Silwinka87 Silwinka87 komentáře u knih

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Tahle knížka se mi líbila.Celou dobu jsem byla napjatá a závěr byl pro mě velkým překvapením..Téma šikany se mi zdá na místě,děti umí být opravdu hodně kruté..
Musím ještě říct,že duo Lisková a Kovac,mi bylo velmi simpatické..

09.08.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Miluju duo Lars Kepler..Paganiniho smlouva byla poslední knížka,kterou jsem nečetla..
Musím říct,že byla dobrá,ale za mě nejslabší z celé série Joona Linna.
Proto strhávám jednu hvězdičku..

08.08.2018 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Nó..Tak musím říct,že tak divnou knížku jsem snad ještě nečetla.Četla se dobře,to ano,ale děj byl strašně překombinovaný,za to srhávám jednu hvězdu..
A další věc je,že se mi snad nikdy nestalo,že by mi hlavní postavy,tak nesedly,tihle tři ale ano..Ed,Lily a o Carle ani nemluvím!!!
Za mě,se druhá knížka autorky povedla víc..
Jsme zvědavá,na další knížky téhle spisovatelky..

07.08.2018 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

No jo,Tchýně a uzený..:-)
Příjemná oddychovka..

05.08.2018 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak to byla zajímavá knížka..Na začátku hodně zvláštní,nějak jsem se nemohla chytit..Sára mě teda dost štvala..Pořád jsem čekala,kdy to přijde a ono to PŘIŠLO!!
Nakonec musím dát plný počet hvězdiček..
Příběh dvou kamarádek,které rozdělila tragédie a noční můra všech rodičů ..Příběh plný lží,polopravd a děsivých faktů,které vám nedovolí knížku odložit.Příběh o tom,že matky jsou pro své děti ochotné udělat všechno na světě..
Doporučuji..

02.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Krásně ilustrovaná knížka..Sama jsem ji ještě nečetla,ale syn byl nadšený..Za jedno odpoledne ji celou přečetl..
Doporučuji

27.07.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Ano..A takový je život na vesnici..
Knížka psaná nářečím se mi líbila..Mohlo tam být více humorných scén..

27.07.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na tuhle knížku jsem byla hrozně zvědavá,ale bohužel přišlo zklamání..Děj byl takový nijaký,vůbec nebyl využitý ten potenciál,co knížka měla..Konec byl trochu lepší,ale jinak nemastné,neslané..
Ale i přesto dám autorovi ještě šanci a prěčtu si i Loutkáře..

25.07.2018 2 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Krásná klasika,která patří ke klenotům české literatury..
Příběh lidí od cirkusu,jejich úspěchy,pády a časy bídy napříč generacím téhle velké ,,rodiny”.
Vašek Karas,který se dostal do cirkusu jako malý,vyrostl v něm a nakonec i zestárl..
Moc pěkné

20.07.2018 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Téda...Právě jsem dočetla a mám v sobě úplný mix pocitů..Šok,radost,dojetí..Prostě mě to dostalo..
Dokonalé psychologické popsání postav,neuvěřitelný děj,plný zvratů a zápletek..Rozuzlení,které bylo nečekané..
A ano,mám sestru,to,že bych pro ni dokázala udělat všechno na světě,pro mě po přečtení této knížky dostalo zcela nový rozměr...
Skvělá kniha..Doporučuji!!!

20.07.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Před 14 dny jsem byla v Londýně,takže při čtení mi Temže ožívala před očima..Ta voda je děsivá,úplně tmavá..
Byla to moje první knížka od téhle autorky..Za chvíli jsem si ale zvykla na její styl psaní..Chvilku děj klidně plyne a najednou přidává na dynamičnosti a knížka nejde odložit..
Když jsem došla k pasáži,že by mohlo jít o téma s uprchlíky,trochu jsem se lekla.Ale naprosto zbytečně,knížka byla skvělá,dotažená do konce a děj velmi zajímavý..Chvilkami mě až mrazilo..Doporučuji!!!

18.07.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Knížka mě vůbec nezaujala,takže ji pro zatím odkládám,ale určitě jí dám ještě šanci někdy později..A třeba bude více hvězdiček..

15.07.2018 2 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Vtipná a zábavná letní knížka..Vašek je prostě super!!! Nečetla jsem poprvé ani naposledy:-)

15.07.2018 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Krásné verše,krásná kniha Vítězslava Nezvala..Tragický příběh o lásce lehkomyslné a zhýčkané Manon a o naivním a hodném rytíři Des Grieux..

,,Pojď ke mně,já to věděla,
že dodnes mohou se dít divy,
že jednou potkám anděla
a že ten anděl bude živý”

14.07.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Super!!! Dlouho jsem se tak u knížky nepobavila..Myslím,že se k ní v budoucnu ještě vrátím..Kdyby nebylo čtenářské výzvy,asi bych na ni nikdy nenarazila a to by byla škoda:-)

14.07.2018 5 z 5

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Krásná povídka od naší ,,paní spisovatelky “.. Přečtená během chvilky u kávy..
Líbila se mi už jako dítěti,i když jsem jí tak úplně nerozuměla..Teď jsem se k ní vrátila kvůli výzvě,podle mě nejlepší povídka Boženy Němcové,která v ní klade důraz na důležitost vzdělání. Tím,že je psaná očima Bětušky je povídka milá až dojemná..Doporučuji

13.07.2018 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Paráda..Sonda do životů chlapů ve středním věku..Moc jsem se bavila,přečteno za jeden den..
Patrik Hartl je jednička:-)

23.06.2018 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Moje úplně první knížka od téhle spisovatelky.Vůbec mi nevadilo několik příběhů,které se střídaly.
Knížka byla čtivá,napínavá..Já můžu jenom doporučit.

23.06.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Zajímavé přepracování původního Macbetha..Nebylo to vůbec špatné,místy hodně ujeté,ale dobré..
Stojí za přečtení

17.06.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knížka se četla skoro sama..Děj mě bavil a ten konec byl zajímavý,překvapilo mě to..Není to žádné veledílo,ale neurazí..Prečteno za dva dny a doporučuji..

17.06.2018 4 z 5