Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Tohle mi sedělo moc. Historické pozadí, dynamický příběh, brilantní dialogy. Druhý díl by neškodil, i když ho už nepředpokládám...

12.04.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

(SPOILER) Jak mně ten chlap lezl na nervy!!! A taky jsem si velkou část knihy říkala, jaká je to blbina...že ti dva manželé spolu po celých těch letech odloučení tak v poklidu sedí a ta manželka trpělivě poslouchá o tom, jak panáček cestoval, fetoval a š***l s kdejakou, zatímco ona byla v nejhlubší krizi...ovšem konec mě teda dostal a jak to vygradovalo (i přes některé neuvěřitelné pasáže) mě naprosto strhlo!

19.02.2021 4 z 5

Ohňostrojení Ohňostrojení Robert Fulghum

"Nepřestáváme si hrát, když jsme staří. Zestárneme, když si přestaneme hrát."
Nevím, proč já toho Fulghuma vlastně nečtu častěji. Málokdo umí tak poutavě psát o úplně obyčejných věcech. V Ohňostrojení zmiňuje Čechy jako "hráče" schopné nezkazit žádnou srandu. Vždycky potěší, když u cizinců nejsme jen za alkoholiky a zloděje :-)
Zaujala mě hlavně obálka, protože mám ráda jednoduchost, což se teda ne vždycky vyplácí (zvlášť u chlapů :-D ). Ale tady u knihy naštěstí teda nezklamal ani obsah :-D

18.01.2021 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Kniha byla čtivá, nicméně k jednání jednotlivých postav mám kapku výhrady. Přišlo mi neologické a ujeté, často jsem se nad ním až pobavila...ale tak proč ne...

11.01.2021 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Moc se mi líbila, otevření tématu sebevraždy je kontroverzní už samo o sobě...ovšem povídka s tématem člověka postiženého a sužovaného chorobami, který své matce vyčítá, že nešla na potrat, ačkoli věděla o tom, že ho čeká život plný trápení....ta se teprve pustila až na dřeň. Vynikající!

05.01.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Jednim slovem boží...neskutečně mě to bavilo. A ten závěr, paráda!!!

02.11.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Překombinovaná nuda, s podivným dějem...dočetla jsem do konce jen s velkým sebezapřením a čekáním, že třeba přijde nějaký wow závěr.......a ono nic :-)

31.07.2018 1 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Zmatené, nuda...kromě pár stránek v druhé polovině knihy, které mě alespoň trochu vtáhly do děje. Čekání na velký závěr, který se nekonal. Škoda papíru :-)

24.02.2018 1 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Jedním dechem zhltnuto asi za tři hodinky! I přes kapku nevěrohodnosti jsem se nechala (ráda) strhnout. Konec byl teda skutečně nepředvídatelný.

27.05.2024 5 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé Adam Nevill

Řadím se k těm, kterým se to líbilo. Nechala jsem se pohltit příběhem na první dobrou a vyplatilo se.

04.09.2023 5 z 5

Myšlenka dobrá...ale těch zajímavostí čili špeků je tam ve výsledku až tolik, že to k té literatuře už nenaláká, ale naopak ji to úplně přebije ... a co (zvlášť v publikaci o literatuře) neodpouštím je množství chyb a překlepů!!! Autorka má zjevně problém se skloňováním, navíc napíše jednou Kutná hora podruhý Kutná Hora...a čtenáři vyber si.

08.02.2023 1 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Příjemný start nové série, oceňuju svižný děj a spád krátkých kapitol.

23.01.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

První Mayneova kniha, která mě dokázala vtáhnout do děje. Ačkoli tady často padá, že byl děj přitažený za vlasy, s čímž souzním, tak se mi líbila spád děje i postava vyšetřovatelky, která jako bývala kouzelnice umí prokouknout i jiné než kriminální triky a umí se
dívat jinýma očima.

30.12.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tohle mi přišlo jako jedna z těch lepších, z celé série Strašidelných domů. Minimálně mě teda dokázala dost zaujmout oproti některým předchozím.

10.11.2022 4 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Vynikající young adult série. Má všechny atributy, aby přitáhla mladé čtenáře....a zároveň kvality, kterými osloví i ty pokročilejší.

01.09.2022 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Hlavní hrdina i styl vyprávění mi naprosto do detailu připomněl člověka, kterého znám...takže jsem knihu s nevěřícným kroucením hlavy přečetla na jeden zátah a měla až nepříjemný pocit, že ho autorka musí znát také. Výborně popsáno.

01.09.2022 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Boží. Je znát, že autor je scénárista, protože se nezabývá zbytečnou omáčkou, děj je akční a nenechá člověka vydechnout, natož knihu odložit. I když můj tip na to, kdo je vrah byl správný a tušila jsem to už dlouho, autor dokázal zařadit ještě pár zvratů, kdy jsem fakt zapochybovala...výbornej večírek to byl s touhle knížkou!

18.08.2022 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Pro mě nejlepší díl z celé série. Atmosféra Aljašky je výborná kulisa pro případy Kate Shugakové!

12.08.2022 5 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Parádní příběh ze školního prostředí, ve kterém nechybí běžné přátelství i nepřátelství, který dětem tudíž přístupnou formou přibližuje koloběh a proměny vody, její různá skupenství a hlavně její důležitost. Bonusem jsou krátké vysvětlivky jednotlivých pojmů spjatých s vodou. Ráda zařadím do besed pro děti v rámci povídání o ekologii.

10.08.2022 5 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Parádní horor pro starší školní věk. Žádný krvák, ale správná duchařská dávka napětí!

09.08.2022 5 z 5