saman001 saman001 komentáře u knih

Kejda Kejda Dan Černý

Naprosto úžasná oddychovka, bavila jsem se.

13.12.2023 5 z 5

Hlavně na to nemysli Hlavně na to nemysli Iva Hadj Moussa

Autorka je nelida. Normálně se mi kroutí palce u noh, slízají mi nehty a občas mám chuť bušit hlavou do zdi. Brutální čtení, ale děsivě dobré!

04.01.2022 5 z 5

Království Dutců Království Dutců Kira Jane Buxton

Uffff - tak rozhodně to není lehké čtení, ale stojí za to, protože je krásné, vtipné, smutné a především laskavé. Zamáčkla jsem druhou slzu, vrátím knihu do knihovny a jdu si ji koupit domů:-)

30.09.2021 5 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Za mě půl napůl. Autor nám pěkně zraje, ale měl by si asi odskočit do speciálního zařízení, kde ho dámy v kožichu důkladně seřežou, aby se vyblbnul a neobtěžoval s tím čtenáře:-) Nevidím důvod, proč se musím kvůli pěknému příběhu prohlodávat tolika stránkama vlhkého snu zdivočelého vyznavače SM :-)

22.10.2020 3 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Dokonalé.

25.02.2020 5 z 5

Cari Mora Cari Mora Thomas Harris

No "Mlčení jehňátek" to rozhodně nebylo...

11.11.2019 3 z 5

Pýcha, předsudek a zombie Pýcha, předsudek a zombie Jane Austen

Jednu hvězdu za ilustrace.

04.02.2019 1 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Snad ještě lepší než první díl.

31.12.2018 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Dost depresivní, ale rozhodně stojí za přečtení. Nebýt nepravděpodobných dramatických zvratů a nečekaných milostných zápletek jak ze špatného filmu, byla by to kniha dokonce výborná. Když člověk sleduje, jak hlavní hrdinka přichází postupně úplně o všechno, padá do propasti zároveň s ní. Myslím, že autorka si mohla odpustit kýčovité romance, příběh by byl daleko silnější.

30.07.2018 4 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Málem mi slezly i nehty, jak je to brutální příběh, takže kdo se rád bojí, má možnost... Stejně dobré jako třeba knihy od Slaughterové.

24.04.2018 5 z 5

Choking hazard: The Book Choking hazard: The Book Petr Macek

Stejně dobré jako film.

20.03.2018 5 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Miluju knížky, ze kterých po zmáčknutí vytéká mezi stránkami krev a ještě se u toho pobavím - je to nejlepší relax:-) Ale co mi vrtá hlavou, že se sejdou v české literatuře tři hodně podobná K - Kulhánek, Kopřiva a Kyša - Kotleta. Jestli za tím nejsou nějaké tajuplné, spiknutíchtivé mocnosti:-)

26.02.2018 4 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Kulhoš nezklamal! Šílené možnosti, zběsilá akce, jenom ten třetí díl se přes všechnu akčnost docela táhl, asi jako pořádná zima, když musíte prohazovat chodník, než se člověk prodral hromadou mrtvol, už mu autor naděloval další. Po čase to unaví. Závěr mě pobavil - přesně, jak jsem předpokládala, jenom Merlin jako Satan a konec ve stylu Posledního hrdiny mne mile překvapil. Co se mi nelíbilo, byl harlekýnovitý konec s Veronikou, přišlo mi to trochu mimo mísu... A chybí mi pées!!!
Pro všechny, kdo neskousnou bylo-nebylo a bude nebude: kupte si učebnici matematiky pro střední školy, Kombinatorika, pravděpodobnost, statistika (vydavatelství Prométheus) a pomalu začněte se studiem chaosu, ať v tom máte jasno:-) My ostatní kulhošovci si to užíváme:-)

06.02.2018 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Úžasné! Kdy bude další? :-)

31.01.2018 5 z 5

Příběh Edgara Sawtella Příběh Edgara Sawtella David Wroblewski

Nejlepší kniha, kterou jsem letos četla. Doporučila jsem asi pěti lidem - zatím - a ještě se nenašel nikdo, koho by nedostala.

09.12.2013 5 z 5

České pohádky o Kristu Pánu České pohádky o Kristu Pánu Karel Václav Rais

Rais mne opět mile překvapil. Nečekala jsem nic, ale většina veršovaných pohádek je milé a půvabné čtení.

18.05.2021 5 z 5

Strnadovy povídky Strnadovy povídky Václav Říha (p)

Václav Říha má krásný, poetický styl vyprávění. Oproti později vydaným sbírkám pohádek nejsou obrané o nejděsivější detaily, takže číst jenom dětem, které se bojí opravdu rády:-)

20.04.2021 5 z 5

Zběsilá bezmoc Zběsilá bezmoc Jan Žáček

Jedna hvězda za odvahu.

22.07.2020 1 z 5

Jak vypálit Chrome Jak vypálit Chrome William Gibson

Napsané perfektně - ale kyberpunk opravdu není můj šálek čaje...

03.02.2020 3 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

Smekám před překladatelem, ale to je asi tak všechno. Carrollova Alenka zkřížená s Utažením šroubu, natlačeno násilím do nepovedeného psycha.

29.10.2019 3 z 5