Jako v nebi, tak i na zemi

Jako v nebi, tak i na zemi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497505/bmid_jako-v-nebi-tak-i-na-zemi-hbt-497505.png 4 41 9

Vícegenerační sága Davida Enii mapuje příběh jedné palermské rodiny, zejména pak jejích mužských členů, v průběhu padesáti let. Na pozadí vyprávění o talentovaném chlapci Davidu, který stejně jako jeho předkové touží stát se šampionem v boxu, sledujeme společensko-politický vývoj Sicílie v letech 1942–1992, od válečného konfliktu, přes pouliční potyčky, až po mafiánské přestřelky, atentáty a bombové útoky. Před očima se nám odhaluje obraz Palerma plného špíny, násilí, hrubých slov ale i velkých citů, smyslu pro čest a spravedlnost. A přestože ženy stojí v tomto příběhu vždy v pozadí, právě ony jsou hlavními hybatelkami všech osudů. Román se stal v roce 2012 v Itálii senzací a v roce 2016 ve Francii obdržel cenu ze nejlepší zahraniční román, je zároveň intimním svědectvím o dospívání, první lásce, hlubokém přátelství, o rodinných vztazích, nadějích i zklamáních.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Così in terra , 2012

le21nka
06.04.2024 3 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v čase a v postavách. Zajímavý příběh tří generací boxerů. Mafiánské přestřelky v Palermu a první lásky.

smisekL
02.03.2024 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém se začíst a zorientovat se v jednotlivých rovinách příběhu. Na konci jsem se od knížky nemohla urvat.
Příběh byl bezpochyby zajímavý. K boxerskému prostředí jsem se dostala poprvé. Prostředí mafiánského Palerma tomu dodalo šťávu.

Kopta
20.12.2023 3 z 5

Kniha o šukání a boxu, kde se jen šuká a boxuje.

Roubas
06.08.2023 5 z 5

Společně s knihou Smrt před úsvitem to nejlepší, co jsem tenhle rok četl. Zaprášené Palermo plné silných charakterů (mužských i ženských) a boxu. Autorův styl připomíná právě box, rychlé údery a pohyby, krátké věty, které dokážou v pár slovech načrtnout celou scénu a svižné dialogy plné emocí. Sledujeme několik prolínajících se dějových linek. U poslední a vrcholící části jsem skoro nedýchal. Velké doporučení.

SgtTračník
16.07.2023 4 z 5

Moc pěkný. Knížka sleduje tři generace chlapů. Pro mě, rychločtenáře který si nepamatuje jména bylo utrpení střídání děje /postav, ale nakonec jsem si to užil

ondras666
27.06.2023 5 z 5

Krásná kniha o několika generacích boxerů.
Trochu mi dělal problém si zvyknout na styl, kdy se neustále měnila osoba vypravěče, ale postupně se to usadilo. Knihu netřeba víc hájit, stojí za to si ji přečíst.

alsha
03.06.2023 5 z 5

Moc pěkně čtivý, uvěřitelně napsaný a emocemi nabitý román. Díky svižným dialogům odkazujícím k divadelním kořenům autora knížka sviští jako pěsti v ringu. Jeden z nejpěknějších románů posledních let.

Dudák1979
04.05.2023 5 z 5

Uzasne napsana knizka.

Pripomnel jsem si objevovani Marqueze.

Basti06
14.04.2023 5 z 5

Musim pochvalit Argo, ze takto krasny roman naslo a vydalo. Bylo to čiré poteseni z cetby. Kniha je o boxerech, jejich bolestech i láskách, a boxerskym stylem je i psana: jako boxer poskakuje v ringu, tak i Davide poskakuje ve svem vypraveni, preskakuje z tematu na tema, z generace na generaci, z pribehu do pribehu. Nicmene nikdy to neni samoucelne, po kazde takove zmene se rychle zorientujete, jako boxer po dani nebo prijeti rany se zorientuje v zapase a sleduje jeho vyvoj dal do krasneho bolestneho a poetickeho finale. 5/5

italská literatura psychologické romány Sicílie box italská mafie Palermo

Autorovy knížky