Selket Selket komentáře u knih

Lékařské múzy: Hysterie v Paříži 19. století Lékařské múzy: Hysterie v Paříži 19. století Asti Hustvedt

Neuvěřitelný pohled do minulosti a vlastně i do dneška. Autorčin pohled měnila mé dosavadní mínění doslova stranu za stranou. Rozhodně doporučuji jak naprostým laikům, tak lidem, kteří se o tohle téma do hloubky zajímají.

02.04.2016 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Jsem vcelku puritánka, ale tady, vždy, když došlo na nějakou z těch šíleně nereálných momentek, jsem se musela smát. Celá kniha mě bavila svojí hravostí a vzletností.

18.03.2016 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Myslím, že se mi od Kinga víc zamlouvají ty dlouhé předlouhé romány, kde tak skvěle pracuje s napětím a psychikou. Povídky nejsou špatné, ale přijdou mi tak nějak všední.

15.01.2016 3 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Škoda toho uspěchaného závěru, jinak mě hlavní postava hodně bavila.

11.12.2015 4 z 5

Muž v černé kukle Muž v černé kukle Peter James

Stálé opakování, závěr nějak vyšuměl. Občas jsem přeskakovala stránky a vůbec to ničemu nevadilo.

11.12.2015 3 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Moc mi to nesedlo, i když šlo o zajímavou reakci na současnou posedlost erotickými romány a vzrušením jako takovým. Trochu mi to některými pasážemi připomnělo dobu ze které je Kniha o Blanche a Marii, nebo Lékařské můzy.

05.12.2015 2 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

První kniha od Pattersona a můj velký návrat ke klasickým detektivkám, které jsem před čtyřmi lety opustila. Znovu jsem se hezky začetla a rychle se vžila do každého slova. Takže pro mně rozhodně velice příjemné počtení.

05.12.2015 3 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Ne, že by se mi to přímo nelíbilo, tahle série u mě zapustila kořeny, ačkoliv jsem dříve měla raději Mercy, ale kniha mi přišla nějak plochá a krátká, jako lehce upravená povídka. Stále svižné a zábavné čtivo, víc jsem se ale o hrdiny bála u Dvojí spravedlnosti. Nevím, možná bych uvítala, kdyby se dalo Fae mnohem víc prostoru? Rozhodně mi přišlo, že si to zasloužil.

03.11.2015 3 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

V některých chvílích jsem se velice bavila, překvapena skoro ař wildeovským stylem.

05.10.2015 4 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Velice příjemné čtení, až na malou nepřesnost, která mě kopla do očí (bála se, že dostala špaňelskou chřipku v roce 1911?) perfektní pohled do počátku dvacátého století, včetně menrality postav.

13.09.2015 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Ze začátku jsem Meghan neměla moc v lásce, ale časem jsem přišla na to, že je to vlastně dobře napsaná postava. Ze začátku jasně pubertální (možná až neuvěřitelně přesně) a jak na ní působí vlivy okolí, stává se z ní hrdinka jak má být. Vrhám se na další díl a doufám, že nesklouzne k patetice.

29.08.2015 4 z 5

U předposlední kapitoly jsem se s hrůzou obávala, že to celkovým spěchem jen podrazí nohy úžasně Gaimanovskému příběhu, ale nakonec mi celkový dojem z knihy závěr nezkazil. Souhlasím ale s názorem, že by kniha mohla být trochu delší. Některé věci jsem prostě nedokázala pochopit jinak než prostě nedořešené a ne jen tajemně otevřené...

18.08.2015 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Podle mě méně zajímavé v porovnání s prvním dílem, rozhodně ale stejně zábavné.

17.08.2015 4 z 5

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

Skvělé, jak celkově, tak jako jednotlivé díly. Líbí se mi, jak se z Drakkainena znovu stává hrdina poté, co částečně ztratí své superschopnosti.

11.06.2015 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Styl české fantasy umně nainstalovaný na detektivní žánr. Asociace někdy trochu přehnané, ale knihu jsem zhltla jako malinu a moc se mi líbil stylový přesah, který mě určitě ke knize přitáhne i někdy později. Už teď se těším na další díl.

23.05.2015 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Není to špatně napsané, poutavé a občas i emocionální, ale možná by se měla autorka rozhodnout, zda je Levana vypočítavá mrcha, nebo nemocná sociopatka. Ta rozporuplnost měla nejspíš působit zajímavě a záhadně, ale mě jen neustále vrtala hlavou a působila rušivě.

29.04.2015 3 z 5

Konec pana Y Konec pana Y Scarlett Thomas

Tahle knížka mi nedala nic zadarmo. Nevím, jestli to bylo mým momentálním rozpoložením, ale asi třikrát jsem jí chtěla odložit a vzdát. Ještě, že jsem vydržela! Nakonci je celkový náhled krásně sjednocující.

28.04.2015 4 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Mám chuť si znovu přečíst celou sérii...

28.04.2015 4 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Líbí se mi jakým mistrným způsobem autor přenáší moderní dobu do atmosféry přelomu 19. a 20. století. Stačí k tomu pár tajemných příběhů, zapálené svíce a klapot koňských kopit na dláždění.

22.04.2015 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že většinu času je spisovatel ztracený úplně stejně, jako jeho hrdinové. V některých pasážích jsem se skoro nutila do čtení. I když má velice slibný gradující závěr, nevím jestli se mi bude chtít číst dál...

16.03.2015 2 z 5