SgtTračník SgtTračník komentáře u knih

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Výborná kniha. Příběh se tak nějak pomalu rozmotává a je silnější a silnější. Užil jsem si to.

16.05.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Příběh zajímavý, ale celkově jsem u knihy tak trochu trpěl. Nevadilo mi ani, že kniha stavěna z různých pohledů, ale vadilo, že všechny formy vyprávění jsou celkem stejné. Ať už jde o 50 let starý deník, zápis z výslechu, zápis ze schůze - asi bych volil rozdílný jazyk a styl, takhle to nepůsobilo věrohodně. Díky tomu, že tam chybělo nějaké rozlišení, tak mi to vlastně přišlo zbytečné a mohlo to být napsané jako jeden příběh. A chybělo mi více o běžném životě tehdejších řeholnic, což by pro mě knihu zatraktivnilo.

19.05.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Po dlouhé době pro mě opravdu nádherná kniha.

13.03.2021 5 z 5

Slídil Slídil Tana French

Podle mě zatím nejlepší kniha od Frenchove, alespoň mě sedla. Něco mezi románem a detektivkou parádně zasazenou do drsného irského venkova.

12.06.2022 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Tato kniha nám připomíná, že život není peříčko a zvláště v 30.letech v USA v době krize byli lidé ochotni udělat pro uživení sebe a rodiny cokoliv. Škoda, že ke konci kniha sklouzne trochu k přeslazenosti.

09.03.2023 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Ač jsem muž , kniha pro mě byla fascinující. Náhled na ženský svět v Číně na začátku 19. století vyl velký zážitek. Příjemně napsané. Doporučuji.

03.03.2020 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Kniha vůbec neodpovídá popisku. Rozhodně se nejedná o humornou knihu, ani jednou jsem ani neusmál. Kniha je naopak smutná až depresivní, ani příběh nijak nenadchne. Umírání jedné ženy. Podle mě úplně zbytecné čtení.

12.02.2020 2 z 5

Zpívá, zpívá, každý pták Zpívá, zpívá, každý pták Evie Wyld

Do knížky jsem se pomalu začítal, ale nakonec jsem byl nadšený. V knize se jedno klubko příběhu rozplétá a naopak další klubko příběhu se zaplétá postupně zpět.

10.02.2020 5 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Kraťoučká knížka, která se čte jedním dechem. V tak malém formátu řekne vše a na pár stranách je zahuštěná celá jedna chvíle té doby. Velmi pěkné.

09.03.2023 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Zatím se mi od autorky líbila nejvíc. Zase skvělá. Nerozumím, proč vydavatel nevydává další knihy.

09.09.2022 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Pro mě spíš thriller plný domácího násilí. Prostě pro mě na čtení znepokojiva kniha, ale ne že by byla špatně napsaná. Předchozí mnou čtená kniha na podobné téma, Kde zpivají raci, se mi líbila mnohem víc.

13.03.2021 3 z 5

Vařit medvěda Vařit medvěda Mikael Niemi

Za mě výborná historická detektivka.

05.11.2019 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Knihu jsem napoprvé odložil, nemohl jsem se chytit. Po čase jsem po ní sáhl znovu a nelituji. Ohromující sága jedné rodiny.

25.11.2022 5 z 5

Kaligrafie zlomu Kaligrafie zlomu Emily Itami

Knihu jsem ve třetině vzdal. Sledujeme hrdinku žijící úplně normální život matky dvou dětí a ještě k tomu poměrně nudně popsané. Ani japonských reálií moc není.

31.07.2022 1 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Ze všech knížek, co jsem od autora je tahle nejslabší. Několikrát jsem jí chtěl odložit.

25.03.2021 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Asi nejsem cílová skupina, ale přišlo mi něco mezi růžovou knihovnou a knížkou pro děti.

10.05.2020 3 z 5

Nouzové osvětlení Nouzové osvětlení Michael Ondaatje

Mám dojem , že autor se snaží celou dobu nudou udusit čtenáře, aby alespoň ta trochu zajímavých věcí byla jako milosrdný nádech.

27.02.2020 2 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Další krásná knížka od této autorky.

16.07.2023 5 z 5

Vlak do Samarkandu Vlak do Samarkandu Guzel Jachina

Krásná dojemná knížka

16.07.2023 5 z 5

Jako v nebi, tak i na zemi Jako v nebi, tak i na zemi Davide Enia

Moc pěkný. Knížka sleduje tři generace chlapů. Pro mě, rychločtenáře který si nepamatuje jména bylo utrpení střídání děje /postav, ale nakonec jsem si to užil

16.07.2023 4 z 5