Sajmoonek Sajmoonek komentáře u knih

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Opět geniální. Není jednoduché napsat knihu, aby byla vtipná, smutná, veselá, dojemná, roztomilá, opravdová a extrémně čtivá, to všechno dohromady (a ještě víc). Autorovi se to ale povedlo hned třikrát. Skvělá záležitost - všechny 3 díly! :)

31.10.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Bylo mi z toho neuvěřitelně smutno a zle... Pokaždé mě znovu a znovu udivuje, že se něco takového opravdu dělo, na denním pořádku. Člověk si při čtení leccos uvědomí a zastydí se, že často řeší a stěžuje si na naprosto zbytečné věci. Kniha je nicméně velmi dobře a čtivě napsaná, jen asi není pro slabší povahy (i když by si to přečíst měl snad každý). Určitě doporučuji.

17.07.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tak moc bavit, ale četla se úplně "sama". Velmi zajímavé a chytlavě napsané. Na knihu jsem si vždy udělala čas a měla nutkání stále číst, což už samo o sobě svědčí o velmi kvalitní knize :) Určitě doporučuji!

04.05.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Před přečtením jsem vůbec netušila co mě s touto knihou čeká. Ale jakmile jsem začala číst, nemohla jsem už přestat. Bylo opravdu zajímavé dozvídat se o různých místech a lidech i příbězích spojených s nimi. Co ale dělá knihu tak skvělou, je Ladislavův humor a styl vyprávění. Chvílemi jsem se smála vážně nahlas a často jsem se s něčím dokázala ztotožnit, což u knihy člověka prostě potěší. I když to rozhodně není žánr, který bych normálně četla, tak rozhodně nelituji a v budoucnu se k tomuto poutníkovi/spisovateli určitě ráda vrátím.

13.12.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Sice mám ráda knihy s touto tématikou, ale na české autory naopak moc nejsem. Musím ale říct, že tato kniha mě dostala a rozhodně si zaslouží hodnocení, jaké tu má. Celý příběh je neuvěřitelně čtivý a zajímavý a poslední část knihy hrozně smutná, ale i to dělá knihu tak úžasnou. Rozhodně doporučuji!

02.11.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, u které jsem ani nečekala, že se do ní až tak moc zamiluji. Mám ráda příběhy z období druhé světové války, které jsou samozřejmě mnohdy drsné a smutné. Ani u této knihy tomu nebylo jinak, ale navíc byla doplněna srdceryvným příběhem malé holčičky, která vlastně nakonec vůbec malou holčičkou nebyla, po tom všem co prožila. Navíc má kniha opravdu zvláštního vypravěče, což se na začátku může zdát divné, ale ve skutečnosti je to geniální.

29.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

I přesto, že spoustu lidí vyděsí už jen to, že je tato kniha povinnou četbou, je to jedna z nejlepších co jsem četla. Vlastně vás z ní tak nějak mrazí v zádech a máte chuť si zanadávat, ale geniálnost se tomuto dílu nedá odepřít. Obzvlášť, když si člověk uvědomí, že je to taková předpověď do budoucna, která se vlastně vyplnila. Jen ať je nadále v povinné četbě a dle mého by si jí každý měl přečíst a věřím, že většina čtenářů si ji zamiluje stejně tak jako já a přidělí jí speciální místo ve své knihovně.

29.10.2017 5 z 5

Nikdy mě nepřestane uchvacovat, že byl jeden človíček schopen vykouzlit svět, který dokáže okouzlit miliardy lidí. Navždy budu paní Rowlingové vděčná, že mé dětství (i dospělost) učinila krásnějším a nikdy, nikdy mě tento příběh neomrzí. Knihy jsem přečetla zhruba tak 7 - 8x a ještě tak milionkrát číst budu (a vím, že nejsem zdaleka jediná). Naprostá srdeční záležitost, bez které si už svůj život nedokážu představit. ♥

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Naprosto jedinečně a úžasně napsaný příběh, který vás provede nejen lidskou myslí, ale také různými životy a naprosto vás okouzlí. Rozhodně doporučuji každému. (Nebo aspoň každému, kdo rád čte a rád se nechává knížkou unést z každodenního života.)