Běhej, dokud můžeš

Běhej, dokud můžeš https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315823/bmid_behej-dokud-muzes-OmX-315823.jpg 4 80 24

René Kujan (1974) byl ještě před deseti lety jedním z tisíců rekreačních běžců. Pak se ale ocitl na sedadle spolujezdce v autě, které se střetlo s protijedoucím vozidlem a všechno se změnilo. Od lékařky si vyslechl mrazivý ortel: „Nikdy už běhat nebudete.“ Navzdory všem prognózám po devíti měsících zdolal maraton. Od té doby běhá každý den, někdy i 32 maratonů za měsíc. Na lidi, kteří takové štěstí jako on neměli a zůstali na vozíku, myslí pořád – věnuje se charitativním běhům v jejich prospěch. Tato kniha popisuje Reného návrat do běžeckého života a dosažení světového prvenství při oběhnutí Islandu, kdy ho uprostřed podzimního marastu doprovázela jedna statečná žena a dvouměsíční syn. Předmluvu ke knize napsal Miloš Škorpil... celý text

Krami
14.03.2023 3 z 5

A cenu pro nejhorší přebal v historii literatury získává... Obsah fajn, inspirativní.

Venda32
18.02.2023 3 z 5

Po dlouhé době velké dilema při hodnocení přečtené knihy. Příběh je síly, o tom žádná. Výkon více než úctyhodný. Forma sepsání mi ale úplně nesedla. Obsahové přeskakování po kapitolách jsem po nějaké době skousnul, některé vtipy nebo části napsané tak trochu na sílu nakonec taky.
Největší poselství z knihy, které si nakonec odnáším není titulkové Běhej dokud můžeš, ale Vzdát to můžeš vždycky.

icewind
30.12.2022 4 z 5

Hodně interesantní příběh podaný poměrně syrovou literární formou, ostatně asi jako stejně syrové bývá podnebí na Islandu :) Vzdát to můžeš vždycky...to je nejspíš hlavní poselství co si po přečtení odnáším. Před takovým zarputilým běžeckým dobrodružstvím mi nezbývá než obdivně smeknout....

PavlaTr
31.01.2021 5 z 5

Zajímavý a inspirující příběh s příznačným titulem : BĚHEJ ,DOKUD MŮŽEŠ . Autor mi mluví z duše : dá se běhat jen tak pro radost z pohybu , člověk se nemusí honit za rekordy a přesto si může sport vychutnávat a ještě třeba i pomáhat potřebným . Moc pěkná kniha

Špacírník
08.01.2021 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem měla poslední rok v rukou! Vyprávění je poutavé a vše je živé bez příkras. Autorův vztah k Severu, jeho upřímnost, otevřenost, odvaha nazývat věci pravými jmény a neskutečný dar motivovat vyhecovat člověk k výkonu, ne protože musí, ale protože může! To vše mi mluví z duše a absolutně s tím souznim. Díky René za skvělý počin! Ať ti to radostne běhá????.

knihomolkadorfa
14.08.2020 5 z 5

Velký obdiv a super motivace nejen pro běžce.

Maevie
09.05.2020 4 z 5

Jeden lidský příběh o běhání, odhodlání, silné vůli a o tom, že jde cokoli, co vám vaše bolest a strach dovolí. Vzdát to totiž můžete vždycky. Ale zaručuji vám, že když si přečtete tuhle knížku, dneska to nevzdáte. Možná zítra, ale dnes rozhodně ne.

simona g.
04.04.2020 5 z 5

Tak to je vážně týpek teda :-). Skvělá kniha, a to pro běžce i neběžce. Jeho životní postoj má co nabídnout, jedna z mála knih, kterou neprodám a neposunu dál, nechám si a budu se k ní ráda vracet. DOPORUČUJU!!!

Luky024
06.01.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetl za jeden den, takže za mě je určitě čtivá. Myslím si také, že knihu ocení spíše člověk co má s běháním nějakou osobní zkušenost, ale není to podmínkou. Knihu ale doporučuji všem, kteří mají rádi silné příběhy, protože tato kniha jeden takový vypráví.

Laviedete
24.08.2019 5 z 5

Krásná kniha nejen o běhání. Je především o motivaci, nadšení, tvrdohlavosti, umění dotáhnout věci do konce. Četla se skvěle a líbilo se mi prolínání dvou příběhů - běžeckého a času po nehodě. Obdivuhodný výkon, navíc velmi čtivě zachycený.

MOu598
03.07.2019 3 z 5

Autor určitě podal, podává obdivuhodný výkon. Ale takové divné, jako by podceňoval sportovce, jakoby se vyvyšoval nad ty, co mají jiné priority.

jiriburda01
30.01.2019 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Po přečtení této knihy jsem začal více běhat a "běhej dokud můžeš" používám při běhu jako motivační citát.
Opravdu pěkná kniha a sportu, osobním životě a cestování

hurwajz
11.06.2018 4 z 5

Zajímal mě příběh Reného, ale jakoby se to pořád opakuje.

Masenka1304
26.01.2018 5 z 5

Kdyby vice lidi premyslelo a zilo jako Rene, mozna by nam bylo lepe. Doporucuji vsem.

ZlatkaO
29.12.2017

Přečetla jsem už více knih na téma běhání, ale ani jedna mi nevadila tak jako tato. Zpracování je na můj vkus hodně nepovedené. Četlo se to s nervama v napětí, skákání z jednoho téma na druhé, pasáže o běhání osekane a naopak nepodstatné informace rozepsané na stránku a půl.
Klobouk dolu před výkonem a životní zkušenosti autora. V tom obrovská úcta a respekt, o tom žádná, ale kniha po běžecké úrovni zklamala. Ani bych neřekla ze je o běhání, je spis něco jak příběh z nemocnice a cestopisný dokument, lehce okoreneny par slovy o běhu. Kdyby to psal někdo, kdo jel na kole, nebo autem, vyšlo by to nastejno. Jen popsané zážitky s lidmi a kulturou dané země.
Pokud autora podkám někde na startu, určitě mu zklonim nějakou poklonu, ale také mu upřímně řeknu ať raději běhá než píše.

Amazonka72
22.08.2017 4 z 5

Další z řady běžeckých knih, které stojí zato si přečíst. A troufám si říci, že i "neběžec" si v ní najde své. Patřím mezi běžce a běhám především pro radost. Nesbírám rekordy ani medaile, důležitý je prožitek. A nêkdy překonání sebe sama. A tohle všechno je cítit z knihy Reného. Obdivuji jeho vůli překonat úraz, postavit se na vlastní nohy a dokázat zdánlivě nemožné. Kniha je psaná velmi lehce, ano, nejde o žádně velkě literární dílo, ale o to více věříte a rozumíte každému slovu. Pro mě je třešničkou na dortu i místo, kde se velká část knihy odehrává, a to Island. Místo, které jsem měla možnost poznat na vlastní oči. Láska na celý život. Je přesně takové, jak ho René popisuje. Nevlídné i krásné zároveň.

adam5682
20.07.2017 1 z 5

Příběh neskutečný! Vůbec mi však nesedl styl, jakým je to napsané. Rádoby vtipy jsou hodně nízko a některé se opakují, urážky "špatných" lidí by šlo také vynechat...

karolina0346
17.07.2017 3 z 5

Ten člověk je blázen!
Zajímavý příběh, vlastně dva, které se navzájem prolínají. Kniha má pozitivní poslání pro všechny, kteří chtějí něco dokázat nebo kteří se cítí méněcenní.
Literární úroveň díla je ale dost nízko...

Randyz1986
21.05.2017 5 z 5

Tohle je dobrej blázen! Člověk by nevěřil kolik toho může on a jeho tělo, s pevnou vůlí, zvládnout a překonat... Super počtení a motivace. Jednu chvíli je to nějak a ve vteřině to může být uplně jinak...

Deny95
06.05.2017 5 z 5

Výborná kniha!

běhání, běh

René Kujan
česká, 1974
2016  83%Běhej, dokud můžeš
2022  80%Umění nepít

Kniha Běhej, dokud můžeš je v