sandratea sandratea komentáře u knih

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Pohodové čtení, jehož nejvyšší přidanou hodnotou je popis prostředí a vztahů v něm.

15.04.2021

Život samá pohroma Život samá pohroma Jon Kabat-Zinn

"Člověk má netušené vnitřní zdroje, jedním z nich je laskavost sám k sobě."

Krásná kniha, která se dá sama číst jako meditace. Mnoho praktických tipů, ale ještě více zkušeností a vyčerpávající seznam vědeckých prací k mindfulness.

11.03.2021

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná odpočinková četba.

13.01.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Komunisty přeceňovaná kniha, přitom je tolik krásné dětské literatury, ta k nám ale ze Západu nesměla a tak všichni ochají nad Dětmi z Bullerbynu, jakožto vzpomínce na dětství.

13.01.2021

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Podle mě přeceňovaná kniha, příběhy jsou na sebe krkolomně naroubované, všechny světové problémy naroubované na strom. Já jsem to nějak nepobírala.

13.01.2021 3 z 5

Solfánci a Sluneční královna Solfánci a Sluneční královna Martina Mia Svobodová (p)

Knihu jsme si pořídili k vánocům, protože máme Indigové pohádky. A mě kniha nezklamala. Příběh je krásný a originální, představa že svět drží pohromadě harmonický zpěv Solfánků, mě uchvátila hned na začátku. Možná kniha není pro každého, protože obsahuje mnoho jinotajů a narážek a ne každého to může bavit nebo to chápat. Ale já jsem si užila své a s dětmi nás společné čtení bavilo. Za nás kniha do knihovničky patří a rádi si jí necháme.

09.01.2021 5 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Knize vůbec neprospívá způsob, jakým ji Melvil propaguje - jakože odtedka už nemusíte stárnout. To je silně zavádějící, protože očekáváte hroudu návodů, jak teda na to - a to se vám nedostane. jako jo, pát ripů tam je, jako dobře jíst, půsty, otužování atd. Ale z většiny je to jen tlachání o tom, jak kdosi dělal výzkum o stárnutí a že stárnout prostě není nutné. Pak jsem to přeskakovala a hledala ty rady. No zklamání.

08.01.2021 3 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Koncept kontinua je kniha, z které jsem byla na začátku nesmírně nadšená. Vrhla jsem se do jejího praktikování, protože mi velice intenzivně vsugerovala, že jakmile to neudělám, děti budou navždy neštastné. Bohužel takto jsem byla brzy neštastná a na vyhoření já. a se mnou celá rodina. Takže asi takhle - kniha se hezky čte, ale prosím vás, pak si řekněte, že odsud podsud a fakt nejsme divoši v buši (i když by to bylo super), takže to musíme dělat jinak. A bohužel to jak jnak to dělat v podmínkách Evropy nijak neporadí, místo toho jen tak depka, že my to tu děláme špatně. Takže za mě pozor, ta kniha je dost zrádná.

08.01.2021 2 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Zdařila kniha pro děti poetická jak textem tak ilustracemi.

07.01.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nesbo se překonává.

04.01.2021 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Nejlepší Formánkova kniha...

04.01.2021 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Moc pěkné ilustrace, kde lze pořád něco objevovat.

31.12.2020 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Krásná hra na kdyby... jak byste žili vy?

13.01.2021 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Milá náladovka...

04.01.2021 4 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Vladimír Václavek

Spíše emocionálně vizuální kniha je takovou básní v próze. Nečte se lehce, ale co je lehké, nestojí za to, jak říkávala moje babička. Mám ji na nočním stolku a když potřebuji úplně přesměrovat hlavu, sahám po této knize.

03.01.2021 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Čtení do nelehkých časů, které vás navnadí na teplou deku a klid. Líbily se mi postavy a propletenost děje, který sice jde do předvídatelného konce, ale stojí to za to číst.

15.04.2021

Zlá hodina Zlá hodina Gabriel García Márquez

Srdcovka, ale sto roků samoty to není, ani jazykem ani hloubkou příběhu.

07.01.2021 4 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Chytlavý název, který slibuje pikantnosti, zbyde ale jen trapno.

07.01.2021 1 z 5

Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Zdeněk Čech

Krásná kniha, kdy se dozvíme více o prostředí, o kterém toho běžně moc nevíme. Vývoj postav, jejich motivace, vše mě bavilo.

03.01.2021 5 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Založeno na "humoru" ze zákulisí soutěže. Mezi řádky však byla spousta bolesti a nepochopení.

15.04.2021 3 z 5