sasankava sasankava komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Úžasná, nadčasová kniha, řeší tabuizované téma, četla se mi dobře, i když oddychovka to není. Kolik tíhy může unést jeden člověk, aniž by se z toho nepo....? Doporučuji k přečtení.

03.02.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi zajímavý děj, čtivá kniha, silný příběh. Přestože nemám ráda knihy s politickým podtextem, zde mi to nevadilo a jako celek je kniha úžasná, žádný "slaďáček" a dopředu odhadnutelný konec nebo bezbřehá romantika, ale silný, psychologický román. Doporučuji.

29.07.2019 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Přečteno za 2 dny. Silný příběh, dobře psychologicky vykreslené hlavní postavy. Ze začátku jsem ke knihám Karin Babinské neměla úplnou důvěru, nicméně po přečtení všech jejich knih mohu konstatovat, že mi styl psaní vyhovuje. Doporučuji.

03.02.2023 5 z 5

Výborná, humorná, čtivá kniha, ze života. Někdy jsem měla pocit, že se příběh odehrává u nás doma. Doporučuji jako oddychové čtení s pěknou dávkou humoru a zajímavými postřehy a glosami. Kniha mi připomněla 2 mé oblíbené knihy od Simony Monyové Matka v krizi a Matka v koncích.

17.09.2020 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Knihu jsem přečetla jedním dechem, celý den jsem se těšila na to, až si večer sednu a začtu se o osudů tří žen. Kniha se četla sama. Každá z žen má svého kostlivce ve skříni, řeší hlavně životní karamboly, ale celkově kniha nepůsobila vůbec pesimisticky. Vyhovuje mi styl psaní a trochu bych si ji dovolila přirovnat k Simoně Monyové ..... konečně jsem našla náhradu. Určitě doporučuji.

10.12.2021 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Výborná kniha, která dle mého názoru vybočuje ze standardu. Líbilo se mi pojetí reality života hlavní hrdinky v kombinaci s psaním blogu, ve kterém uvažuje nad svým životem, nad kamarádstvím, manželstvím, rodičovstvím, kde řeší spoustu nevyřčených názorů, pravd i polopravd, postřehů, myšlenek, že ne vše je jen černé nebo bílé ...... Kniha Je napsána velmi čtivě, člověk se při čtení zasměje, ale přitom v knize najde i zajímavé myšlenky. Jsem ráda, že jsem spisovatelku a její knihy objevila, doporučuji a hodnotím 5*.

Andílek Andílek Lucinda Berry

Úžasná kniha, přečteno jedním dechem, takto si představuji psychologický román-thriller, mrazivý, nutí k přemýšlení, v noci nemůžete spát, pořád se k tématu v podvědomí vracíte, ráno se těšíte, až se zase začtete do děje.

11.02.2021

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Velmi čtivá knížka s zajímavou zápletkou, žádná červená knihovna, pěkně psychologicky rozpracované obě hlavní hrdinky, zajímavý (jiný) pohled na nevěru. Doporučuji k přečtení i jako letní oddychovku. Četlo se mi to stejně dobře jako kniha Pravda, nebo lež.

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Tak tato kniha byla pecka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, každý večer jsem se těšila na pokračování příběhu. Kniha byla čtivá, napínavá, psychologicky dobře propracované a popsané osoby, zajímavý příběh. Kdybych mohla, dám i deset *. Jediná věc, kterou bych autorce vytkla je hůře uvěřitelný, možná trochu překotný závěr.

06.04.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Knihu stojí za to si přečíst. Většinou se v příběhu setkáváme s opačným problémem, kdy matka absurdně adoruje své dítě a dělá pro něj nemožné. Tady je příběh popsán z opačného pohledu. Na to, že se jedná o prvotinu, klobouk dolů a doporučuji přečíst, i když jak již bylo uvedeno v předchozích komentářích wow efekt se nekoná.

06.01.2023

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Tuto spisovatelku jsem objevila teprve nedávno a ihned se zařadila mezi mé TOPky. Knihu jsem přečetla jedním dechem a celkový dojem je velmi pozitivní, přestože se v ní řeší spousty nepříjemností a problémů, ale pro mě bylo důležité, že to hrdinky nevzaly a šly dál. A hlavně (a to v současnosti řeším), opravdu člověk hodně věcí NEMUSÍ a sám si vytváří pseudoproblémy tím, že se do něčeho nutí, řeší věci, které už jsou vyřešené nebo se vyřeší samy, pořád bere ohledy na druhé a sám sebe staví do pozadí. Z toho pramení nespokojenost, podrážděnost, nedostatek času na důležité věci ..... snad to všechny známe. Kniha byla velmi čtivá, líbil se mi příběh, hrdinky mi byly sympatické a hlavně po přečtení knihy jsem si uvědomila, že opravdu mininálně 50% věcí, které dělat nechci, tak NEMUSÍM. Za mě čistých 5*.

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Kniha se mi líbila, četla se velmi lehce, je to příjemná oddychovka. Doporučuji. Mám přečtené všechny knihy a oproti některým dřívějším příběhům mi tento připadá více realistický, není tam tolik neuvěřitelných náhod jako v jiných příbězích a také oceňuji, že tentokráte se autorka vyhnula příliš rozsáhlým historickým popisům/přednáškám, které v rozumné míře dokáží čtenáře obohatit o zajímavé informace, ale někdy jsou zbytečně dlouhé, rozvláčné, nudné. Knihu hodnotím známkou 1- (za top považuji Terezu a Zapomeň na minulost).

26.05.2020

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Opravdu velmi čtivá kniha s přidanou hodnotou, kterou jsou nadhled a humor. Knihu jsem přečetla za jeden večer a mohu jen a jen doporučit, nenudíte se ani chviličku a nutí vás to číst dál a dál. Doporučuji jako čtení na dovolenou tak i na dlouhé zimní večery.

26.11.2019

Matky Matky Genevieve Gannon

Výborná kniha, kdy čtenář je v napětí až do konce. Kdo získá miminko - biologická matka nebo ta, která dítě porodila? Kniha měla spád, závěr mě překvapil a plusové body za to, že se jedná o příběh podle skutečné události. Doporučuji, za mě 6*.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mám spisovatele Patrika Hartla moc ráda, líbí se mi jeho humor, lidské příběhy, zápletky, ale bohužel tentokrát jsem zklamaná. Ne že by se kniha nedala číst, ale je to ten typ knihy, ke které se již nevrátíte. Příběhu něco chybělo, něco nadbývalo, "holčičky" mi připadaly jako pěkní "spratci", kteří by potřebovali pár přes hubu místo drahých dárků. Neměla jsem to nutkání knihu přečíst na jeden zátah ...... číst až do rána, abych se dověděla, jak to vlastně skončilo. Knihu hodnotím jako slabší průměr, přesto si myslím, že své čtenáře si najde.

10.12.2021 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Strhující, neotřelý, zajímavý prostě "jiný" příběh, než se kterým se běžně v knihách setkáváme. Fascinovalo mě to, že člověk do poslední chvíle netuší a vlastně se ani na 100% nedoví, jak to bylo doopravdy a kde je pravda. Konec je sice uzavřený, ale kdoví, jak to všechno bylo. Byla to první kniha od této spisovatelky, jednoznačně doporučuji k přečtení. Druhou knihou, kterou jsem přečetla, byla Odvrácená tvář lásky, taky zajímavé čtení, nicméně originality této knihy nedosahuje. Dávám jednoznačně 5*.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Velice čtivá kniha, dobře psychologicky propracovaný příběh. Líbilo se mi, že se nejedná o jednoduchou červenou knihovnu, ale opravdu o příběh ze života, kde ne vše je jen černé nebo bílé. Doporučuji.

01.10.2019

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Pěkné čtení, zajímavě psychologicky propracované osoby, ale chvílemi mi to připomíná červenou knihovnu ..... hlavně tedy závěr ..... nevěřím na bezpodmínečnou partnerskou lásku. Dávám 4,5* a doporučuji k přečtení. Každopádně originalita její další knihy Pravda, nebo lež v této chybí.

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Pěkná kniha, dobře se četla, některé povídky jsou extra povedené, ale úplná pecka to není.

03.02.2023 4 z 5