SilviaKovacikov SilviaKovacikov komentáře u knih

Reč ticha Reč ticha Eckhart Tolle

Veľmi príjemné a poučné čítanie. Kniha, ktorú môžete čítať zas a znova a nezunuje sa vám. Práve naopak - vždy vám prinesie niečo nové, nové poznanie, nové inšpirácie, nový pohľad na svet, na život.

01.05.2018 5 z 5

Buddha Buddha Karen Armstrong

Veľmi pútavá kniha, písaná jasne a zrozumiteľne, čitateľ sa oboznámi so životom Buddhy tak, ako ho autorka interpretovala na základe získaných informácii. Stálo to istotne veľa námahy, dať dohromady všetky udalosti z čo možno najdôveryhodnejších zdrojov.

23.04.2018 5 z 5

Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Milovaný vůdce - Můj útěk ze Severní Koreje Čang Čin-song

Zase jedna z veľmi pútavých kníh o úteku zo Severnej Korei. Po prečítaní takejto knihy si vždy poviem, ako sa mám dobre a že žijem v slobodnej krajine, kde mi za normálnych podmienok nehrozí zima, hlad a strach o život. Vrelo odporúčam.

27.02.2018 5 z 5

Jak šířit lásku - Rozšiřování okruhu milujících vztahů Jak šířit lásku - Rozšiřování okruhu milujících vztahů Jeffrey Hopkins

Pomerne zaujímavá, človek si z každej knihy Dalajlámu vždy niečo vezme, príp. mu jeho slová pripomenú smerovanie tibetského budhizmu. V podstate jej nemám čo vytknúť, ale nepatrí ani medzi top knihy.

01.02.2018 4 z 5

Ja velkáč Ja velkáč Ľubo Dobrovoda

Ja malkáč, ma zaujala viac, ako jej pokračovanie, preto udeľujem iba 3 hviezdičky. Nebola pre mňa tak pútavá ani vtipná, alebo som sa možno nasýtila prvej časti knihy a druhá mi už neprišla tak zaujímavá.

27.12.2017 3 z 5

Afrika, moja láska Afrika, moja láska Corinne Hofmann

Nečítala som knihy, ktoré predchádzali tejto, ale asi som urobila dobre, pretože ak aj Biela Masajka je písaná rovnakým štýlom, tak ten nepatrí medzi moje obľúbené. Dej sa vliekol, čakala som niečo zaujímavé, niečo, čo ma vytrhne z nudy. Prišlo to, keď autorka začala písať o slumoch a ich obyvateľoch o tom, ako sa predierajú životom, aké sú ich životné podmienky atď. V závere znovu nič zaujímavé. Plus dávam za fotografie, inak nič moc.

24.11.2017 3 z 5

Závislí od seba Závislí od seba Laurelin Paige

Aj táto druhá časť sa mi páčila rovnako ako prvá. Teším sa na ďalšiu. :)

24.11.2017 5 z 5

Jaké je to v nebi? Jaké je to v nebi? Concetta Bertoldi

Spočiatku trochu nuda, neskôr ma to skôr pohltilo.

31.10.2017 4 z 5

Žila som v zlatej klietke Žila som v zlatej klietke Lucia Božíková

Úplná hlúposť, fantasmagória. Myslím, že horšiu knihu som ešte nikdy nečítala. Premýšľala som, čo viedlo vydavateľstvo k tomu, že túto "knihu" vydali. Neskôr mi napadlo, že možno si jej vydanie autorka zaplatila sama. Akokoľvek som čakala, že záver zmení môj názor na celý príbeh, opak bol pravdou. Vyvalila som oči a premýšľala: "To čo má akože byť? Zabudli dotlačiť nejké strany? Alebo?" Otvorený záver a len ťažko si môžete domyslieť, čo nasledovalo potom. Jednoducho celé zle. Neodporúčam, strata času aj peňazí.

28.09.2017 odpad!

Vráťte mi moju dcéru Vráťte mi moju dcéru Candice Cohen-Ahnine

Výborná kniha, pútavá, no smutná. Žiaľ, ľuďom sa stávajú aj takéto nepríjemné veci. Silný príbeh.

28.09.2017 5 z 5

Dievča so siedmimi menami Dievča so siedmimi menami Hyeonseo Lee

Veľmi dobrá kniha, pútavá, miestami neuveriteľná. Patrí medzi tie príbehy, kde vždy chcete vedieť, ako to pokračuje, čo sa stane ďalej a vždy, keď máte pocit, že teraz bude už len dobre, nastane nečakaný zvrat. Klobúk dolu pred autorkou, ak si tejto všetkým musela prejsť, obdiv, že všetko zvládla a v každej situácii sa dokázala vynájsť. Určite si kúpim ďalšie knihy o útekoch zo Severnej Kórei, veľmi ma to zaujalo, naviac, dnes pomerne aktuálna téma. Režim, založený na strachu, režim, nad ktorým sa zastavuje rozum.

28.09.2017 5 z 5

Meditácia uzdravuje, upokojuje, pomáha v mnohých oblastiach. Zlepšuje kvalitu nášho života. Dalajlámová kočka nám znovu rozpráva svoj príbeh a ponúka nám múdrosť Dalajlámu. Miestami pobaví, miestami prinúti premýšľať a prehodnotiť. Kniha ma nesklamala. Čítala sa príjemne.

15.09.2017 5 z 5

Pospěš si a medituj Pospěš si a medituj David Michie

Čítala sa mi dobre, aj keď som sa nestotožňovala s niektorými meditačnými technikami. Sú v nej však veľmi dobre a jasne vysvetlené dôvody a dopady meditácie na život. Doposiaľ sa mi všetky knihy tohto autora čítali dobre, sú písané výstižne, jednoducho, s trochou humoru.

15.09.2017 4 z 5

Cesta ke štěstí v práci Cesta ke štěstí v práci Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Čítala sa mi dobre, hoci miestami som mala pocit, že otázky autora sa stále opakujú a opakujú a vlastne sa to nikam neposúva.

28.06.2017 3 z 5

Pokušenie Pokušenie Peter Holka

Peter Holka píše krásnym jazykom, jeho knihy si vždy rada prečítam, najradšej pred spaním.

28.06.2017 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Vita Jamborová

Ďalšia z kníh slovenskej autorky Vity Jamborovej nesklamala, ale ani neprekvapila. Určite nemá na prvotinu "Stráž ma, mafia nezabúda" a vzhľadom k tomu, že viem, ako autorka píše, tak táto kniha buď vznikla z večera do rána, alebo z nej bolo vyškrtaných priveľa viet, ktoré by jej dodali ten správny šmrnc.
Napriek tomu jej dávam 3 hviezdičky. Obsahuje zaujímavé zvraty, do záveru by som však vložila viac napätia - nebol vygradovaný tak, ako by som očakávala.

21.05.2017 3 z 5

Posolstvo rieky Posolstvo rieky Alana Dev Priya

Kniha je veľmi zdĺhavá, zo začiatku priam nudná. Miestami opisy ako pri slohovej práci, dej sa posúva extrémne pomaly. Niektoré odseky som doslova preskakovala, čítala som iba prvé vety odsekov a som si istá, že som o nič neprišla. Úplne by som vyškrtala opisy - kto čo mal oblečené, opakujúce sa opisy trasy na určité miesto, priam rovnaké vety. Zbytočné pasáže o postavách, ktoré pre knihu neboli žiadnym prínosom - doslova zoznam členov kurzu, ktorý knihu iba "nafúkol" na jej 370 strán.
Kniha začala byť zaujímavá až vo svojej tretej tretine svojimi posolstvami a radami, no ani tam nechýbali opakujúce sa pasáže o tom, ako veľmi sa autorke nechce domov.
Ak by som ju mala korigovať, mala by maximálne 200 strán.
Dojem z knihy bol vylepšený skutočne iba, už spomínanou treťou tretinou knihy.

21.05.2017 2 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Čítala sa veľmi príjemne, mám rada knihy od Dalajlámu.

21.05.2017 5 z 5

Kapitoly života Kapitoly života Lobsang Rampa (p)

Je to môj obľúbený autor, kniha ma nijak neprekvapila, ani nesklamala. Príjemné čítanie.

19.04.2017 4 z 5