Sharona73 Sharona73 komentáře u knih

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Tuhle knihu jsem měla tu cest betovat a muzu říct, že jsem s ní byla od prvního písmenka do posledního. Ačkoli to není žánr který bych normálně četla, nedalo se od knihy odtrhnout. Autorka naprosto bravurně a reálne vykreslila charaktery postav i s jejich problémy starostmi, silnými a slabými stránkami. Nic není černobílé.
Doporučuji všemi deseti a těším se na další román.

29.09.2022 5 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Příjemná letní oddechovka s přesně tou správnou dávkou romantiky a sentimentu, pro dívky i mladé ženy.

20.07.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Nádherná kniha, psaná krásným jazykem. Dvě dívky, dvě různé doby, dva příběhy lásky. Kniha u které se budete smát a ukápne vám i slza. Doporučuji všema deseti.

10.04.2022 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Moc krásný. Holka se vzdala svého snu, studovat hudbu, kvůli klukovi, který si to nezasloužil. Naštěstí tohle byl jen začátek knihy. Doporučuji.

04.11.2019 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Nadherna, nezna a pritom neskutecne silna. Takova je druha kniha od Miriam Blahove. Mela jsem tu cest cist ji jako betactenarka a proto doporucuji vsemi deseti. Teste se na pribeh plny zvratu, castecne na pozadi skutecnych mist a udalosti s prekvapivym koncem.

16.02.2023 5 z 5

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Kniha mého dětství, kterou jsem v dospělosti neuvěřitelně pracně sháněla pro dceru. Zaplatila jsem ji zlatem, ale mám ji a snadno jsem dceři vysvětlila počasí, elektřinu a roční období. Mnohem lépe, než učitelka ve škole. Pečlivě ji schovám pro vnoučata.

27.01.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Dokonale napsano, stylem, ktery mam rada. Nejlepsi kniha, kterou jsem letos cetla. Zajimave postavy i prostredi. Jedine stesti bylo, ze jsem knihu objevila pozde a nemusela jsem tak cekat na druhy dil.

20.06.2019 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Naprosto úžasná knížka s tou nejkrásnější obálkou, jakou jsem kdy viděla. Léto, moře, zábava - kniha plná nádherné atmosféry. Doporučuji všemi deseti.

04.05.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Nádhera, husina ještě dlouho po přečtení. Silná kniha a místy až děsivá, když si pomyslím, že je částečně na základě pravdivých událostí. Všemi deseti doporučuji příběh z pera talentované české autorky.

22.02.2023 5 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Svezi a ctive. A i kdyby se mi kniha nelibila, dala bych aspon 4 hvezdicky za naprosto nadhernou obalku.

21.11.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Kniha se mi moc libila. Urcite ji doporucuju. Trochu mi vadilo, ze se hodne myslenkovych pochodu opakovalo, klidne bych se bez nich obesla a bylo by to tak o sto stran kratsi. Taky mi vadi, ze jsem se nedozvedela, jak vlastne Ivan schovaval svuj monstrozni penis v prilehavem kostymu.

08.08.2021 4 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Na tehle knize (v originale) jsem se naucila anglicky.

02.08.2021 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Zajímavě napsaná a tak trochu neprávem přehlížená LGBT kniha. Moc se mi líbila. Doporučuji.

14.06.2020 5 z 5

Na hradě Bradě Na hradě Bradě Klára Smolíková

Puvodne jsem to koupila jen proto, ze se dcera jmenuje Bibi, tak aby nam to nechybelo do sbirky, ale obe jsme si tuto knihu okamzite zamilovaly a cteme ji stale dokola. Pribehy jsou sice kratke, ale vtipne a je jich hodne. Muzu jen a jen doporucit.

20.10.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Stejně kvalitně napsáno, jako první díl, ale tentokrát mě z Danielova příběhu až mrazilo a bolelo mě srdíčko. Zřejmě také pocházím z Idylkova, protože v mém okolí žije několik homosexuálních párů a nikdy jsem o nich neslyšela nic negativního. Měla jsem tudíž problém pochopit reakci Danielova otce, ačkoli věřím, že se to stává. Jsem ráda, že to nakonec všechno dobře dopadlo. Kitty and Dani forever. Bude se mi po nich stýskat.

22.06.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Normalne tento zanr nectu, ale kniha me mile prekvapila. Vyjmecne se povedl i film.

01.02.2019 5 z 5

Dám ti noční nebe Dám ti noční nebe Sabina Zelená

Další úžasná kniha od mojí oblíbené autorky. Hlavní hrdinka je Češka,, dlouhodobě žijící v Austrálii, stejně jako já, takže bylo snadné se s ní ztotožnit. Příběh přenese čtenáře na místa, kam se mnoho lidí nepodívá a ačkoli spisovatelka neplýtvá zdlouhavými popisy, dokáže navodit přesně tu správnou atmosféru a emoce, které vám zaručí, že se od knihy neodtrhnete. Doporučuji všemi deseti.

26.08.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Tahle kniha je jako olomoucké syrečky, člověk ji buď miluje nebo nenávidí. Nic mezi. Moje hodnocení je právě tak někde mezi. V žádném případě si nezaslouží odpad. Je tam čtivost napětí, promyšlené zápletky, dobře vykreslené postavy. Přesto musím souhlasit i s většinou chyb, které tady zazněly, ty tam prostě jsou to je neoddiskutovatelne. Záleží na každém jednotlivci, jestli mu jde o děj a čtenářský zážitek nebo chce pitvat text. já myslela, že v knihách jde spíš o děj. Dala bych o hvězdu víc, nebýt toho přehnaného konce. A ještě musím zmínit nádhernou obálku.

22.02.2022 2 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Po hodně dlouhé době jsem po ní opět sáhla a nelitovala jsem. Aktuální v každé době.

08.04.2020 5 z 5

Suď mě něžně Suď mě něžně Zuzana Hadrová

Kniha, která me nejprve zaujala svou obálkou. Netušila jsem, že se jedná o verše. Jaké bylo moje překvapení. Doporučuji každému i těm, kteří poezii normálně nečtou.

01.01.2020 5 z 5