Madlenka a jednorožec

Madlenka a jednorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485321/z4DZas-DFA-.png 4 37 8

Madlenka se s rodiči stěhuje do hor, aby byli blíž babičce. Holčička se cítí v novém domově osamělá, ale při prvním průzkumu okolí spatří nad pobřežím neuvěřitelnou věc - po obloze letí jednorožci! Zmizí stejně rychle, jako se objevili, ale v trávě po nich zůstane zapomenuté jednorožčí mládě. Madlenka ho vezme domů, aby se o něj přes zimu postarala. A tak se zrodí jedno přátelství, na které ani jeden z nich už nikdy nezapomene.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Margaret’s unicorn

sheldon8410
24.09.2023 5 z 5

Krásné ilustrace, jednoduchý a krásný příběh, tříletá dcera při čtení ani nedutala a prý se jí moc líbila.

bibi.r
08.09.2023 3 z 5

Pro děti 5+

Tohle byl docela takový mystický příběh. Určitě bych řekla, že i starším dětem než je uváděný věk od 3 let. Možná tak od 5-6?
Příběh hezký a ilustrace nádherné

Zuzvil
28.03.2023 4 z 5

Knížka určena primárně menším dětem má velmi krásné ilustrace, které jsou dílem samotné autorky celé knížky. Příběh samotný je velmi hezký, ale nikterak objevný, ale pro cílovou skupinu, které je určen, je dostačující a my dospělí z toho můžeme dětěm ten přínos dopovědět sami, jak je krásné mít a být v přátelství, jak funguje příroda a jak je pro každého z nás důležitá rodina a vazby v ní. Knížku můžeme i s dcerou doporučit.

Julie_16
06.02.2023 5 z 5

Moc hezká kniha s krásnými ilustracemi. Vhodná pro menší děti, příběh je jednoduchý, ale i začínající čtenáře. Líbila se nám moc.

Kristulda
19.09.2022 4 z 5

Moc hezká dětská kniha. Kouzelné ilustrace, dcerce se líbila.

Zmiu
26.08.2022 4 z 5

Nádherná knížka, ze které přímo sálá atmosféra hor, domácí pohody a kouzelného přátelství.

aydam
29.01.2022 5 z 5

Moc pěkný a bohatě ilustrovaný příběh pro děti. Každé (bájné) zvíře nemusí mluvit a být infantilně pojmenované.

Dragell
14.01.2022 4 z 5

Madlenka a jednorožec je krásný příběh o novém začátku, kouzelném přátelství a nezapomenutelném půlroku. Malá Madlenka se totiž s rodiči stěhuje na venkov, kde to všechno působí chladně a smutně, ale jen do té doby, než najde malé jednorožče, kterého se s rodinou ujme.

Madlenka a jednorožec nabízí důležité poselství, že zvířata nejsou věci, které můžeme vlastnit či že silná přátelství k sobě svedou (nejen) lidi zase zpátky.

Kniha nabízí menší i celostránkové ilustrace, které si spisovatelka nakreslila pro titul sama. Jsou detailní, propracované, nechají vás se zasnít a ponořit do nádherné krajiny. Pracují se světlem a stínem, a tak mohou působit trochu tmavším dojmem.

jednorožci pro děti od 3 let

Autorovy knížky

2021  88%Madlenka a jednorožec

Kniha Madlenka a jednorožec je v