sarka9190 sarka9190 komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Nářez mi připomněl moje začátky s Kulhánkem. Konkrétně sérii Divocí a zlí. Je to zábavné, nenáročné a hlavně pořád dostupné:-)

09.11.2018 4 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Za mě plný počet, zatím jsem ohodnotila 3 Pratchettovy knížky a vždycky za 5, začínám od svých nejoblíbenějších:-) Tohle je pro mne s Grinchem, Krakonošem a lyžníky prostě vánoční klasika. Mému příteli Pratchett svým stylem nesedl, ale film má moc rád.

09.11.2018 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Konec mě dostal. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu Gaimana, Americké bohy. Po Kavce a Ptáčku na klíček jsem se na Ovci těšila, ale byla to nakonec nejlepší chuťovka ze všech.

23.10.2018 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jakože u Gaimana konce neřeším,jelikož Gaiman je prostě svůj,tady mne samotnou konec trochu zamrzel. Až mne to samotnou překvapuje.Jinak:příběh a styl vyprávění super,ilustrace a la Koralina takze super,vygradovani děje super...no,stejně se mi tam pořád vleče nějaký ten ocásek,mohlo to byt takhle..ale asi to tak ma být.

17.08.2018 4 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Anasiho chlapce zboznuji.Jsou na 2.místě hned za Koralinou.A proč?Upřímně jsem od knížky po přečtení Nikdykde moc nečekala,prostě jsem ji měla za Gaimanovskou jednohubku na léto,na kterou jsem narazila v jednom antikvariátu.A vite co?Ta knížka me odzbrojila.S ústředním dobromyslnym a přesto usilujícím hlavním hrdinou jsem se hned ztotožnila a příběh o jeho sebehledani mě velmi bavil.když bývám hodně unavená,tak pokud nehrabu zrovna po Patchettovi,beru právě tuto knížku.

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Upravila jsem hodnocení. Z většího odstupu, když jsem poslední dobou hltala mysticky realismus děl pana Murakamiho, jsem se naučila si čtení vychutnávat jako takové. Ano, pořád je to rozvlacna a upovidana roadstory, ale zjistila jsem, ze ke své spokojenosti nepotřebuji epicke bitvy a hromadu mrtvých. Američtí bohove mají svoji myšlenku a doznívaji doteď.

17.08.2018 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Hodnotím z hlediska, že mám načteno už 8 dílů, takže se mohu ohlédnout zpátky a popřemýšlet o tom, jaký byl začátek. Rozhodně bych nebyla kritická k lidem, kteří první díl nedokázali přelouskat. Mne si Erikson začal pomalu získávat až druhým dílem, kde jsem se dočkala více prohloubených postav a aspoň něco základního popisu, jak malazský svět vůbec funguje. A to zjišťuji víceméně doteď. A to byly hlavní problémy Měsíčních zahrad. Člověk aby pořád přelistovával dozadu, z 50% nechápete, jak tohle souvisí s tímto a pak to celé najednou skončí a já si říkala...,,chce se mi opravdu pouštět do dalšího dílu a absolvovat to celé znovu?" Pokud jste v této fázi a kladete si tuto otázku, pak doporučuji, ANO. A to proto, že už mám načteno dopředu a vím, že se to vyplatí:-)Pokud bych někoho chtěla k této sérii přilákat, strčím mu do ruky rovnou díl č.2.

17.08.2018 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Hlavně nesrovnávat s filmem:-) Film se mi líbí, ale knížka si jde svojí cestou a rozhodně ne tak šablonovitě. Kdo čeká ,, a žili šťastně až do smrti,, dočká se, ale jinak.:-)

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Kniha výborná, z postav si mě asi nejvíc získal Ušikawa, nejméně Tengo. Tímto rozhodně nesnižuji kvalitu počteníčka, které mne draplo a nepustilo až do konce. Jde o můj názor, se kterým se nemusí většina spokojit. Všeobecně mi přijdou hlavní mužští hrdinové(viz.Kafka na pobřeží) docela pasivní, zatímco všichni kolem nich a paralelně v jiných dějích rotují a činí se, tak oni prostě jen čekají a čekají a nechají se pohodlně nést na vlně. Něco jako princezny a princové v raných disneyho pohádkách. Hlavní postavy = spací panáci, vedlejší = hybatelé děje. A to je jediná věc, co mi trošku vadí. Nicméně si od autora rozhodně přečtu další knížku a tuto si časem zopakuji. Kniha umožňuje hodně interpretací a vím, že příště v ní najdu něco dalšího. A to se u mnoha knížek nevidí.

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Na pokračování mého oblíbeného Honu na ovci jsem se dost těšila. Ze všech děl, co jsem od Murakamiho četla, je tento hrdina můj nejoblíbenější. Není příliš pasivni, pomáhá lidem okolo sebe a jeho,, hloupé vtipy,, jsou super. Ve srovnání treba s Kronikou ptáčka na klicek, která mi již přišla prekombinovana a plytka, mi v Tancuj přišlo vše tak akorát. A to zakončení...pro mě nejlepší.

06.11.2021 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

(SPOILER) Pozvane jsem vytáhla po Jo Nesbovi, jako něco krapet odlehceneho. Kniha se četla dobře, ale upřímně, dej byl hodně násilně ohnuty přes koleno. U Zimních lidi mě více dejovych linii bavilo. Tady to na mne působilo šíleně uměle a preplacane. Spoiler:kdyby se vynechala linie Helen a Nata, byl by z toho docela slušný thriller, jak dívka patra po sve matce vs minulost jejích předků. Respektive předkyn. Prostě méně je více a tady to platí stonasobne.

11.08.2021 2 z 5

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

Film s Bowiem znám a zboznuji jej, už kvůli nostalgii a Bowiemu samotnému. Knížka příběh posouvá mnohem dál, respektive film v ni nehledejte, ne že by v ní nebylo na nej spousta odkazů. Příběh má novou hrdinku, je dramatictejsi a temnější a je... úžasný... Po výtvarné stránce i dějové. Fandové filmu si ale komix užijí daleko víc, díky skrytým narážkam. Kdo nemu nemá vztah, pro něj to může být hezky nakresleny průměr.

10.01.2021 5 z 5

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

(SPOILER) Za mne průměr, hodnotím po nekolika dnech, co jsem Krásnou temnotu precetla. Jedna hvězda za kresbu, druhá za atmosféru a ta třetí, za to, že dvě hvězdy jsou za celkové zpracování opravdu malo, což uznávám. Mně se Krásná temnota nelíbí a určitě se k ní nevrátím. Není to můj šálek kávy, kolik lidí tolik chuti. Spoiler:knížka je vicemene o sobectví a hodně často o samoucelne lidské krutosti. Jak už je zde někde někým napsano, z hrdinou všichni vymetaji a on vymete nakonec s nimi. Hotovo, nic víc. Byt krásně nakreslené. Ale obsahem je to pro mne průměr. Respektive, podobných příběhů mám doma na toto téma dost, krásné provedené a vicemene i s,, něčím navíc,,.

03.01.2021 3 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Tři hvězdičky za příběh a jedna navíc za vizual. Když máte chuť na dobrodružství ve stylu Indiana Jones vs steampunk, je Lady mechanika to pravé.

25.09.2020 4 z 5

Řeka života a smrti Řeka života a smrti Cchaj Ťün

Musím říci, že za 49,-kc naprosto paradní úlovek. Hodně mi to připomnělo Hybatele či Dům za zdí od Mitchella nebo Kroniku ptáčka na klíček od Murakamiho. Oba autory zboznuji. Díky bohu za Murakamiho, který mne seznámil se světem magického realismu, díky tomu jsem se docela zdařile orientovala ve vyprávění a v postavách. Sice kapánek prekmbinovane, ale wow efekt byl a ne jednou. Že to není pro každého? To rozhodně není a chápu lidi, kteří knížku nedocetli. Já se teď těším, až ji za čas otevřu po druhé s tím, že teď už vím a dozvím se, že stále nevím. :)

10.09.2020 4 z 5

Upíří rytíř 2 Upíří rytíř 2 Pat Mills

Co dodat, v tomto případě druhý díl překonal jedničku. Rozhodně nejsem zklamaná.

13.08.2020 5 z 5

Kraken Kraken China Miéville

Je to má první přečtena knížka od autora a nečetla se mi vůbec špatně. Pro mne to byl příjemný návrat k urban fantasy ve stylu krapet složitějšího Nikdykde a velmi jsem si to užila. Ano, chvílemi byl případný popis či filosoficko-teologicke vysvětlování krapet matoucí a rozvlekle, ale upřímně, v dnešní době nemusím na četbu rozhodně spěchat a mohu nechat myšlenky volné prevalovat. Své odpovědi jsem dostala a jiné otevřené otázky Krakenovi velmi sluší.

07.04.2020 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Knížku jsem si brala na dovolenou, jako,, lehkou,, četbu pro chvíle nudy. A skončilo to, že jsem se prakticky nehnula, dokud jsem ji nedocetla. Na ,, pouhý,, detektivní roman slušné drama. Dokážu si představit, kdyby podobnou látku vzal do rukou King nebo Simmons solidní horor. Na špici žebříčku má už své miláčky, přesto těch 5 téhle knize někdy dám. Zatím stále vstřebávám.

29.07.2019 4 z 5

Krev Krev Marjorie Liu

Úžasný majstrstyk, po literární u výtvarné stránce. Obsahove prohlubuje vazby a osvětluje další a další skutečnosti prvního dílu.

22.04.2019 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Má srdcovka. Tady nehodnotím objektivně, jelikož jsem jako malá hltala animovaný film, později i literární předlohu. Autorův majstrštyk, který prostě nepřekoná. Řekla bych pohádkové(kvůli nadpřirozeným bytostem), ale i hořké a pravdivé, jaký život umí být. Vím, že teď autorovi vyšlo V Kalábrii s jednorožkou, ale ještě se nemohu přinutit si knihu opatřit. Poslední jednorožec je opravdu jen jeden.

05.04.2019 5 z 5