co kniha vypráví...

14.03.2022 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Ale jo, dobré počtení to bylo. Kniha se mi líbila, děj jel, nikde nic nedrhlo, pořád se něco dělo, člověk se na knížku těšil... spokojenost, překvapení, u mě dobrý :).

28.11.2021 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Fajn kniha. Děj měl spád, byla napínavá, navíc fest po našemu, což se mi osobně líbí, je v ní supr černý, sarkasticko-cynický humor - DOPORUČUJI!!! :)

17.04.2021 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Popravdě... pasáží, které ušly, bylo málo. Zatraceně málo. Mi ta kniha přijde až hloupá, místy úplně mimo mísu. Na druhý díl se po tomto prvním ani nepodívám, natož abych četla.

14.03.2021 2 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Takže....Sběratel sněhu super, ta kniha mě nadchla a tím přivedla k této. Být to naopak, Sběratele si zřejmě nepřečtu. Asi nebudu povídkový typ, nevím, ale mě to prostě tak nějak nebavilo. Místy byly některé části fajn, ale jako celek mě tato kniha neoslovila.

09.06.2020 4 z 5

Ochotná zemřít Ochotná zemřít Lisa Jackson

Za mne spokojenost. Dobře se to četlo, napínavé to bylo, nápad fajn, za mne doporučuji. Je to kniha, na kterou se těšíte, že si k ní zase sednete, hned se začtete a letíte dějem. Spokojenost.

27.05.2020 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

No, tak jsem z toho trochu srna. Celou dobu se to četlo fajn, svižné tempo, napínavé, dobrý vývoj děje, ale ten konec....no, za mne konec zvláštní, moc rychlý, nedopilovaný, těžko popsat. Ale jinak dobré čtení, jen bych asi uvítala více stran a trochu doladit, rozvést, atd.

31.12.2019 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Asi tak - Bryndzovky můžu, dobře se mi čtou, mají spád, napětí, překvapení, ..., vše co má fajn detektivka mít. Ale, tady bylo něco malinko jinak. Možná ten úplný konec knihy nebyl až tak wow, jako jiné...těžko říct. Ale každopádně doporučuji přečíst, to ano. Kdo má Bryndzu rád, najde si tam své.

26.11.2019 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Asi už jsem četla lepší knihy. Ale i horší. Nenadchne, ani neublíží. Ale od stejného autora už bych asi nic nevyhledávala.

09.11.2019 3 z 5