Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje?

Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105320/bmid_kdo-to-je-kdo-to-je-kdo-ten-zachod--iVq-105320.jpg 3 46 17

sheldon8410
04.02.2024 3 z 5

Knihu jsem půjčila v knihovně, dceři přečetla 2x, ale nějak extra nadšená nebyla. A já pořád nevím, jestli to pro děti není už moc...
Nejsem si jistá, jestli pouhé přečtení knížky namotivuje dítě, aby se odplenkovalo, jak tu někdo psal...Ale možná s jiným problémem jako třeba psychogenní zácpa by pomoct mohla (všechna zvířátka konají svoji potřebu a je to normální)...
Verše mi zas tak hrozné nepřijdou, ale Co má v plínce myš mi přijde ve všech ohledech lepší.

Zelený_Drak
06.08.2023 2 z 5

Knížku jsem objevila jen díky žebříčku k výzvě 2023, kam se dostala i přes malý počet čtenářů. Některé "rýmy" mi zněly asi tak libě, jako škrábání nehtů po tabuli (možná to bude v originále lepší?), ukázka na obálce je jedna z nejlepších. Dětem bych to samozřejmě četla třeba 100x, kdyby je to bavilo, nebo i víckrát, kdyby jim to pomáhalo vypořádat se s nějakým záchodovým problémem. Obrázky takový průměr. Viděla jsem lépe i hůře ilustrované dětské knihy.

Princezna22
10.07.2023 4 z 5

Bavilo nás to. Smály jsme se. Jen teď doufám, že nějakou básničku se nenauci nazpaměť až bude větší a budeme číst znovu a nezačne ji někde říkat na veřejnosti. To by bylo.. Hahaha..

Petra1323
18.05.2023 5 z 5

Vnuk (2) ji miluje a já jeho, když se u té knihy chechtá. Čteme stále dokola. Díky této knize se naučit kadit do nočníku a už nepotřebuje plenku (ani na noc). Suchá plenka nebo hovňous v nočníku = jednou přečtená kniha.
Knížku beru jako motivaci pro ty nejmenší posluchače nebo budoucí čtenáře nebo čtenáře čekatele, aby se rychle a z vlastní vůle vzdali plenek.

Boboking
04.01.2023 4 z 5

Opravdu pobavilo stejně, jako když jsem to četl před x lety svým malým klukům. pobavilo. Přečteno v rámci ČV 23.

mataaskorice
19.08.2022 5 z 5

Mám dceru - bývalou stomičku - která bude nosit pleny ve školce a zcela jistě i ve škole. Témata jako nočník, záchod, bobky, trávení jsou u nás v současnosti hodně populární a často omílané. Snažíme se, aby chápala smysl vyprazdňování do záchodu / nočníku, byť to u nás ze zdravotních důvodů není úplně možné. Moje skoro tříleťačka byla z knížky nadšená. Verše jsou vtipné, vystupuje v nich spousta zvířátek, legrační jsou i ilustrace, které text doprovází. Nějaký hlubší umělecký záměr v textech nehledejte. Prostě se jen nalaďte na dětskou vlnu a udělejte si srandu z vyprazdňování, asi tak, jak by to udělal lecjaký normální předškolák. My jsme navíc byly hodně napnuté, kdo je to na tom veřejném záchodě nakonec zavřený :-)

lucakuca
12.11.2020 5 z 5

Srandovní básničky o tom, kdo se zasekl na WC, kde se tvoří fronta. :-) "No kdo to je, kdo to je? Kdo ten záchod blokuje?"

Luky.Zacpal
21.02.2019 5 z 5

Bylo to docela zábavné.

lenkaBajza
02.11.2018 2 z 5

No já nevím.... není to úplna hrůza,básničky nejsou sprosté či jinak nevhodné...ale taky to není nic tak moc super, že bych se u rýmu smála se vážně říct nedá.
Věřím ale,že starší děti kniha rozesměje.

martina.culik
25.06.2018 3 z 5

Při čtení jsem se pobavila, i když rýmy někdy úplně nevychází. Ačkoli to zpočátku vypadá zvláštně, verše nejsou nijak sprosté nebo nevhodné, prostě jen poukazují na potřebu, kterou každý vykonává po svém.

RADOST
25.06.2018 4 z 5

Vnučka měla právě "fekální období", její o něco starší bratříček se držel dobré výchovy a snažil se nepodlehnout. U této knížky se skvěle pobavili, vnuk se uvolnil a také to potlačované ze sebe vypustil. Oběma to prospělo, po dvou týdnech od přečtení mohu konstatovat i vyléčení vnučky. Život je i o tomto, doporučuji jako veselé poznání i "lék".

Milena1967
19.02.2018

Pamatuji si časy, když měl můj nejstarší syn "fekální období" a jeho nejoblíbenější podstatná jména byla " sra...ka, ho...no, pr.....el. Byly mu myslím dva roky? Neuvěřitelně mně to lezlo na nervy a nedej bože, když se takhle prezentoval někde na veřejnosti. Pokud chci do děcka investovat čas abych ho naučila básničku, tak proč ne třeba "Vezmi žlutou tužku,
namaluj mi hrušku
a pod hrušku talíř
sláva, ty jsi malíř !
Proč bych DOBROVOLNĚ učila dítě básničku o hovnech?

Jeguda
03.09.2017

To je úpadek kultůry. Který kretén tohle zplodil ten nepatří mezi normální lidi. Né, že bych měl něco proti fiziologickým pochodům v těle člověka, s tím problém nemám. Jak ten svět asi dopadne, když máme takové mladé umělce. Starší, moudrý člověk by toto nikdy nenapsal. Jak můžete zvířata posazovat na člověčí WC. Jak si to ty malé děti přeberou, Nedávno jsem byl v ZOO svědkem toho, jak se malé dítě vztekalo a dožadovalo se modrého slona, jako má doma (asi nafukovacího). Nechápalo. že slon je tam šedý. Co si asi děti představují po přečtení této ubohé knihy?

jarki
20.08.2017 3 z 5

Vtipné a výstižné.

zuzi1162
27.07.2017 4 z 5

Občas mi nějak neseděl styl veršů, ale moje děvčata spíš sledovala obsah a tím byla celkem nadšena.

bibi.r
14.05.2015 3 z 5

Vtipné to bylo :D.
Básničky sice občas trošku neseděly, ale jinak to bylo v pohodě.

Tomsa1998
12.01.2012 5 z 5

Pěkné, krátké básničky o tom, co patří ke každému živému jedinci. Jen se o tom nemluví a nepíše :-) .
Ukázka :
Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje?
Všichni chtějí vědět jak dlouho tam bude sedět.

Představte si slonici jak ta má velkou zadnici,
a papíru malý kus na obrovský sloní trus.

Autoři knihy

Jeanne Willis
anglická, 1959

Kniha Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? je v