sheldon8410 sheldon8410 komentáře u knih

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Ze začátku mi docela trvalo, než jsem si zvykla na to, jak je kniha psaná (kratičké fejetony, které na sebe většinou nijak nenavazují), nakonec jsem to ale přelouskala, je to celkem milá knížka. Jen věta "Nebo co myslíte vy?" na konci snad každého druhého fejetonu mi lezla na nervy.

24.09.2023 3 z 5

Madlenka a jednorožec Madlenka a jednorožec Briony May Smith

Krásné ilustrace, jednoduchý a krásný příběh, tříletá dcera při čtení ani nedutala a prý se jí moc líbila.

24.09.2023 5 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Tuto knihu doporučuju všem rodičům více dětí, i (hlavně) těm nastávajícím. Já, jakožto teprve budoucí máma dvou dětí oceňuju spoustu přínosných rad, rozdělených v knize podle věku dětí. Své si tam najdou nejen budoucí rodiče sourozenců (jak na příchod sourozence připravit starší dítě, jak starší zabavit, když se zrovna musím věnovat miminku apod.), ale kniha je vhodná i pro rodiče již starších sourozenců (jak reagovat na sourozenecké neshody apod.).
Od autorky jsem četla a i Aha! Rodičovství a z obou knih jsem nadšená. Respektující přístup k dětem (i sobě) v podání dr. Markhamové mi dává velký smysl.

10.09.2023 5 z 5

Žil byl kdysi kdesi Žil byl kdysi kdesi Hana Zobačová

Nechápu, proč tu má kniha tak nízké hodnocení. Mně se moc líbil princip této knihy, kde jsou pohádky seřazené od nejjednodušší na čtení (kraťoučká pohádka složená pouze z jednoslabičných slov - ok, když to čte dospělý, tak si připadá jak tydýt :D) až po "normálně" napsané pohádky. Jako motivace pro začínající čtenáře mi to přijde ideální. Pohádky jsou pěkné, stručné, ale i poučné. Dcera si ji půjčila v knihovně, ale zvažuju, že až se bude učit číst, tak ji koupím domů.

30.08.2023 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Půjčila jsem dceři v knihovně, ale nejsem schopná jí to číst, protože u toho brečím. Opravdu krásné a dojemné.

20.07.2023 5 z 5

Sourozenci bez rivality Sourozenci bez rivality Adele Faber

Určitě doporučuji přečíst všem vícenásobným rodičům. Jako asi všechny knihy od autorek je kniha krátká, stručná, ale plná mnoha zajímavých informací. Líbil se mi i styl, jakým je kniha napsaná.
Jen bych uvítala více informací pro rodiče menších dětí / miminek, ale na toto téma snad bude víc zaměřeno Aha! Rodičovství - sourozenci.

20.07.2023 5 z 5

Jste na mizině? Vaše chyba Jste na mizině? Vaše chyba Larry Winget

Podle mě lepší než Myšlením k bohatství, stručné, jasné, praktické, autor si nebere servítky, ale tento styl se mi líbil.

07.11.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 5. díl Školák Kája Mařík 5. díl Felix Háj (p)

Pátý díl už není pohádka o bezstarostném životu malého Káji z hájovny, ale spíš romantický příběh o věrné lásce dvou lidí. Káju i Zdeňu jsem si v prvních dílech oblíbila a moc jsem jejich lásce přála. Pan lesní největší sympaťák. Náboženské pasáže mi nevadily, holt jiná doba :)

23.08.2022 5 z 5

Medvídek Pú - Pocity Medvídek Pú - Pocity kolektiv autorů

Dcera (1,5 roku) si knížku oblíbila a listovala by v ní pořád dokola. Moc se mi líbí obrázky zvířátek na bílém pozadí, nic přeplácaného, takže děti neztratí pozornost, u každého obrázku je kratičký popis konkrétní emoce. Osobně mi tam jen chybí prasátko :))

15.01.2022 5 z 5

Základy znakové řeči pro miminka Základy znakové řeči pro miminka Monta Z. Briant

Sympatická knížka o základech znakování s miminky se spoustou znaků. Sice vychází z amerického znakového jazyka, takže jsou některé znaky jiné než naše (a některé podle mě pro děti i dost složité), ale jako inspirace je to určitě super.

28.05.2021 5 z 5

K porodu bez obav K porodu bez obav Blanka Čermáková

Stručné a jasné shrnutí informací, které by měla vědět každá žena před porodem. Navíc z českého prostředí, takže všechny informace jsou aktuální. Jsem ráda, že jsem na tuhle knížku v knihovně narazila.

26.05.2020 5 z 5

Budíček! Ustlat! Nabít, zajistit! Budíček! Ustlat! Nabít, zajistit! William H. McRaven

Krátká, stručná motivační kniha, ideální i pro ne-čtenáře :)

01.03.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Hlavní hrdina mi byl dost nesympatický...

30.12.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Celá kniha se mi hezky četla, ale její konec mě dost zklamal...

30.12.2018 2 z 5