shortik shortik komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Vyborna kniha. Se Zlodejkou se srovnat neda, ne ve smyslu kvality, ale originality a jedinecnosti obou pribehu. U me ma za tohle Zusak velke plus a tesim se na jeho dalsi dilo. Velkou pochvalu si ovsem zaslouzi i prekladatel.

25.05.2013 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Naprosto strhujici dej, kdy od pulky nelze knihu odlozit. Pro me zatim nejlepsi Kepler!

04.01.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha se nečte špatně, ale mě osobně příběh nechytl. Navíc mi to připomínalo Bachmanův/Kingův Běh o život.

02.06.2013 3 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Opět výborný Murakami. Kniha se čte jedním dechem a přitom nutí k zamyšlení.

01.11.2013 5 z 5

Mrtví ve člunu Mrtví ve člunu Henning Mankell

Trochu jsem se bála po poměrně negativním hodnocení tady a knihu jsem málem ani nezačala číst. Ale mile mě překvapila a určitě se k Mankellovi ještě vrátím.

18.06.2013 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem objevila uplne nahodou, a to diky Databazi a kladnym hodnocenim. Musim priznat, ze jinak by me asi nezaujala, obdobi 2.sv neni zrovna moje oblibene. Timto dekuji vsem hodnoticim pode mnou, je to jedna z nejlepsich knih, ktere jsem v zivote cetla! Zajimavy a emocionalne velmi silny pribeh, ktery me i dohnal k slzam. Doporucuji!

14.05.2013 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Moje první kniha od Dána a bohužel musím říct, že jsem zklamaná. Po přečtení mnoha kladných recenzí jsem od něj čekala víc. Nesedl mi styl, jakým je kniha napsaná, vadily mi vulgarismy i hodně nespisovný jazyk. Teď ho pouštím k ledu, ale třeba mu dám v budoucnu ještě jednu šanci.

26.04.2013 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Skvělý příběh a poutavý děj zasazený do pro nás hodně vzdálené japonské kultury. Nemůžu nedoporučit!

02.04.2013 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Pro mě bohužel zklamání. Kniha mi ležela dlouho doma v mojí knihovně a těšila jsem se na ni po samých kladných ohlasech. Stejně jako jiné Murakamiho knihy se čte dobře a skoro sama, ale na mě už v ní je hodně mystična.

02.04.2013 3 z 5

Z knihy jsem dost rozpačitá. Zajímavé téma, ale podle mě dost nevyužité a obsah pro mě vyznívá dost naprázdno.

30.05.2014 2 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Touha dozvědět se Elsyino tajemství mě hnala dál. :-) První půlka byla trochu rozvláčnější, druhá už měla lepší spád. Trochu přitažené za vlasy mi přišlo celkové propojení všech na závěr, ale jinak dobrý.

13.06.2013 4 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Skvělá, jedním dechem. :-)

18.04.2013 5 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Kallentoft opět nezklamal příběhem. Co mě ale na knihách čím dál více vadí, tak je sebelítost Malin nad sebou samou. Pro mě dost otřelé a nudné intermezzo.

29.12.2013 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Skvělá!

12.12.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Murakami u mě opět zabodoval. Kniha měla spád i přes svůj rozsah. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! :-)

07.10.2013 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Četla se dobře, ale nenadchla.

02.06.2013 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Knihu určitě nebudu řadit na svém žebříčku kingovek mezi top, na mě obsahovala až moc nudných pasáží. Závěr byl ovšem výborný a obdivuju psychologické propracování románu.

15.05.2013 4 z 5

Skryj mě ve svém srdci Skryj mě ve svém srdci Torsten Pettersson

Na mě byl děj příliš "roztahaný"... ani to mě ale neodradí přečíst si další autorovu tvorbu. První díl se mi ale líbil více.

02.04.2013 4 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Jako oddechovou detektivku doporučuji, kniha má spád a zaujala mě více než autorovo Skryj mě ve svém srdci.

02.04.2013 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Chytla mě a nepustila, dokud jsem nepřetočila na poslední stránku. Super.

01.04.2013 5 z 5