SimiGSXR SimiGSXR komentáře u knih

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

K této knize jsem se dostala díky výzvě. Zprvu se mi do ní moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velmi příjemně překvapena. Líbilo se mi spojení historie a současnosti. Díky tomu, že se dějove linky odehrávaly na jiném kontinentu, uplně v jiném prostředí, jsem neměla problém s orientací, jako se u některých, takto situovaných knih stává. Příběh mě naprosto uchvátil a četla jsem každou volnou chvilku a těšila se až si zase budu moct číst příběh o Rose. Historická stránka knihy byla naprosto úžasná, nádherně napsaná a velmi dobře zachycené prostředí Sumatry. Převážně mě popis přírody v knihách nudí, ale autorka to psala tak nenuceně, že jsem si dokonce vyhledávala obrázky z ostrova. Za mě 5 z 5.

01.06.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

K tomu asi nemam moc co napsat, vse uz zde bylo receno. Precetla jsem nekolik knih o valce a koncentracnich taborech, ale tahle me hloluboce zasahla. Myslim ze diky teto knize si dam chvili od tohoto tematu pauzu. Nejhorsi pro me bylo cist o detech, jelikoz mam sama rocni dite, to bylo opravdu tezke a knihu jsem musela nekolikrat odlozit. Ale jsem rada, ze jsem si ji precetla a rozhodne by si ji mela precist dnesni omladina.

12.02.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neuveritelna poklona autorce. Opravdu skvele pise. Cetla jsem od ni vsechny knihy a tahle me opravdu chytla za srdce. Mam rada valecne knihy, cetla jsem nekolik knih o Osvetimy i romany z valecneho Ruska. Ale zadna me neuchvatila tak jako tahle kniha. Donutila me premyslet o lidech. O tom jak nekdo muze byt schopen takovych zverstev. Prijde mi to az neuveritelne, jak dokazi byt lide kruti. A pokazde me nejvice "dorazil" casovy udaj. 6 tydnu ve vlaku, 12 let na Sibiri za polarnim kruhem....uplne to mnou otraslo. TOHLE by mela byt povinna cetba ve skole! Tohle a plno jinych knih o historii z valecneho a povalecneho obdobi.

06.12.2018 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Holky opět nezklamaly. Bezvadná kniha plná romantiky a erotika už je jen třešnička na dortu. Tahle série je prostě BOŽSKÁ. Budu si je muset všechny pořídit. Tohle mi v knihovně prostě nesmí chybět.

23.11.2018 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Svudnik byl slabsi nez serie Bozsky, nicmene je to paradni oddechovka. Navic je tu oproti Bozskemu vic citu. Vic rozebiraji svuj vztah, lasku a zivot..nebylo to jen o divokem sexu, i kdyz je ho tam take pozehnane. Jedine minus je, ze jsem ho cetla po Bozskem a proto jsem ocekavala to same. Ale je to moc hezka knizka, jednoducha, lehce se cte, libily se mi francouzske vyrazy, ktere to trosku ozvlastnili ale zase jich nebylo moc, aby to cloveka co neumi francouzsky nudilo, bylo to takove spestreni. Trochu mi vsak chybel pohled Ansela. Ale urcite doporucuji milovnikum nenarocneho, prijemneho a oddechoveho cteni.

17.11.2018 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem četla! Zamluvila jsem si ji v knihovně a čekala na ni půl roku. Když jsem si ji přečetla, musela jsem si ji koupit, protože takto neobyčejnou knihu musím mít ve své knihovně. Byť je příběh svým způsobem otřepaný (za války se do sebe zamilují dva lidé a jejich lásku stíhají problémy a odloučení a ve finále to má šťastný konec) tak musím říct, že je to skvěle napsané. Během čtení se ve mě neustále střídaly emoce, vzrušení, napětí a nakonec jsem si i poplakala. Mám ráda válečné romány zatím je mojí největší srdcovkou Měděný Jezdec ale Dopisy se mu vyrovnaly a knihu mohu jen a jen doporučit. Krásný romantický příběh, který je velice smutný a to mě na tom nejvíc bavilo.

22.09.2018 5 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Za mě naprosto dokonalá kniha. Úžasně napsaná, poutavý příběh a jazyk jakým paní Neomillnerová píše tomu dodal šmrnc. Velmi se to podobalo Zaklínači od Sapkowského, ale ten mě upřímně trochu zklamal, čekala jsem od něho víc. A to víc jsem našla právě u knihy spisovatelky Neomillnerové. Rozhodně ji řadím ke svým oblíbeným autorům a doufám, že se již brzy dočkám pokračování. Opět jsem se přesvědčila, že po skvělém autoru nemusím pátrat za hranicemi.

18.09.2018 5 z 5

Poslední vlkodlak Poslední vlkodlak Glen Duncan

Zajímavá kniha, líbil se mi autorův nápad. Jen jsem měla problém se čtením. Autor používá dost složité a dlouhé věty. Několikrát se mi stalo, že když jsem dočetla větu, nevěděla jsem jak začala. Ale kniha je to poutavá, konec mě velice překvapil a určitě ji doporučuji.

11.09.2018 4 z 5