silvinka12 silvinka12 komentáře u knih

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Říká se:Nesuď knihu podle obalu. U téhle knihy by ale spíše platilo: Nesuď knihu podle anotace. Knihu jsem častokrát viděla v knihovně a zaujala mě obalem. Zato anotace mě na tuto knihu nenalákala, a tak jsem se jí dlouhou dobu vyhýbala. Po přečtení jsem ale zjistila jakou jsem udělala chybu! Kniha měla nějaké své chyby (např. mohlo tam být něco o tom, jak to pokračovalo mezi Wren, Cath a jejich mámou), ale četla se nádherně, nedalo se od ní odtrhnout. Levi a Cath byli vážně úžasné postavy. Leviho jsem si naprosto zamilovala.

13.03.2019 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Dělalo mi strašný problém se do knihy začíst. Vyprávění hrdinky mi nějak nesedlo. Na knize se mi ale líbil ten originální nápad.

27.02.2019 3 z 5

Mladá císařovna Mladá císařovna Marieluise von Ingenheim

Je to krásná, zajímavá a čtivá kniha, která se dá přečíst za krátkou dobu.

22.12.2018 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Kniha se celkem rychle četla, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Přečetla jsem si ji kvůli tomu, abych se naladila na Vánoce. Vánoční atmosféru jsem z té knihy ale nějak zvlášť necítila, cítila jsem spíše zimní atmosféru, když se děj odehrával na farmě u stromků. Ale i tak stojí za přečtení.

09.12.2018 2 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Přečteno během jednoho víkendu. Je to velice čtivé a těžko se od knihy dá odtrhnout. Líbilo se mi, že v knize nejsou kapitoly pouze z pohledu hlavních postav Natashy a Daniela, ale i kapitoly o vedlejších postavách, o historii vedlejších postav a také o dalších zajimavých informací např. o afroamerických vlasech, poločasu změny,paralerních vesmírech atd. Autorka prostě popsala všechno do úplného detailu.
Kniha se mi moc líbila a nejvíce doporučuji. Stojí ze přečtení!

18.11.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Dvě knihy, které jsem kdysi od Greena četla mě nějak neohromily, ale Jedna želva za druhou mě mile překvapila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Kniha je velice čtivá a příběh je zajímavý a poutavý. A ta obálka je taky skvělá.

29.09.2018 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

A mám půlku série za sebou. Tento díl se mi se začátku moc nechtělo číst, ale po padesáti stránkách jsem se chytla. Pokoušená patří mezi ty povedenější díly, možná je i dokonce nejlepší z všech šesti dílů. Zoey konečně dostane trochu rozum a kapitoly z jejího pohledu jsou trochu lépe záživnější než v předešlém díle. Taky se mi líbilo, že autorky přidaly pohled Stevie Rae, Afrodity, Starka a dalších. Afrodita mi příjde ze všech postav nejrozumnější, zato dvojčata jsou totálně padlé na hlavu. Myslím si, že by už autorky nemusely zmiňovat hádky mezi němi, protože jsou pořád o tom samé, pořád jsou trapné a celkem bezdůvodné. A hlavně co bylo na knize nejlepší, byla akce. Opravdu se konečně začalo něco dít. Hlavně ten konec, ten je napínavý a zajímavý. A moc mě zajímá, co bude dál.

13.09.2018 4 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Pěkné zakončení série. Ale na triologii Všem klukům, které jsem milovala to vážně nemá :D.

16.04.2018 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Povedená kniha. Je to opravdu to léto, které byste chtěli zažít. Při čtení jsem prožívala ve své duši všechno, co prožívala Belly. Zpříjemnila mi dlouhé čekání na léto. A vypadá, že léto konečně přichází!
Skvělá kniha!!!

10.04.2018 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Krásné pokračování série. Vše je stále nejasné jak to skončí. Chvilku fandím Konrádovi, pak ale chvilku Jeremiášovi. Postavy jsou skvělé a hlavní hrdinka je moc super( Lara Jean je ale stejně pořád nejlepší:))
V prvním dílu jsem ale cítila trošku uvolněnější atmosféru a krásné slunečné léto, v tomto dílu se ta atmosféra trochu ztratila.

10.04.2018 5 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Smutná, ponaučující a originální. Byla krásně napsaná. Dokázala vás nechat přemýšlet, co děláme špatně a jaký to má dopad.To byly plusy. Teď mínusy:Konec mi přišel napsaný na rychlo, autorka si asi už nevěděla rady a chtěla mít své dílo už hotové, ale mně by nevadilo, kdyby kniha měla o alespoň 20 stran více a konec by byl vážně koncem, jaký by si kniha zasloužila.

První část byla úžasná, druhá slabší a třetí ...podivná(?). Když si ji ale přečtěte určitě vám to něco dá, něco si z ní odnesete.

22.03.2018 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

V poslední době jsem začala číst moc nových séríí knih a tahle patří mezi ty největší. Myslím si, že bude to stát za to a snad se nějak k ostatním dílům nějak dostanu.

Jinak... kniha je čtivá a postavy jsou skvělé, jak záporné tak kladné. Děj nevázne a stránky mizí jedna za druhou, až se divíte, že už jste na konci. Jsem zvědavá jak se bude Zoey a její přátelé vybarvovat v pokračování.

23.02.2018 5 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Tohle bude patřit do mých srdcovek. Kdyby byl druhý díl v češtině hned kupuji, ale jestli to je v angličtině, tak asi nic. Zatím mi to tak stačí. Na knihu mám jenom kladné a kladné názory. Zůstaneme mi navěky v srdci. Sempre.

09.02.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Já jsem si tuhle sérii o Laře Jean zamilovala celým srdcem a je mi teď tak líto, že to už vše skončilo. Zůstane v mém srdci na vždy a budu na ni s láskou vzpomínat.

15.01.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Druhý díl je o něco lepší, ale i tak je to jedna z nejlepších oddechových knížek, kterou jsem kdy četla.

07.01.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

John Green má hezký styl psaní, ale jinak nic moc. Ne že by jeho knihy byly špatné , ale ja prvních sto stran čtu jednu stranu za druhou za pár večerů, ale pak mě to nějak přestane bavit a musím se nutit abych to dočetla. A ten konec je až moc rychle ukončen. Že začátku se mi Papírová města líbila víc než hvězdy nám nepřály, ale jak začala druhá část knihy, kde není vůbec žádný děj a Quentin se hrabe jenom v těch samých myšlenkách stále dokola, tak Hvězdy nám nepřály zatím vedou.

17.12.2017 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Mám z toho takové... podivné pocity. Knížka se mi líbila, ale očekávala jsem toho víc.

07.12.2017 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Myslím že děj byl až moc natáhnutý. První díl se mi nejvíc líbil, druhý tak jakžtakž a k třetímu jsem se musela dokopat a bych to vůbec dočetla. Ale i tak bych si možná pořídila další díl, který by měl za nějakou dobu vyjít

26.11.2017 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tak jsem se na tento díl těšila, hlavně na tu svatbu, ale zklamal mě. Některé části byly podle mě moc uspěchané - třeba svatba a svatební cesta, a některé děje byly zase naopak o ničem a zbytečně protahované např. Jak Jacob stále běhal po lese jako vlkodlak a stále se s někým hádal. Za mě nejslabší díl. Z této série u mě vyhrává Zatmění, které bylo z mého pohledu dost povedené

18.10.2017 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Tahle triologie je prostě úžasná! Všechny tři díly byly neuvěřitelné a nedá se říct, který byl prostě lepší. Postavy, děj a vše ostatní prostě skvělé.
Day mi příjde velice přátelský a milý už od první stránky Legendy až po konec a June... ze začátku jsem ji v lásce neměla, ale za celou tu dobu jsem na ni kapku změnila názor. Tak bych chtěla, aby to mělo pokračování, bude mi jejich svět hodně chybět.

23.08.2017 5 z 5