Šánka Šánka komentáře u knih

London Road London Road Samantha Young

Výborná oddechovka stejně jako první díl. V tomto žánru skvělá kniha, pobaví, pěkný příběh a je tam všeho tak akorát. S.Young prostě umí !

26.10.2014 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Smála jsem se od začatku až do poslední stránky. Jestli je 1. díl ještě lepší, asi umřu smíchem !!!

24.10.2014 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Velmi krásná a velmi smutná kniha. Lukův příběh, jeho popisování soužití s vlky a srovnávání s chováním lidí je úžasné. A hlavní téma, otázka eutanazie.....nevím, sedím a přemýšlím.
Vlastně jsou to rozporuplné pocity, mele se tam rozum a cit a já jen doufám, že nikdy nebudu muset dělat tak těžké životní rozhodnutí, protože žadné nemůže být dobré. Nebo ano?

21.10.2014 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Tak málo násilí, mrtvých a krve, a tak hodně dobrá detektivka! Už jsem skoro zapomněla, že i takové jsem dřív četla a neztratilo se nic z napětí. Naopak krásně popsané postavy z tohoto pohodového městečka, ve kterém se jako všude ukrývá i to zlo.
A já se těším, že se zase někdy budu v klidu a potichoučku bát, co jim život přinese. Pěkné počteníčko.

18.10.2014 4 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Moc ráda si občas přečtu nějaký hezký romantický příběh a knihy J.Garwood takové jsou. Je to vždy pěkný zážitek, ať už jsou to knihy histotorické nebo ze současnosti jako je série FBI (nevím, proč je zařazena mezi thrillery). Tahle poslední se mi ale moc nelíbila, takové tlachání o ničem, a i ten její pověstný humor se někam vytratil. Tak snad někdy příště. Škoda...

13.10.2014 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Pro všechny milovníky pejsků, povinná četba! Pěkné, milé, citlivé. A já už vím, jaké poslání má náš pejsek - no přece dělat nám radost !

09.10.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Neskutečně dobrá série! A pro mě tento díl zatím snad nejlepší.I když kniha má přes 500 stran, dvě časové linky, všechno krásně navazuje a čte se velmi dobře. Autorovi se podařilo vážné a smutné téma oživit tak parádním humorem, že jsem se místy smála nahlas, Dialog o záchodovém prkénku si budu asi pamatovat navždy.

07.10.2014 5 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Krásně napsaná kniha, velká porce emocí a citů. Ještě teď o ní musím přemýšlet a nějak mi nejde z hlavy. Místy velmi smutné, ale i tak se dá z tohoto příběhu načerpat velká životní síla a vážit si toho, co člověk v životě má.

01.10.2014 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Konečně dočteno! Hodně dlouho jsem nečetla takovou blbinu a dalo mně to velké přemáhání knihu dočíst. Ani jako oddechovka ne!
Ty 2* jen za pokus propojení s Jane Austenovou.

28.09.2014 2 z 5

Děti si vzít nenechám Děti si vzít nenechám Donya Al-Nahi

Skutečně prožité drama autorky, dobře popsané dvě tak naprosto odlišné kultury a šovinistická povaha islámu. Autorka ukázala obrovskou odvahu nejen v případě svých dětí, ale i v pomoci jiným ženám.

21.09.2014 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Po převážně kladných komentářích jsem se na knihu velmi těšila. Po prvních sto stránkách se mi do ní vůbec nedařilo začíst a už jsem ji i chtěla odložit. A pak jsem pomaloučku zjistila, že čtu krásný příběh jedné velké lásky, a že u něj chvílemi brečím a za chvilku se
usmívám a moc fandím Holly, aby se dokázala vyrovnat s velkou životní ztrátou.

19.09.2014 5 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

Výborně napsaná detektivka, velmi napínavý děj, těžko se od ní odchází. Nejlépe přečíst na jeden zátah. A opravdu sympatičtí hlavní hrdinové! Pro mě nový spisovatel, ze kterého se určitě stane oblíbený.

13.09.2014 5 z 5

Můj život s puberťáky Můj život s puberťáky neznámý - neuveden

Tak jsem se opravdu smála nahlas, knížka pobaví a to je hlavní. Jó, život s puberťáky je fakt nářez, ale naštěstí z toho vyrostou....
a většinou se na ten čas vzpomíná s úsměvem

10.09.2014 4 z 5

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Věra Řeháčková

Velmi poutavě napsaný psychologický román, který donutí se zamyslet, co je v životě důležité, a pro co stojí žít.

07.09.2014 5 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Chápu, že se chytrá, schopná a dokonce soběstačná ženská může zamilovat do takového chlapa, ale když zjistí, co je zač, nechat se týrat a bít - tak to nechápu !!!

06.09.2014 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Krásně napsaný příběh tří kamarádů, jejich životní propletenec lásky, zrady, nenávisti až do konečného zúčtování. Kniha se moc dobře četla a mně je líto, jak jedna dětská nerozvážnost změnila životy všem. Stejně dojemné, jako Poselství růží a vtáhlo mě to tak, že jsem s nimi příběh žila.

05.09.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Skvělé, strhující, úžasné! Děkuji panu Nesbovi, že stvořil postavu Harryho Holea. I když alkoholik, přesto geniální a já jsem se do něj postupně zamilovala. Díl od dílu čím dál lepší ! A doma mně vadili všichni, kdo mě rušili u čtení.

31.08.2014 5 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Kniha se mi moc dobře četla, zajímavý pohled na život a mentalitu Japonců, tak oddlišný od nás!

25.08.2014 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Fieldingová opět ukázala, že umí. Paráda! Napětí, které nutí číst a nepřestat do poslední stránky. A to vše místy okořeněné i vtipem!
Dávám pět hvězdiček, protože šest není možné dát. Doporučuji přečíst

23.08.2014 5 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

První polovina knihy nic moc, pak se to trošku rozjelo. Na obálce píšou rodinný thriller, tak do thrilleru to má hooodně daleko. A ten otevřený konec. Snad nejzajímavější na knize jsou příběhy z porodního sálu. Nevím, ale zatím se do druhého dílu určitě nepustím.
Takový průměr, přeplácané nedotažené příběhy.

20.08.2014 3 z 5