sajanka sajanka komentáře u knih

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Jena z nejlepších knih od Dicka Francise. Všechny knihy jsou úžasné a plné napětí.
Dostihové prostředí autor důvěrně zná. Také mě fascinovalo, jak vše dokáže precizně popsat, např. při focení vyvolávání filmů, byla to celá věda. Je vidět, že se tím zabýval. Dick a Agátha jsou zkrátka nejlepší. Dickovy knihy jsou všechny na pětihvězdičkování.

22.08.2023 5 z 5

Maminka to řekla Maminka to řekla Josef Trojan

V této knize je spousta laskavosti a hlavně kouzelných výroků, které říká maminka. Ráda se k nim vracím. Je v nich spousta pravdy a moudrých vyřčení, získaných životními zkušenostmi.

19.08.2023 4 z 5

Psychologie obětí trestných činů Psychologie obětí trestných činů Martina Velikovská

Je to opravdu zajímavě napsána kniha.

13.08.2023 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Mě tahle kniha hodně bavila a ráda se k ní vracím.

01.08.2023 3 z 5

Ulrika Ulrika Jakob Wassermann

Tato kniha mistrně vykresluje jednotlivé postavy, manipulaci a postupnou devastaci celé rodiny, kterou dokáže mladá dívka Ulrika dostat do svých tenat, aby si přišla k jejich majetku. Tady mě zaujalo mimo jiné i to, jak se jí povedlo odstavit matku tím, že jí zajšiťovala přísun knih, až ta propadla čtení natolik, že ji nic jiného nezajímalo.

27.07.2023 4 z 5

Klaun Ferdinand a raketa Klaun Ferdinand a raketa Ota Hofman

Byla to pro nás se sestrou jedna z knih našeho dětství.

27.07.2023 3 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Jsem ráda, že mám i tuto knihu od Světlany Glaserové.

27.07.2023 4 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Nedávno jsem si znovu přečetla tuto knihu, kterou mám už dlouho. Obsah ponouká k neustálému znepokojení nad lidmi a nekalými praktikami, které u nás bují s je těžko se jim bránit. Autorku obdivuju pro její snahu, urputnost a nekonečný boj proti šnejdům. Klobouk dolů.

27.07.2023 5 z 5

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Pro mě je to zdařile vydařené pokračování Jihu proti Severu. Kniha i její druhá část patří k mým nejoblíbenějším.

25.07.2023 5 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Nemám moc ráda americké knihy ani filmy, ale tato mě dostala. Byla to síla.

21.07.2023 3 z 5

Kája Mařík. Kniha 3. Díl VI.-VII. Kája Mařík. Kniha 3. Díl VI.-VII. Felix Háj (p)

Moje srdcovka.

21.07.2023 5 z 5

Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Felix Háj (p)

Nádherná kniha, jedna z těch neopakovatelných zápisů z minulosti, jakou si dešní děti ani mladí lidé neumí představit.

21.07.2023 5 z 5

Hrabě Monte Cristo. Kniha druhá (dvousvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo. Kniha druhá (dvousvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

V mládí jsem knihy Alexandra Dumase přímo hltala. Dnes se ráda podívám na příběhy zpracované ve filmu. Hrabě Monte Christo je klasika, která nestárne.

19.07.2023 4 z 5

Katapult Katapult Vladimír Páral

Páral je můj oblíbený spisovatel. Knihu Katapult jsem pokládala za zdařilou, hektickou a na tehdejší dobu dost odvážnou nebo, jak bych to řekla... zkrátka, do čeho se ten muž pouštěl bylo promyšlené, riskantní i lákavé... musel být pořád ve střehu a přitom si to užíval.

18.07.2023 2 z 5

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Při vzpomínce na přečtení knížky a shlédnutí filmu mě nenapadá jiné přirovnání než "srdceryný příběh." Prostě slzoždímačka. Ale pěkná.

18.07.2023

Osudy dobrého vojáka Švejka 3. a 4. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 3. a 4. díl Jaroslav Hašek

Filmové zpracování nemá chybu, můžu vidět pořád do kola. Ke knize se občas ráda vracím.

18.07.2023 5 z 5

Barí, syn Kazanův Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Tuto knihu jsem četla opakovaně, stejně jako o Kazanovi. Moc jsem ji měla ráda a prožívala radosti i bolesti pejska, jako bych se do něj vžila. Jen mi je vždycky hodně smutno, když zvířátka jakýmkoliv způsobem trpí.

18.07.2023 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát let Cesta kolem světa za osmdesát let Hana Bořkovcová

Četla jsem v dětství.

18.07.2023 2 z 5

Mládí na křídlech Mládí na křídlech Helena Šmahelová

I já jsem ráda četla tuto knihu jako mladá holka.

18.07.2023 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Oproti knize Pýcha a předsudek se mi tato zdá kapku míň kvalitní.

16.07.2023 3 z 5