SamanthaCook SamanthaCook komentáře u knih

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Pre mňa je Nimona veľmi zvláštny komiks ale v dobrom. Príbeh skvelý, obrázky naozaj pekné, ale to vyjadrovanie postáv bolo veľmi slabé, na úrovni osemročného dieťaťa. To mi tam dosť často prekážalo.
Ale celkovo ma tento komiks naozaj očaril, asi najviac čo sa mi na tom páčilo bola tá atmosféra. Väčšinu knihy bola naozaj taká feel-good, tento pocit som mala najmä vďaka Nimone ako postave. Z nej som mala potom aj celkom pozitívnu náladu.
Chcela by som ešte oceniť to napätie najmä na konci knihy, niečo úžasné.
Ak by som to mala zhrnúť tak Nimona je výborný komiks až na pár chybičiek ktoré som už zmienila, práve kvôli tomu musím jednu hviezdu strhnúť . Takže 8/10

28.12.2022 4 z 5

Tajomstvo strašidelného zámku Tajomstvo strašidelného zámku Robert Arthur jr.

Tak to bola jazda! Napínavé doslova od prvej strany. Pri čítaní mi miestami aj stuhla krv v žilách :) Nemám slov. Veľmi dobre sa čítalo, úžasné napätie, strach. Celú knihu som im držala palce a nakoniec to rozuzlenie, no niečo úžasné! Veľká poklona :) 10/10

10.12.2022 5 z 5

Hilda a král hory Hilda a král hory Luke Pearson

Hilda a král hory je podľa mňa najlepší komiks z tejto série. Oceňujem ho hlavne kvôli koncu knihy ktorý som vôbec nečakala a bol veľmi podarený. Odporúčam každému nadšencovi komiksov a kníh :)
10/10

23.08.2022 5 z 5

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tomáš Kopecký

Tento komiks je veľmi špecifický, jednak som nikdy taký nečítala a je v ňom veľmi veľa emócií. Keď som ho dočítala tak som nad ním rozmýšľala ešte dva dni.
Mala som ho prečítaný veľmi rýchlo.
V komikse sú veľmi pekné kresby.
Odporúčam všetkým čo majú tiež takýto podobný problém.
85%

13.08.2022 4 z 5

Hrabě Monte Christo (komiks) Hrabě Monte Christo (komiks) Alexandre Dumas, st.

Komiks, ktorý určite stojí za prečítanie. Trochu som sa strácala v postavách ale napravilo to zakončenie. Zakončenie bolo výborné, to načasovanie a všetko dokopy bolo skvelé! Predčilo to moje očakávania. Určite niekedy siahnem aj po originále, preto by som chcela ešte spomenúť že príbeh bol vymyslený geniálne :D 10/10

08.07.2022 5 z 5

Dobrodružstvá Toma Sawyera Dobrodružstvá Toma Sawyera Mark Twain (p)

(SPOILER) Túto knihu som mala ako povinné čítanie, niektoré kapitoly sa tiahli, ale na to, že to je staršia kniha tak veľmi dobre. Najviac sa mi páčilo keď Huck s Tomom išli hľadať poklad a keď sa Becky a Tom stratili v jaskyni.
Podľa mňa celkom dobrá kniha na jej dobu.
85%

20.06.2022 4 z 5

Šestka Šestka Jody Houser

Komiks bol výborný, na mňa trochu krátky. Pre mňa ako fanúšika Stranger Things to bolo veľmi zaujímavé. Dej bol napínavý ale nebolo to na 5*. Koniec bol veľmi napínavý a vôbec som ho nečakala, skvelé zakončenie. 4*

07.05.2022 4 z 5

Maus – Príbeh toho, ktorý prežil Maus – Príbeh toho, ktorý prežil Art Spiegelman

Tento komiks je veľmi špecifický. Hovorí o tom ako ho autor napísal ale aj o tom čo prežíval jeho otec v 2. svetovej vojne. Pri niektorých momentoch mi bolo až do plaču, zase pri iných ma prekvapilo ako veľmi môže byť človek odvážny ale aj krutý. Pri tom som si hovorila v akom dnes žijeme luxuse, zanechalo to v mne veľký odkaz. Je to výborná kniha aj pre tých čo nie sú cieľové skupiny. Aj mne to otvorilo oči. 100%

29.04.2022 5 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Páčilo sa mi na komikse že ho spravili z iného uhlu ako v seriáli, dobrá napínavá atmosféra a pekné kresby. Ale na mňa celkom krátke. A pomaly sa to rozbiehalo, najviac ma to bavilo až keď tam bol demogorgon. Za mňa ale veľmi dobré spracovanie seriálu.
90%

14.04.2022 4 z 5

Springfieldské tajemství Springfieldské tajemství Mike Reiss

Kniha bola veľmi zábavná a zaujímavá. Veľmi som sa pobavila, aj keď pár miestami sa mi zdalo že Mike Reiss bol dosť egoistický. Páčilo sa mi že to nebolo len o Simpsonovcoch, ale aj o jeho živote, čo je dôležité pri humore, ale aj rady pre začínajúcich komikov ktoré im odporúčal... Takže za mňa super, ale dávam 4/5...

14.03.2022 4 z 5

Nervy Nervy Raina Telgemeier

Raina zase nesklamala :)
Veľmi dobrý komiks, aj ja sa tak niekedy cítim, takže mi trafila do chute :)
Mala som pocit že toto bol trochu iný komiks ako tie ostatné, cítila som sa pri ňom tak inak, ale neviem čím to bolo.
Páči sa mi ako to vie dobre zakončiť, veď každý sa niečoho bojí :)
Táto kniha my dala aj tipy a ponaučenia do života, ktoré určite nevýdu namnivoč.
Táto kniha sa mi páčila zatiaľ najviac čo som čítala od tejto autorky.
10/10, odporúčam!

10.03.2022 5 z 5

Páčilo sa mi ako bol ten komiks písaný a kreslený.
Bolo to dobrodružné, bola tam aj zápletka.
Takže za mňa super!
Veľmi dobré čítanie :)

01.03.2022 5 z 5

Strom, ktorý dáva Strom, ktorý dáva Shel Silverstein

Nádherná knižka, ktorá sa dá čítať kedykoľvek.
Krásny príbeh o tom ako si ľudia nedokážu vážiť to čo majú.
A potom prídu o všetko čo je im drahé.
Často je to pravda!
Je to smutné.

28.02.2022 5 z 5

Sto největších divů přírody Sto největších divů přírody Jasmina Trifoni

Veľmi zaujímavá, aj veľká kniha :) o prírode a jej neuveriteľných úkazov.

18.02.2022 5 z 5

Malý vlk s veľkým srdcom Malý vlk s veľkým srdcom Tomasz Samojlik

Veľmi pekná kniha, aj vlky majú srdce :)
Pamätám si to ešte lebo som to čítala asi pred rokom.
Ale dávam 4/5 lebo ten dej nebol písaný na môj vkus.

18.02.2022 4 z 5

Chlapec, krtko, líška a kôň Chlapec, krtko, líška a kôň Charlie Mackesy

Nádherná, milá kniha ktorá sa dá čítať kedykoľvek.
Veľmi veľa ponaučení do života, o tom aký je život krásny :)

18.02.2022 5 z 5

U2 Revoluce U2 Revoluce Mat Snow

Konečne kniha o mojej obľúbenej kapele :)
Úžasne spravená kniha, veľmi dobre.
Proste U2 je moje :)

11.02.2022 5 z 5

Velká zlobivá kniha Barta Simpsona Velká zlobivá kniha Barta Simpsona Matt Groening

Veľmi dobrý nápad spojiť viac komiksov Simpsonových do jednej knihy.
Niektoré komiksy sú veľmi dobré a vtipné a niektoré zase až tak nie. Preto som dala 4 hviezdy.
Ale inak odporúčam :)

09.02.2022 4 z 5

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa John Boyne

(SPOILER) Veľmi milá kniha, asi 1. svojho druhu čo som čítala.
Barnabyho mi bolo ľúto v nejakých chvíľach, neuveriteľné čo dokážu spraviť rodičia ale aj obyčajní ľudia.
Ako môže mama opustiť svoje vlastné dieťa?
Ako môže človek týrať ľudí len pre obludárium?
Taký sú proste ľudia, je to smutné.

08.02.2022 5 z 5

Záhada vreštiacich hodín Záhada vreštiacich hodín Robert Arthur jr.

Na začiatku ma to nudilo, ale keď sa to rozbehlo tak som od toho neodvrátila oči :)
Fakt super kniha!
Odporúčam! 10/10