Sharona73 Sharona73 komentáře u knih

Suď mě něžně Suď mě něžně Zuzana Hadrová

Kniha, která me nejprve zaujala svou obálkou. Netušila jsem, že se jedná o verše. Jaké bylo moje překvapení. Doporučuji každému i těm, kteří poezii normálně nečtou.

01.01.2020 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda vůbec hodnotit. Nerada dávám tak mizerné hodnocení české autorce a nakonec, příběh je vážně vymyšlený dobře, ale... Chyby, chyby, chyby. Ani nevím s kterou začít. Pravopisné, gramatické, faktické, logické i stylistické a fakt hodně.

21.12.2019 2 z 5

Posedlá láskou Posedlá láskou Petra Karasová

Ano, souhlasim, se vsim tim hodnocem, ktere zde napsali ctenari prede mnou, ale jedno te knize uprit nemohu a to je napeti. Skutecne jsem chtela vedet jak to dopadne a nemohla knihu odlozit. A to je co rict, protoze pribeh je psany v pritomnem case, a to normalne nectu.

25.09.2019 5 z 5

Nejdelší cesta domů Nejdelší cesta domů Sabina Zelená

Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale autorka psala stylem, který mám ráda a já jsem doufala, že se vyplatí vydržet. Naštěstí jsem se nemýlila. Asi od šedesáté stránky se to rozjelo a tempo vydrželo až do konce. Jako někdo, kdo pochází z pohodové rodiny, jsem mela trochu problém, představit si, jak se Jindřiška cítí, ale autorka vylíčila emoce tak dobře, že jsem brzy všechno prožívala společně s hrdinkou. Popisy, ač někdy zdlouhavé, jsou tak důkladné, že máte pocit, že všechna ta místa důvěrně znáte. Polovinu knihy jsem přemýšlela, zda jde vůbec o fikci. Knihu rozhodně doporučuji.

26.06.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Po shlednuti filmu jsem si myslela, ze ji uz nemusim cist. Nakonec se mi prece jen dostala do ruky a jsem za to rada. Byl to uplne jiny zazitek.

23.02.2019 5 z 5

Vlasy dryád Vlasy dryád Renata Štulcová

Kdyz jsem loni objevila tuto serii, bylo to obrovske prekvapeni a prvni 4 dily jsem precetla snad za vikend. Na Vasy dryad uz jsem si musela trochu pockat, ale vyplatilo se, kniha je to poradne tlusta. jenomze ted uz mi zbyva jen par stranek a ja nevim co dal. Aspon tedy pisu recenze a doporucuji, doporucuji a doporucuji. Tim, ze se dej odehrava v Cechach a jen kousek od mista, kde bydlim, je pro me vsechno spis realita nez fantasie. troufam si tvrdit, ze tohle je presne ta knizka, kterou matky kradou svym dceram a pak predavaji vnoucatum a takovych moc neni.

21.01.2019 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Obdivuju autorku, že to napsala tak mladá, ale s hlavní hrdinkou se absolutně nedalo ztotožnit, tyhle emo rozervané typy fakt nechápu. A to ani když jsem byla v jejím věku a holce, která si neumí v sedmnácti letech vyžehlit sukni bych asi dala rovnou přes držku. Ještě, že tam byly vedlejší postavy.

20.05.2022 4 z 5

Žila jsem s hlavou v oblacích Žila jsem s hlavou v oblacích Petra Karasová

Vím jak těžké je jít s kůží na trh a popsat život s psychickou poruchou. Tenhle pokus patří k těm lepším, pravdivějším a reálnějším. Existují složité knihy, oddechovky na dovolenou, pohádky, životopisy i pravdivé zpovědi. Ne každá kniha musí být sága, někdy stačí několik stran a přesto je příběh silný.

16.03.2022 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Neskutečně mě štvalo střídání časových linek, ale ne tak, abych ubrala hvězdičku. Pokud bych to ovšem četla znova, brala bych to chronologicky. Je třeba to skutečně brát jako první díl série a to je take jedine stesti, ze je to prvni dil, protoze konec je skutecne otevreny jak Macocha. Ukapla i slza.

27.01.2020 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Jedna z mala knih, ke ktere se povedl i film, ale kniha je prece jen lepsi.

14.01.2020 5 z 5

Červenec má oslí uši Červenec má oslí uši Iva Procházková

Přečteno jen kvůli výzvě, nejsem sice cílová skupina, ale dceři bych ji s klidem doporučila. Rovněž chválím za ilustrace.

21.12.2019 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Vážně jsem chtěla dát pět hvězdiček, už proto, že se jedná o českého autora, ale nešlo to. Půl hvězdičky strhávám za psaní v přítomném čase na které jsem alergická a přežila jsem to jen kvůli množství dialogů. Druhou půlku strhávám právě za ty dialogy. Ano, Teo. Ne, Eriku. Co myslíš, Teo. Dobře, Eriku. Sakra, my přece víme, jak se jmenujou a kdo zrovna mluví. Ale bez těch jmen by to zase bylo o dvacet stran kratší. Jinak souhlasím s většinou komentářů. Kniha je to velmi povedená.

27.10.2019 4 z 5

Můj smutný svět Můj smutný svět Petra Karasová

Teto knize bych vytkla pouze to, ze mela byt dohromady s prvnim dilem. JInak to byl verny a trochu desivy pribeh mlade zeny bojujici s psycjhickym onemocnenim.

25.09.2019 5 z 5

Pohádky z druhého břehu Pohádky z druhého břehu Kateřina Lindnerová Mudroňová (p)

Bála jsem se, že pohádky budou smutné, ale nakonec jsem uronila slzu jen u jedné. Jsem ráda, že se mi tahle utlá, kouzelná knížka dostala do ruky. Kdybych mohla, přidala bych pár hvězdiček za autorčiny snové ilustrace.

13.07.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Jedna z mala knih, ktere jsem nedocetla. Absolutne mi nesedl styl psani.

23.02.2019 1 z 5

Šepot nebes Šepot nebes Candice Proctor

Letni oddychovka, ale libila se mi.

14.02.2019 5 z 5

Běsi z temného hvozdu Běsi z temného hvozdu Petr Jaroněk

Na rozdíl od autorovy první knihy, tohle už je čistá fantasy. Opět potkáváme některé hrdiny známé z předchozího díla a dozvídáme se víc o slovanských legendách.

10.05.2020 5 z 5

Přeživší Přeživší Anastazie Zachardová

Přeživší. Prvotina Anastazie Zachardové. Jedna z mála knih která mě vtáhla do děje od první stránky. Ocitla jsem se v postapokalypticke Praze v roce 2120. Všechno je jinak. Lidé bojují o přežití a vládnou jim Živli. Ti, jenž se měli starat o přírodu, ztratili s limi trpělivost a doslova je odřízli od zdrojů.
Jedna z našich nejmladších spisovatelek vytvořila neuvěřitelně zajímavý i když krutý svět, kde přežije jen ten nejsilnější nebo nejmazanější. Ačkoli je to YA fantasy, věřím, že, stejně jako mě, zaujme i ty kteří zrovna neholdují fantasy nebo nejsou už YA.
Tuhle knihu rozhodně doporučuji a jsem si jistá, že o této talentované spisovatelce ještě hodně uslyšíme.

20.03.2020 5 z 5

Ti předurčení 1 Ti předurčení 1 Nikol Wolfová

Zacetla jsem se pomerne rychle. V posledni dobe jsem cetla dve knihy s inspirovane slovanskou mytologii a obe se mi libili. Pokud hledate neco neotreleho, nesudte knihu podle nazvu a zkuste tohle.

10.02.2020 5 z 5

Retrohraní Retrohraní Alice Kavková

Super, jako ucitelka jsem uz neco z toho pouzila ve skole. Je skvele, ze tato kniha vznikla, ale prebiranou jsem podle grafu nepochopila a rovnez mi chybely klasicke vrhcaby s kostkami.

14.01.2020 5 z 5