sheldon8410 sheldon8410 komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymistu jsem poprvé četla na gymplu, protože jsme ho měli v povinné četbě. Tehdy mě vůbec neuchvátil, moc jsem ho nepochopila a na Coelha zanevřela. Teď jsem se k němu skoro po 10 letech vrátila a musela jsem na něho změnit názor. Na tuhle knížku (vlastně možná na všechny od Coelha) člověk prostě musí být trochu duševně vyzrálý :)

30.12.2018 4 z 5

Kdo je rychlejší? - Příběh o tom, jak se mít rád Kdo je rychlejší? - Příběh o tom, jak se mít rád Iryna Zelyk

Nádherný! Půjčila jsem to dceři v knihovně, ale určitě to pořídím domů. Krásný příběh i ilustrace.

17.01.2024

Kouká Mína do Komína Kouká Mína do Komína Jana Havlíčková

Moje tříletá dcera si tuto knihu sama vybrala v knihovně, je z ní nadšená a čteme ji pořád dokola. Nehledě na logopedický přínos je kniha plná krásných ilustrací a milých básniček.

29.08.2023 5 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak si pejsek roztrhl kalhoty / O panence, která tence plakala (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak si pejsek roztrhl kalhoty / O panence, která tence plakala (adaptace) Eduard Hofman

Dcera si od babičky přinesla domů vydání ze 70. let a miluje to. Krásný text a ještě krásnější ilustrace. Příběh o panence má navíc hezké ponaučení, že si děti mají svých hraček vážit.

11.02.2023 5 z 5

Kouzelné bobulky Kouzelné bobulky Marianne Poncelet

Dcera ji miluje, aktualne ji cteme porad dokola.

11.02.2023 5 z 5

Za svoje děti si můžete sami Za svoje děti si můžete sami Larry Winget

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knihovně (zrovna když dcera pobíhala mezi regály a vyndávala z nich knížky, co jí přišly pod ruku), tak jsem si řekla "asi osud", půjčila si ji a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla prečíst.
Je to napsáno úplně jiným stylem než ostatní knihy o výchově, autor je celkem drzý, ale jeho styl se mi líbil. Kniha popisuje pět hlavních zásad rodičovské výchovy a dále několik hlavních témat, které by měli rodiče své děti naučit. Líbilo se mi, že všechny kapitoly byly protkány hlavní myšlenkou (alespoň pro mě), a to milujte své děti bezpodmínečně za všech okolností a věnujte jim svůj čas a pozornost.
S kapitolou o fyzických trestech tedy vůbec nesouhlasím, pro mě je násilí i "malé plácnutí", které v knize autor obhajuje, tak za to strhávám pomyslnou půlku hvězdičky.

31.10.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 4. díl Školák Kája Mařík 4. díl Felix Háj (p)

Zatím nejsmutnější díl, Kája začíná dospívat a poznává nový svět, ve kterém nejsou všichni tak hodní a milí jako doma v Lážově. Nejvíc mě samozřejmě štvala teta Matochová, ale zlobila jsem se i na Kájovy rodiče, kteří v něm neměli žádnou důvěru a pořád jen čekali, s jakým průšvihem Kája přijde. A přitom je to takový hodný a poctivý chlapík...

22.07.2022 5 z 5

Kéž by to naši četli Kéž by to naši četli Philippa Perry

Kdybych měla někomu doporučit jedinou knížku o výchově (a že už jsem jich pár přečetla), byla by to určitě tahle. Ideálně pro nastávající nebo novopečené rodiče, kteří hodlají jít respektující cestou, ale ještě pořádně neví, jak na to - tady podle mě najdou úplně všechno, co je pro začátek třeba. 100 %

13.05.2022 5 z 5

Pohádky o Kometě Pohádky o Kometě Jiří Vondrák (p)

Knihu dostal manžel jako věrný fanoušek HC Komety k Vánocům, řekla bych hlavně z recese. Ale pohádky jsme teď četli dceři před spaním a líbily se nám. Milý příběh a roztomilé ilustrace.

11.04.2022 5 z 5

Zajíček Ušáček Zajíček Ušáček Rene Cloke

(SPOILER) Jako malá jsem tuto knihu neznala, díkybohu. Nedávno ji našel manžel u rodičů ze svého dětství, tak jsme ji předčítali dceři, a nestačila jsem se divit. Zajíček byl vyčůraný, zlobivý, zlý... Takhle si hrdinu z dětské knihy opravdu nepředstavuju!

08.03.2022 1 z 5

Maminko, nekřič! Maminko, nekřič! Jeannina Mik

Tak já nechápu, proč tady má tahle knížka tak špatný hodnocení (dnes 60 %)? ... Mně osobně se moc líbila a určitě mě donutila k zamyšlení (nejen) o svých vzorcích chování. Určitě doporučuju rodičům, kteří občas "vybuchnou" a pak toho litují.

18.03.2021 5 z 5

Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Zdeněk Matějček

Krásně napsaná knížka, vhodná i pro "obyčejné" rodiče, kteří nemají vystudovanou psychologii. Opravdu moc hezky se to četlo. Určitě knihu doporučuju, hlavně pasáž o období vzdoru. Napsáno s respektem a láskou k dětem.

24.01.2021 5 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Za mě zajímavá kniha o pozitivním rodičovství plná zajímavých myšlenek. Nemůžu říct, jestli se získané poznatky dají využít v praxi (to zjistím až časem), ale líbí se mi, že praktické rady v jednotlivých kapitolách jsou rozděleny podle věku dítěte, takže si každý najde "to svoje". Navíc je kniha plná odkazů na různé vědecké práce zaměřené nejen na výchovu dětí, ale i třeba na vývoj lidského mozku, což spolu kolikrát (jak jsem zjistila) úzce souvisí. Navíc moc chválím precizní překlad do češtiny - v případě nejasných slovíček všechno moc hezky vysvětleno. Takže dávám pět hvězdiček a ačkoliv zatím můžu posoudit jen teoreticky, určitě doporučuju přečíst. (Tu první část o umění seberegulace i lidem, kteří děti nemají :))

29.06.2020 5 z 5

Kontaktní rodičovství Kontaktní rodičovství William Sears

Tuto knížku jsem začala číst poněkud skepticky (teď už vím, že jsem byla ovlivněná tzv. cvičiteli dětí ze svého okolí :)), ale nakonec mě Kontaktní rodičovství opravdu nadchlo! Kniha je napsaná nenásilně, autoři vás do ničeho nenutí a ničím nestraší, vždy jen popíšou konkrétní výhody a dále si posuďte sami. Měla jsem během celého čtení dobrý pocit a už se těším, až budu moct využít získané znalosti v praxi :) Vlastně až při čtení této knihy jsem si uvědomila, že rodičovství bude vyžadovat obrovské přehodnocení našich priorit, ale že to zároveň bude stát za to!

23.05.2020 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Horší hodnocení jsem tady ještě nepoužila, ale v tomto případě bohužel musím. Na tuhle knížku jsem se dost těšila, ale přišlo velké zklamání. Ačkoliv je knížka kratičká, strašně špatně se mi četla a kolikrát jsem ani nepochopila smysl toho, co autor píše. Neumím francouzsky, tak nemůžu posoudit, jestli to byl jen špatný překlad, nebo jestli to tak mělo být, ale jelikož to prý autor napsal během tří týdnů, tak si asi moc záležet nedal. Nechápu, že tahle kniha měla takový úspěch, a teď dokonce vyšel druhý díl... No holt kočky vládnou světu :D

09.01.2020 1 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak já nevím... Alaska mi pila krev, ALE s Pudgem jsem soucítila. Ve druhé polovině jsem měla co dělat, abych to dočetla, přišlo mi, že se to dost vleklo, ALE nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla do konce. Jsem tak nějak rozpolcená. Sice tam je plno vtipných hlášek i věcí k zamyšlení, ALE asi mi to takhle stačí a po Greenovi už nesáhnu...

27.11.2019 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Druhá kniha, kterou jsem od Browna četla. Taky mě nezklamala svojí čtivostí, avšak přišla mi dost podobná ostatním Brownovým knihám. Takže nic ve zlém, ale rozhodla jsem se Browna na nějakou dobu odložit. P.S. film byl proti knize fakt hrozný, ačkoli Toma Hankse miluju :)

31.12.2018 5 z 5

Tajná řeč těla Tajná řeč těla David Lewis

V knize jsem našla plno zajímavých poznatků, které se dají aplikovat do každodenního života.

30.12.2018 5 z 5

Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? Hynek Vilém

Knihu jsem půjčila v knihovně, dceři přečetla 2x, ale nějak extra nadšená nebyla. A já pořád nevím, jestli to pro děti není už moc...
Nejsem si jistá, jestli pouhé přečtení knížky namotivuje dítě, aby se odplenkovalo, jak tu někdo psal...Ale možná s jiným problémem jako třeba psychogenní zácpa by pomoct mohla (všechna zvířátka konají svoji potřebu a je to normální)...
Verše mi zas tak hrozné nepřijdou, ale Co má v plínce myš mi přijde ve všech ohledech lepší.

04.02.2024 3 z 5

Králík málem králem Králík málem králem Klára Smolíková

Krásná, poučná knížka, kterou dcera objevila v knihovně.
Velice zajímavě propojený příběh králíčka Káji, který si v ničem nevěří a postupně získává sebevědomí i kamarády, s historickými fakty o králi Karlu IV.
Opravdu velmi hodnotná kniha.

25.09.2023 5 z 5