shootingstar shootingstar komentáře u knih

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Taková dobrá kniha, a tak zmršený překlad! Chvílemi jsem češtině překladatelky skutečně nerozuměla...mimo jiné, "Mate" není vlastní jméno, ale oslovení, něco jako "Kámo"... Sharon Bolton také určitě neměnila jména postav během věty, takže angličtí čtenáři nemuseli tápat, kdo je sakra John, když postava mluví s Joshem, a podobně. Hanba nejen překladatelce, ale zejména korektorům! Když tu práci nechcete dělat pořádně, tak běžte třeba balit bagety.

09.11.2019 4 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Tak to bylo velké zklamání. Postavy mi byly lhostejné, děj MOŽNÁ smysl dával, ale nechtělo se mi listovat zpátky, abych si ověřila, kdo je vlastně kdo...na britský standard fakt slabota.

26.09.2019 1 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Znásilňování dětí v dětském domově? Check. Zkorumpovaní politici? Check. Potetovaná hackerka? Check. Hej, Madsi, přidej tam eště stahování z kůže, a máme bestseller!
Když vám autor představuje postavy stylem "Letěl s náma i Franta, aby vystřídal Pepu," přičemž obě jména jsou v knize zmíněna poprvé, začnete si říkat, že buď ten chlap neumí psát, nebo vy neumíte číst.

20.09.2019 odpad!

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

To bylo o dost lepší, než jsem čekala!

30.08.2019 3 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Ke konci zbytečně surové, navíc vlastně nevíte, komu stranit. Ale aspoň to osvětluje události, které se v gymnaziálním dějepise odbydou jednou větou.

17.08.2019 3 z 5

Angličtí pasažéři Angličtí pasažéři Matthew Kneale

Takhle šťastná jsem nebyla od chvíle, co jsem objevila Davida Mitchella. Ten ovšem časem sklouzl příliš k fantazii, zatímco Knealyho příběh je snad až nepříjemně pravdivý. Přes vážné téma jsem se docela často smála, sžíravým sarkasmem a vykreslením figurek mi autor připomněl Dickense, a s jedním z hrdinů příběhu, kapitánem Kewleym, bych si s radostí sedla v hospodě. Jen neochotně jsem se s tímto příběhem loučila, ale musím uznat, že na rozdíl od řady jiných současných "bestsellerů" byl vypointovaný až do konce.

17.08.2019 5 z 5