Satyrka Satyrka komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Jak začít. Jsem asi zklamaná a znechucená. U prvního dílu jsem byla nadšená, že je to kniha z českého prostředí, česká spisovatelka. Nesedly mi hlavní postavy, ale dala jsem ji šanci. A bohužel.
Naprosto rušivý "prvek". Já nemám problém s rozvíjejícími se vztahy dvou vyšetřovatelů nebo s nějakou romantickou linkou navíc, ale bohužel Lauru ani Adama nedokážu snést. Nemám je ráda, Laura je nudná, náladová, věčně se trápící a utápějící se ve svém neštěstí, za které si může sama, Adam je zase sice popisován jako úžasný a hodný chlap, ale je výbušný a v tu chvíli bych tohle doma nechtěla, a posedlý Laurou tak, že mě to nebaví. Kazilo mi to celý zážitek z knihy, tak, že jen zvědavost ohledně vyřešení případu zmizelých dětí mě donutila knihu dočíst. Já vím, že každý má rád jiné typy lidí, no, mně tyhle dva neskutečně štvali. Takže tohle je můj osobní problém, jiným tyhle postavy sednou. Úplný konec mě trochu zklamal, zvědavost úplně ukojena nebyla.
Z toho důvodu musím dát knize bohužel 3/5.
Po přečtení některých komentářů nejvíce souhlasím s komentářem od elfka.saf
Mini spoilery a vypisování se:
Radši bych uvítala méně Laury a Adama, tedy jejich vztahu, a místo toho přidala pár stran o rozluštění toho, co se tedy stalo s prvním ztraceným chlapcem. I když ani v opravdovém životě není vše vyřešené.
Co jsem fakt nesnesla, je ta jejich neprofesionalita - to si jako můžou mlátit podezřelé jak chtějí nebo co? Tohle mě na Adamovi štvalo už v předchozím dílu - To, že u každého podezřelého si je tak jistý, že to byl on, že je na ně hnusný, nepříjemný a díky tomu jsem pak na straně toho podezřelého, přestože je to (bývalý) pedofil. A pak ten vztah s Laurou. Nechápu. On je na ní naštvaný, rozbije plno věcí, pak se s ní vyspí, pokud jsem pochopila správně, a pak je zase naštvaný... Tohle jde úplně mimo mě.

05.11.2022 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Super!
První díl jsem si musela zvykat na nové postavy po tom, co jsem dočetla sérii s Erikou. Tento druhý díl byl pecka! Musím říct, že mě bavil asi stejně jako Noční lov, který je můj nejoblíbenější v sérii s Erikou.
Od začátku do konce jízda, nemohla jsem přestat číst, zároveň velmi zajímavý případ. Kate i Tristan mi hodně sedli, trochu mi to připomnělo Eriku a Isaaca. Až na to, že charaktery jiné. Zároveň mě v každém díle baví všechny postavy. No nemám co dodat, snad jen pár spoilerů: - Magdalena - scéna, kde je v mlze, je děsivá a mrazivá, má až hororový nádech, za mě skvělý! Zároveň jsem Magdaleně moc fandila a obdivovala ji, jak je odvážná a silná. Já bych třeba "dědovi" nepomohla, po poslechnutí a přečtení všech těch true crime i vymyšlených krimi případů v noci ani na odlehlých místech nezastavuji stopařům :D

Výborný a doporučuji!

24.08.2023 5 z 5

Osudné svedectvo Osudné svedectvo Robert Bryndza

Opět přečteno ve slovenštině.
Tentokrát máme jiný styl obálky a já musím říct, že se mi moc líbí, stejně jako předchozí.
Tentokrát nemám moc co napsat. Další skvělý díl s Erikou, která je stále superženou, ale tentokrát by snad mohla mít štěstí i jinde než jen v oblasti vyšetřování.
U tohohle dílu jsem vůbec neměla tušení, kdo je vrahem.
Výňatky z textu, takže spoiler:
A v tomhle díle se mi Erika i dost líbila, zvlášť na str. 99, (""Kupuješ si postel?" opýtala sa. Erika zastala na mieste a rozhliadla sa okolo seba. "S takými dedukčnými schopnosťami by sme ťa mohli využiť v našom tíme," odvetila. Chcela, aby to vyznelo ako žart, počula však svoj hlas a znel zlomysel'ne.") a potom na str. 110. ("Nie, nie, nie!" skríkol, vstal a ukázal na Eriku prstom. "Neobviňujte z toho moju ženu. Toto je pre posraté úrady typické..." Erika naňho mlčky hl'adela a rozmýšl'ala, v čom presne je to typické. Mala Tess ďalšieho súrodenca, ktorého mylne označili za obeť vraždy?")
Z celé série je za mě Noční lov stále nejlepší, ale ostatní díly mu samozřejmě šlapou na paty.
Sérii můžu jen a jen doporučit!!

13.08.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak druhý díl a opět nadšení. Nemůžu říct, který z dílů se mi líbil víc, ale tento byl jiný než většina kriminálních a detektivních příběhů v jiných knihách. Když se v jiných detektivkách (co jsem zatím četla) objeví dva případy, většinou spolu souvisejí, v této knize však ne s to se mi líbilo, protože je to takové věrohodnější. Sice zatím druhý díl, ale všimla jsem si, že autorka píše hlavně o zločinech páchaných na dětech, což mě osobně zajímá, dá-li se to takto napsat, vzhledem k tomu, jaký je to hnus.
Líbilo se mi téma manipulace a sociopatie, nejenže jsem si skvěle početla, ale taky jsem se dozvěděla zase něco víc. Alex skvěle napsaná postava.
Co mě docela žralo, byl případ Barryho. Musela jsem nad tím přemýšlet a přišlo mi to trochu nespravedlivé, dál to asi rozvádět nebudu, koneckonců, na to si každý názor udělal nebo udělá.
Jdu na další díl!

26.05.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další díl je za mnou a já si říkám, co budu dělat, až dočtu i ten (zatím) poslední. Takhle, jak mi k srdci přirostly postavy - Stacey, Bryant, Penn, Kim, ale tentokrát i Alison, mi už dlouho žádné nepřirostly.
Tento díl hodnotím plným počtem, protože se mi četl vážně moc dobře. Opakuji to zas a znova, ale cením krátké kapitoly, díky kterým člověk čte a čte, až je na konci, emoce, co kniha vyvolává, zvraty, překvapení, shrnutí na konci knihy, samotné postavy. Opět mě spisovatelka doběhla, vraha jsem vůbec neuhodla. Menší problém byl v rekapitulaci minulých dílů a zločinců a postav v nich, to dávalo mé mozkovně trochu zabrat.
Trochu jsem se zarazila nad tím, kolik má Kim smůly v životě, ale pak jsem si uvědomila, že znám osoby, co jí taky mají dost a bohužel si nic nevymýšlí...
Tahle série je opravdu mezi topkou!

30.07.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tento díl jsem omylem vynechala, protože jsem myslela, že už jsem ho přečetla, takže jsem se k němu teď vrátila po přečtení dílu Galerie Mrtvých...
A tohle... Byla pecka. Opět velmi silný díl, z kterého mi bylo fyzicky špatně.
MINISPOILER: Nejvíc mě ale zasáhl způsob smrti u druhé oběti, protože s bruskou pracuji téměř každý den osm hodin a povedlo se mi s ní jednou opravdu lehce zavadit o svou kůži na ruce a bolelo to ještě dalších pár dnů. A to to bylo opravdu velké NIC oproti tomu, co bylo v knize, takže... Fuj...
U poslední oběti jsem doufala do poslední chvíle, že se z toho dostane a stihnou ji ještě zachránit...
SPOILER: A Červ... Celý jeho příběh mě také zasáhl a říkala jsem si, že tohle přece jedenáctileté dítě nemůže přežít v psychické pohodě a že přesně takovou minulost má dost vrahů, také jsem si říkala, co se s ním asi stane, pokud ho najdou, jak jeho život může pokračovat, že se to na něm určitě hodně špatně podepíše.. A pak přišel závěr a rozuzlení a já jen zírala! Prostě... Pecka!

Chris Carter je sázka na jistotu, jen jak už jsem psala u jiného dílu, hrozí noční můry...

24.09.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Tak jsem po pár měsících dočetla celou sérii a nevím, co teď budu číst (přestože na mě čeká plno nepřečtených knih). Naprosto úžasná série, která je psaná naprosto skvěle a je to přesně můj šálek čaje! Momentálně to vnímám tak, že se stala mou nejoblíbenější krimi sérií a možná i sérií vůbec ( hned po HP samozřejmě :D ).
Opět zajímavé téma, nad kterým se zamyslíte.
U druhého případu, který se týkal Bryanta, jsem tak nějak čekala, jak to bude, nicméně další téma k zamyšlení.
Ale už se nechci opakovat, u předchozích dílů už jsem se vyjádřila dost.
Takže - 100% doporučuju!

16.08.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tahle série mě pohltila. Opravdu se mi líbí jak a jaká témata autorka zpracovává.
Celý tým mi už tak nějak přirostl k srdci.
U tohoto dílu jsem prostě četla a najednou jsem zjistila, že už bude konec. Přestože je to už sedmý díl a já myslela, že mě rozuzlení nepřekvapí, opak byl pravdou.
Na sérii se mi i líbí, jak se vše na konci shrne a vysvětlí, to velmi cením. Takže Kim doporučuji všemi prsty, co mám!
(A ještě jednou děkuji svému psu, že když si knihu půjčil, rozkousal všechno, ale text mi nechal... On ví, že čtení miluju!)

29.06.2022 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dětství je zkrátka citlivé období a výchova je velmi důležitá. I sebemenší věc si můžeme zapamatovat a nést s sebou až do dospělosti nebo i do konce života. A každý se s tím smíří po svém. Nebo taky nesmíří. V knihách s Kim jsou ty věci extrémní, ale ne neuvěřitelné. Líbí se mi, jaká témata jsou v této sérii rozebírána. Kim Stone už jsem zařadila mezi své oblíbené série a pokračuji dalším dílem. Já můžu jenom doporučit!

04.06.2022 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Předchozí díly jsem přečetla zhruba před rokem, a musím říct, že bylo super si opět připomenout, proč se tato série stala mou nejoblíbenější krimi sérií.
Zajímavý případ(y), zajímavé poznatky a fakta, velmi čtivé, krátké kapitoly nutí číst dál (přestože jak jsem měla velký skok od posledního dílu, zpočátku mě krátké kapitoly štvaly) a pro mě velmi důležité - postavy! Miluju! Moje nejoblíbenější je Stacey, ale ostatní miluju taky! S nimi i spojené jejich osobní životy. Hodně mě bavil průběh vyšetřování. Hned se vrhám na další díl, mě tato série neskutečně sedla!
Spoilery:
- Díky této a dalším skvělým krimi sériím jsem se už naučila, že největší překvapení a zvrat je, když vraha známe. Ale stejně mě to baví a platí to na mě. Myslela jsem, že vím, o co tady jde, a něco jsem opravdu uhádla, dřív nebo později, ale stejně mě konec opět překvapil. Že případy souvisejí mi došlo poměrně rychle, jen jsem netušila, co bude mít společného ta akce s Tyrou s celým příběhem. A sourozence jsem hádala taky jiné. Bylo jich tam celkem dost, pro zmatení. A výklad Alison o rivalitě a sourozeneckých vztazích mě hodně vtáhl.
- Co mě ale stejně vždy mrzí jsou ty naprosto zbytečné smrti. Kor když jde o jednoho ze šťastného páru nebo o rodiče.
- A poslední stránka o Stacey .. Jů, super! Ta potěšila.

27.12.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Velmi zamotaný případ, který čeká, až ho rozlouskne skvělá Kate s Tristanem. Zajímavé, ale tentokrát mi něco chybělo. Ve světě Kate a Tristana jsem se cítila trochu... osamoceně. Nedokážu říct, každopádně Kate a Tristan mi sedli víc než Erika, ale sérii s Erikou Fosterovou mám asi raději. Tam jsem se fakt těšila na každý nový díl.
Z této série mám zatím nejraději ten druhý - Mlha nad Shadow Sands.
SPOILERy:
- Každý díl jsme o několik let dál a v tomto díle mě nemile překvapila smrt Myry.. Ale i o tom život je... Achjo.
- Scéna, kdy ohlásili, že ony ostatky v autě patří opravdu Joanně, a kdy Bev začala naříkat, tak ta mě docela dostala. Knedlík v krku a slzy v očích. To bylo dojemné.
- Kde se ostatky Joanny nachází, potažmo dalších obětí, mi začalo docházet, když bylo zmíněno, jak si Nick/Bill/Tom chrání ono místo. Každopádně takové rozuzlení jsem fakt nečekala.
- Už v předchozím díle bylo hodně gayů. Asi nás pan Brynza připravoval na tento případ :D
Do dalšího dílu se teď nepustím, protože ho nemám, a chvíli si na něj počkám.
"Co vaříš?" zeptal se Tristan. Vůně koření a masa způsobila, že se mu začaly sbíhat sliny.
"To je Delia Smithová."
"Hm, podařilo se ti ji rozsekat na opravdu malé kousky."

28.08.2023 4 z 5

Do posledného dychu Do posledného dychu Robert Bryndza

Opět čteno ve slovenštině.
Tahle série mě pohltila a čtu jeden díl za druhým. Tento díl je ale pro mě ze všech zatím přečtených na posledním místě, nicméně to vůbec neznamená, že byl špatný nebo že za to nestojí. Zkrátka se mi jen líbil nejméně.
Co je děsivé je to, že přestože máme víc a víc bezpečnostních opatření, i tak je tak snadné někoho unést. Jak je vidno i v "true crime". Asi je to tím, že sice máme víc bezpečnostních opatření, ale zároveň jsme asi i víc a víc zranitelnější. A jak naznačuje Bryndza, hlavně i díky sociálním sítím. Každá závislost je nebezpečná...
Různé moje poznámky obsahující SPOILERY:
- Erika a její zapálení pro případ - říkala jsem si, jestli fakt může existovat někdo, kdo je do toho tak moc cacný jako Erika, dostat případ stůj, co stůj. Ano, pro ni je to nejspíš způsob, jak nepodléhat smutku, ale i tak. Samozřejmě pro nás čtenáře je to dobře, že je taková, jaká je. Ale chápete.
- Sparks - jako neměla jsem ho ráda, a když už konečně mi přišlo, že by se jeho vztah s Erikou mohl uklidnit, stane se to, co se stalo... Upřímně, s tím jsem nepočítala, překvapilo mě to, myslela jsem, že ho Erika zachrání a tak na něj bude mít vlastně i "páku"... Tak nic no...
- Vrah - opět víme, o koho jde. Zpočátku jsem ho litovala a myslela si, že se stane obětí vraha, než se ukázalo, že on sám je tím brutálním vrahem. Tentokrát mi jeho "motiv" nepřišel tak zajímavý jako motivy vrahů v předchozích dílech, ale z toho, jak zabíjel, mi šel mráz po zádech. Nicméně takové trochu typické chování ublížených - "ty hezký holky mě hned odsoudí, nelíbím se jim, takže jsou to "suky"", ale když ho chce baba, která není podle jeho gusta, najednou se mu nemůže rovnat a co si jako dovoluje myslet, že může, však jsou úplně jiná liga...
- Peterson postřelen - upřímně, myslela jsem, že Erika je tak nějak poučená a nebude riskovat při podobné situaci... Jako chápu, že šlo o čas, ale...
V závěru - tímhle vším nijak příběh ani knihu nechci shazovat, jsou to jen moje osobní "postřehy" a myšlenky. Celou sérii jenom doporučuji!

24.07.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tak první díl jsem četla ve slovenštině, druhý jsem sehnala už jen v češtině, ale nevadí. Bryndzův styl mě pohltil. Tak moc, že jsem se rozhodla celou sérii přečíst bez prokládání jinými knihami. Přestože Erika mi nesedla úplně stoprocentně, v tomto díle jsem jí přišla víc na chuť. Celkově mě tento druhý díl bavil o kapku víc než předchozí a tak jsem dala plný počet hvězd. Fakt mě to baví! Nerada jsem se s knihou loučila.
Spoilery:
Tento díl se mi asi líbil víc proto, že se blíž seznámíme s vrahem, přidá to nový pohled, přestože jsem zprvu byla skeptická k tomu, že vraha známe už tak brzy a že taková skutečnost nepokazí celý příběh.
Co mě docela štve, stejně jako Eriku, je povýšení. Nedává mi to smysl, proč povýšili Sparkse, přijde mi jako někdo, kdo chce mít případy jen rychle vyřešené a vůbec nekouká na to, koho obviní, jen ať je to rychle z krku. Erika nemusí Oakleyho. Já taky ne...
Co mi ale trochu uniklo je to, jak Simone přišla na to, kdo je Vévoda, kde žije a tak?
Co začínám čekat každou knihu a nejen v této krimi sérii - že v závěru se vždy s padouchem utká náš hlavní hrdina. Mohla by být malá změna?
A v tomto díle máme taky docela nálož homosexuálů!
Nic z toho není výtka, jen takové moje postřehy.
"Fun fact": Erika nejspíš pojede do Vysokých Tater, já od nich před týdnem přijela, a společně se mnou i další díly série, takže jdu na další díl a moc se těším!
Větu z knihy, kterou musím vypíchnout:
"Pro jeho fanoušky byly ty postavy stejně reálné, jako jsi ty nebo já."

10.07.2023 5 z 5

Dievča v ľade Dievča v ľade Robert Bryndza

Ha, tohle byla super shoda - knihu jsem si pořídila ve slovenštině a až potom jsem zjistila, že hlavní hrdinka je původem Slovenka a autor žije na Slovensku a má manžela Slováka, po kterém převzal hodně slovenské příjmení. Bohužel další díl si budu muset koupit buď na Slovensku, kam se chystám, nebo v češtině. Ano, chci další díl!
Hlavní postava Erika mi sice vůbec nesedla, ale to je můj problém snad s každou hlavní postavou, navíc mi to ani výrazně nepřekáželo. Kniha se četla sama. I přestože jsem ji tedy nečetla ve svém rodném jazyce. Stránky ubíhaly jedna za druhou.
Erika mě štvala tím, jak byla otravná jak moucha nebo komár, já jsem typ, co radši zaleze a nikoho nepokouší, takže jsem se někdy "styděla" za ní, ale zase jsme se díky tomu dozvěděli dost podstatných věcí. Když to vezmu z druhé strany, Erika je odvážná a tvrdohlavá. Zase proč ne.
Trochu mi vadilo, že každá silnější postava byla označována docela hanlivě, přišlo mi to výraznější, víc se na to upozorňovalo, nebo aspoň mně to tak přišlo.
Jinak mě ale kniha hodně bavila, vraha jsem fakt vůbec neodhadla, pořád jsem si to myslela o někom jiném.
Celkově hodnotím 4,5 z 5, protože moje oblíbená krimi série je pořád lepší samozřejmě :D Ale začátek této série mě velice nadchl!
Takže doporučuji. Za mě opravdu velmi velmi dobrá kniha.

Minispoiler: Ten Lindin svetr s mačkami mi ale hodně neseděl. Něco se mi na tom celém nezdálo. Jen tedy s Lindou souhlasím, co se maček týče :D Taky jsem jejich velký milovník.

08.06.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

To si tak v práci poslouchám svůj oblíbený podcast Neplecha ukončena, když mě najednou přepadne chuť si HP znovu přečíst. Šest dílů jsem dostala tenkrát od babičky a to jsem v tu dobu netušila, jaký to bude poklad. První díl jsem bohužel někde ztratila a tak mám brožovaný.
Po delším přemýšlení, zda si sérii opravdu po dlouhé době přečíst, jsem se rozhodla, že ano. Po hodně dlouhé době. HP je sice moje srdcovka, ale nemůžu ho číst moc často, i když bych chtěla. Jednak na mě čeká spousta nepřečtených knih a druhak po přečtení série tiše opovrhuji ostatními knihami... Ne že by byly špatné... Spíš mám po přečtení čtenářskou krizi, žádná kniha mi nepřijde dost dobrá...
A tak čtu celou sérii znovu, protože mě zajímá, zda budu mít krizi i teď, jak na HP budu pohlížet teď, po tolika letech a zda si konečně někoho oblíbím, protože přestože je, jak už jsem psala, HP moje srdcovka, nikdy jsem neměla žádnou nejoblíbenější postavu.
Tento první díl je zatím krátký, pohádkový, a v podstatě obsahuje jen letmé informace o celém světě. Což se samozřejmě změní. Časem jsou díly temnější. A kdybyste chtěli vědět opravdu hodně, ne-li vše, určitě doporučuji již zmíněný podcast. Bára je úžasná, humor ji nechybí, kolikrát jsem se zasmála velmi nahlas, a hlavně ví. Rozebírá stránku za stránkou.
No, jdu pokračovat dalším dílem, krásná nostalgie ️

03.12.2022 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

"... Protože když jdete pozpátku, víc si všímáte všeho, co necháváte za sebou."
Miluji kočky, sama mám tři nalezence, a kdybych mohla, vezmu si všechny kočky světa! Máme i dva psy, ale stejně jsem "kočkař". A tak jsem tuhle knížku musela mít. Začátek knihy Proč píšu o kočkách mi řekl, že čtu správnou knížku.
Krásné milé příběhy lidí a koček, které pohladí na duši a donutí se na chvíli zastavit a popřemýšlet o životě. Tahle kniha sloužila jako menší oddech po přečtení krimi série, s tím, že po přečtení kočičích příběhů se chci pustit do další krimi série. Nicméně si musím pořídit i další díly kočičích povídek.
Nejlepší povídka za mě byla Co kočky vědí, z pohledu kocoura, pak Nestyď se, Delfíno a i hned ta první Cestou na pláž. Čekání na kocoura byla pěkná na zamyšlenou.
Byla jsem i šťastná za část, kde bylo řečeno, že hodně lidí se chová ke kočce jako ke psovi. Tuhle pasáž jsem si uložila pro svého manžela pejskaře, který stále nechápe rozdíl mezi kočkou a psem :)
Takže knížku určitě doporučuji, když si chcete přečíst něco milého na oddech, ale zároveň se trochu zamyslet.

15.08.2023 4 z 5

Chladnokrvne Chladnokrvne Robert Bryndza

Další díl, opět přečteno ve slovenštině.
Máme tu, jak jinak, další vraždu, a k tomu opět příběh vraha, ukázku, kam až to může zajít, když potkáte špatného člověka, a jak život ovlivňují naše rozhodnutí a volby.
Eriku sice stále nemiluju, ale pořád není moje nejméně oblíbená hlavní postava, ani není mou nejméně oblíbenou vyšetřovatelkou. Neštve mě tak, že bych nešla do dalšího dílu, v první díle mě štvala, ale už jsem si na ni zvykla.
Závěr obsahující SPOILERY:
- Ninu jsem i přes to všechno litovala. Ale ano, přestože byla v podstatě pod Maxovým vlivem, mohla pár věcí zvrátit. Ale "co by kdyby".
A upřímně, tak nějak jsem čekala, že Max hned neodešel a čeká, co Nina udělá. Ona to ale nečekala a to se jí stalo osudným. Dobře s Maxem ale zatočila!
- A taky jsem v tomto díle litovala Eriku... Pro ten Marciin výbuch, protože zrovna Marcie má co říkat... To jsem se nad tím trochu vytočila :D A rozhodně bych nepřijala pozvání, které padlo v epilogu. No každopádně snad Erika ještě najde štěstí. Věřím tomu!
- A jako v předchozích dílech - děsivé, jak "snadno" jde provést únos.
Skvělá série, hned se vrhám na další díl.

05.08.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jak už jsem psala k prvnímu dílu - díky poslechu podcastu Neplecha ukončena jsem nedávno dostala chuť si HP znovu přečíst, přestože ho čtu nerada, protože pak tiše opovrhuji ostatními knihami. (Více o tomto v komentáři u první knihy)
Druhý díl jsem jako malá milovala nejvíce, byl tajuplný, děsivý, záhadný. I teď se mi líbil, více než první díl, i když samozřejmě, jak už jsem psala, v prvním díle se se vším letmo seznamujeme. V knihách rosteme společně s Harrym a jeho kamarády. Co díl, tím je Harry starší a tak jsou i díly temnější, vážnější (i když si pořád zachovávají svůj humor), dospělejší.
Moc se těším na znovupřečtení dalších dílů. Harry Potter je prostě nesmrtelný příběh plný skvělých mouder, poučení, dobra, zla, a ješte plno dalšího. Srdcovka.

10.12.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Nevím, jak to autorka dělá, ale její postavy si vždy oblíbím, což jak už jsem psala, já si těžko dokážu oblíbit hlavní postavy. Ale Penn je super a Tiff se mi taky moc líbila. Co víc napsat, názor mám pořád stejný jako u předchozích dílů a tak to jen shrnu třemi slovy - naprosto skvělá série!

04.08.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Uf.
Další zajímavé téma, tahle série je prostě jedna z mých nejoblíbenějších. Ten úplný začátek knihy mi dal pocit, že to musím rychle přečíst, abych se dozvěděla, co to má sakra znamenat, ale cestou příběhem jsem se uklidnila i když mě konec děsil, taky i proto, že jsem si bohužel přečetla u komentářů ke knize První krev takový nenápadný neoznačený spoiler... Člověk, co to měl na svědomí, i když u případů, co řeší Kim, se nikdy nedá říct, že za to vše může jen jeden člověk, mi přišel podezřelý a divný už na začátku, ale stejně jsem byla na konci překvapená. Co jsem ale nečekala je to, že se Skryté karty zařadí do knih, u kterých jsem si pobrečela...
Nicméně stejně opět celou sérii velmi doporučuji a já pokračuji, s těžším srdcem, dalším dílem.
Ale abych to nezakončila úplně smutná a smutně, přidávám úryvek z knihy, který mě pobavil. Spoiler v tom žádný není:
"Sledovala, jak se Bryant otřásl, jako obyčejně, když vstoupili do márnice. Chladná, přísná sterilita zdejšího prostředí ho z nějakého důvodu lekala. Jí vcelku ani ne. Trochu ji to tu připomínalo její první garsonku."

06.07.2022 5 z 5