Scheila Scheila komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Film jsem nevidela a tak jsem rekla ze si prectu knihu. Od zacatku jsem vedela ze ona vyhraje nebo z toho nejak vyvazne s peetou po svem boku. Ale to nemeni nic na tom ze me bavilo

26.12.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Do téhe knihy se mi popravdě ani nechtělo, nemám ráda zamilované knihy. Takové ty tipické románky jak se dva milujou atd atd.. ale předtím jsem četla docela hustou knihu a potřebovala jsem něco na odlehčení, po přečtění nevím za to byla odlehčující kniha, ale byla skvělá. Není to ten typ knihy miluji ho od první chvíle a on me nesnasi a pak se to obrati. Je to super kniha o problematice která je docela tabu. Líbí se mi najivita Lou a líbí se mi i to jak se snaží ho záskat zpět. Krásná kniha a už se těším až se podívám na film, jelikož ten jsem také ještě neviděla. :)

28.10.2016 4 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Tuto knihu jsem dostala k Vánocům a mě myšlenky ji okamžitě zařadili do sekce detektivních thrillerů. Špatně, špatně. Opravdu to není detektivka ale thriláč rozhodně.
V knize postupně zjišťujeme co se vlastně stalo (má stát).
Námět mě opravdu bavil. Hodně originální nápad. Začátek jsem hltala každé písmeno. Od půlky to spis byl takový Roman pro ženy. Což mě opravdu moc nebavilo a v tomto duchu se to vlastně táhli skoro až na konec kdy ona si proste nebyla jista zda je to tak jak si mysli nebo není.
Konec mě nepřekvapil, ale také nedopadlo tak jak jsem si myslela. Za mě dobře napsána a poutavá kniha.

31.03.2021 4 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Příběh se mě opět velmi dotkl, jak jistě chápete, za nemluvou malého děvčátka buď stojí retardace, nebo je u nich opravdu něco špatně. Každý z vás si jistě domyslí, že v tomto případě se o retardaci nejedná. Příběh mi vykouzlil mnohokrát úsměv na tváři, ale vícekrát spíš smutek a nepochopení.
Jediné co mě opravdu dost mrzí a vadí je, že jsem si celou dobu představovala, že Venus je blonďatá běloška. (Na obálce knihy to tak totiž je a to už vám nějakou představu udělá.) Každopádně, v knize jsem se dozvěděla, že Venus je vlastně černoška. To mi ovšem nevadí, jen mě mrzí ta obálka, která je úplně mylná.
Knihu doporučím, protože podle mého jsou knihy od Torey velmi poučné, jsou plné psychologie, jak dětské tak i dospělácké. Člověk se občas zamyslí nad svým jednáním s druhou osobou nebo dítětem. Je to velmi inspirativní žena.

20.09.2020 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

No tohle byla jízda. Je to kniha, která zapadá do kategorie young adult, tudíž to není klasická detektivka nebo thriller. Nápad jak středoškolačka pátrá po vrahovi a rozuzluje různé nesrovnalosti je opravdu super. Je to takové odlehčené, žádní detektivové, opilý vyšetřovatel nebo láskou zklamaná nová policistka. Samozřejmě je to všechno velmi přitažené za vlasy, Pipa bez trochy štěstí by se nikam nepohnula, vše ji tak nějak hrálo do karet, ale to nesnižuje průměr knihy. Opravdu mě vyšetřování vtáhlo a sama jsem nevěděla komu věřit a komu ne. Tohle se opravdu povedlo, do pár posledních stránek opravdu člověk neví.
Takže za mě ano, byla to autorky prvotina, co jsem pochopila, ostatní její knihy zůstali v šuplíku a myslím, že dobrý. Napínavé, chytlavé, nevulgární a řekla bych i chytré.
4,5*/5

03.09.2020 4 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Torey je učitelkou v "bláznivé" třídě. Má na starosti děti, které svým chováním nezapadají do žádné tabulky natož do normální školní třídy.
Ve své třídě má osmiletou holčičku která se už 2x pokusila o sebevraždu.
Dále tam je děvče co má schizofrenii, slyší hlasy a vidí věci co ostatní děti ne. Chlapce velmi agresivního.
A další "bláznivé" děti.

Tato třída si na sebe již zvykla a naučila se fungovat, aby byli všichni spokojený a v klidu.
Do doby než nastoupila šestiletá ušmudlaná holčička Sheila.

Toto špinavé, věčně počůrané děvče se do "bláznivé" třídy dostalo za to, že v sousedství unesla tříletého chlapce, uvázala ho u stromu a zapálila na něm oblečení.
Od doby co Sheila nastoupila, je ve třídě vše vzhůru nohama.

No tak nějak začíná tato pozoruhodná kniha. Příběhy lidských osudů mi nejsou lhostejné a proto je čtu nejradši, mám pak pocit, že je přijímám, takový jaký jsou, co si prožili, nebo co provedli.
Tato kniha podle skutečnosti je.
A co vám budu, mnohokrát mi vehnala slzy do očí. Hněvem, lítostí, soucitem, beznadějí, láskou, nenávistí a pochopení.

Za celý svůj dlouhý 26ti léty život ???? jsem četla jen pár takových lidských osudů.
A jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila. ????

Tento příběh, myslím, bude otevřením očí pro mnoho lidí. Nebo také ne. Bude to jen příběh, který se někde támhle daleko stal a už nejspíš skončil.

Pro mě je to neuvěřitelné, co tak malé dítě dokáže vydržet a zůstat při tom tak silné.

Kniha se četla sama, Sheilu jsem milovala a vlastně miluji, předpokládám, že stále žije.
Nutilo mě číst dál a dál, abych se dověděla co s tímto drobným a neskutečně duchem silným děvčátkem bude.

Rozhodně stojí za přečtení.

10.08.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

1 / 1
Selekce
Kiera Cass
America Singerová se na popud rodiny a přítele rozhodla přihlásit do selekce. Jde o soutěž, kde si princ vybírá svou manželku z třiceti pěti dívek, které postupně vyřazuje, až nakonec zůstane ta první, ta jediná která se stane novou princeznou Illey.
Americca se do Selekce přihlásit nechce, natož se stát princeznou. Její srdce totiž patří Aspenovi. Aspen by si, ale vyčítal, že by America kvůli němu ztratila šanci si polepšit a dostat se do vyšší kasty a tím i přilepšit její rodině, tak jí poprosil, aby se přihlásila. America na jeho naléhání tedy dala a přihlášku podala.
Co čert nechtěl, America Singerová byla do selekce vybrána, aby se utkala o srdce samotného prince Maxona. V paláci po šokujícím zjištění si vlastně nebyla jistá už ničím, jen tím, že se princeznou stát nechce, ale její srdce jí k Maxonovi táhne stále víc.

Tuto knihu jsem si až překvapivě užila. Nemám moc v oblibě číst knihy, které jsou vychvalovány až do nebes, jelikož jsem většinou dost zklamaná, ale tady si to sedlo jak zadek na nočník. Děj mě okamžitě začal bavit, protože moje doměnka, že tam jsou princezny, byla vlastně úplně mylná. Jednalo se o 35 prostých dívek, které se dostali, kam by se za jiných okolností dostat nemohli. Baví mě to haštěření mezi princem a Americou, baví mě jak si America stále opakuje ne ne žádná princezna, ale vlastně je úplně ztracená, protože odmítnutí korunovace na princeznu by znamenalo vzdát se Maxona. Moc se mi líbí myšlenka, kde si princ vybere ženu z lidu. Takže ano, mohu říct paráda. Čtivé a stále se něco děje.

16.07.2020 5 z 5

Ta holka je blázen :D jinak se to říct nedá. Miluji její styl popisování situací. Její každodenní boj o život. :D miluji její důvody proč na cestu brát ukulele a kilovou nutelu. :D mám tu čest Lůcu znám osobně a mohu říct, že v knize nepřehání v ničem. Opravdu je takový blázen!!! :D
Ohromně vtipná kniha o přežití. Já vím, že popadat se za břicho smíchem se slzami v očích při neštěstí druhých nemá, ale....... :D to prostě nejde. Přečtěte a dejte vědět zda jste vydrželi se nesmát a soucítit s chudákem Lůcou. :D

19.02.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Kniha se četla opravdu hezky a lehce. Co se stylu psaní týče. Popravdě jsem čekala víc o té nemoci, byla to spíš dětská zamilovaná kniha s takto těžkým tématem. Tím, že takovou “červenou” knihovnu, kde je kniha o tom jak se dva zamilovávají nečtu, tak ale popravdě jsem z knihy hotová, probrečela jsem to. A doporučuji, si knihu přečíst, už jen kvůli všem lidem s cystickou fibrózou. :)

06.06.2019 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

K téhle knize mám toho tolik co říct a proto nepovím nic. Jen to, nebojte se toho a neodsuzujte knihu kvůli tématu. Není muslim jako muslim, stejne tak jako není evropan jako evropan....

03.10.2018 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl byl míň jasnej než ten první. Skončil hodně otevřeně a tak se už moc těším naa závěrečný... děj byl super. Sice jsem malinko čekala že se do arény vrátí kdyz pořád mluvili.o čtvrt horách. Tak mě to ani neprekvapilo, když to tak bylo. Každopádně to i tak bylo napínavé čtení u kterého se nenudim a zajímá me co bude dál... jen me mrzí její přístup k peetovi a hurikanovi. Hlavu plete oboum a sama.neví co chce. Pořád je nerozhodna. Tohle mi trochu vadí.

08.01.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

První kniha co jsem od Cartera četla. Mohu říct,že je to jedna z nejlepších knih tohoto žánru co jsem četla. Děj napínavý do posledního konce a rozuzlení je skvělé. Jen myslím že pro slabší povahy nic moc početníčko. I já měla co dělat u některých úseků abych se nepoblinkala. Je až neskutečné do jakých detailů autor jde a jak nám vše dokáže přiblížit.
I když dávám všechny hvězdy, tak si na chvíli ted od tech brutalit toho autora odpočinu.

19.10.2016 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Knížka je to skvělá, líbí se mi odhodlání a víra toho klučíka. U knihy jsem se zasmála i pobrecela. Myslím že je to kniha psaná životem.

13.07.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tato kniha se mi velice líbila, ze zacatku jsem chvilku dumala a bylo tezke pro me se v tom vyznat. Od zacatku mi nesedel Munch. S Miou jsem byla zvedava jak to dopadne, ale nedokazala jsem si predstavit, jak z takove trosky muze byt dobra vysetrovatelka.
Postupem casu jsem si Muncha oblibila a Miu rovnez tak. Kniha byla velmi napínava, hltala jsem kazde pismenko. Uz se tesim na dalsi dil o Munchovi a Mie, soví hnízdo.

05.07.2016 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Děj rychle ubíhá. Milé postavy, celý ten příběh je takový milý.
Četla jsem od autorky drahokamy, ty se mi popravdě líbili mnohem více. Zde byla jedna dějová linka, které se to drželo celou dobu a pak šmitec a konec.
Klidně bych tu sérii první knihou ukončila. Takto zakončený příběh se mi celkem líbí, i to jak se to vše vyřešilo. Autorka si ale pro nás připravila další tajemství a záhady. Tak uvidíme co z toho vyleze a snad to nebude propadák.
Svět snů se mi, ale moc líbí, to jak můžeš s někým snít společně a druhý den si to člověk pamatuje. Také jak je to promyšlený, že pokud nás sám člověk nepozve do svých snů tak bez jeho osobní věci nemůžeš do nich vstoupit. Za toto je jeden velký bod!
Doopravdy bych dala hodnocení 3,5* z 5*

22.09.2020 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tento druhý díl, byl podle mě opravdu mega propadák a nuda všech nud. Dost mě štvalo, jak celou knihu se neřešilo pomalu nic jiného než jen komu její srdce patří, byla přelétavá, a když to už vypadalo, že se k jednomu přihne, zas se stalo něco co jí rozhodilo.
Tohle mě prostě nebavilo a nudilo mě to. Připomínalo mi to nějakou nízkonákladovou telenovelu. Opravdu škoda.
Co zas ale musím nechat, že i když mě to dost nudilo, byla jsem zvědavá, co osud Americe přinese dál, proto jsem knihu přečetla co nejrychleji to šlo.

16.07.2020 3 z 5

Infernina touha Infernina touha Simona Součková

Moc se mi to líbilo. Smrt je stále smrt a je asi jedno zda vypadá jako kostra, nebo jako krásná dívka, je pravda že ale z dívky nejde strach ale krásné konejšivé a uklidňující pocity. Moc se mi ten nápad líbí, že než umřete přijde si pro vás a je na vás milá a empatická... Moc hezky myšlený.

03.05.2020 5 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Začátek bych řekla zdlouhavý, ale zase mě hezky dostal do světa dvoutvářných. První kniha co od této autorky čtu a už teď se těším na další díl. Krásně napsané, postavy suprově vylíčené, hlavně reálně. Moc hezký příběh.

30.04.2020 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Kniha se mi velmi líbila, stále se tam něco dělo. I když se dalo předpokládat jak to skončí, tento svět jsem si zamilovala, stejně tak i jeho hrdiny.
Hvězdička dolu je za nespočet překlepů a vět které moc nedávali smyl. Za to ale nemůže autor.

29.12.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Knížka se čte rychle a jednoduše. Líbil se mi spád jakým kniha ubíhala, ale něco mi tam chybělo, nejspíš nějaké to napjetí, vše co se odehrávalo mě nepřekvapilo, vše jsem odhadla. Jediné překvapení byl konec který byl opravdu přehnaný a spíš než uklidnil mě naštval kam to až zašlo a jak si hlavní hrdinka hrála na boha pak už. Ale četla jsem i horší. ????

19.03.2019 4 z 5