Safienka Safienka komentáře u knih

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Taková pěkná pohádka. Občas mi něco přišlo až nereálné, ale jako celek paráda. U moře na lehátku na jedno odpoledne jako dělané!

15.06.2018 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Ale tak to nemuselo už být. Druhý díl byl pěkně zakončený a toto bylo takové zbytečné romantické nad. Autorka tam vyřešila pár věcí, ale vlastně nijak extra, jako by se nedělo. A vše bylo v takové jedné "postelové" lince.

12.06.2018 3 z 5

Druhý díl ze série jsem si užila, příjemně romanticky to plynulo. Nikde žádný echt zvrat, ale pěkné čtivé, romantické.

06.06.2018 4 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Skvělá kniha! Jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst a zase trochu pochopila zvláštnost těchto dětí. Vývoj Kryštofa a jeho maminky od 4 do 8 let byl pro mě příjemně obohacující.

25.05.2018 5 z 5

Skvělý počin. To mi něco zase pěkně sedlo. Člověk hodně obdivuje, že se někdo dokáže oddat samotě a i když to nebylo jenom o tom, tak pro mě velká inspirace. Díky za to

22.05.2018 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Taková příjemná rozbrojová romantika, která podněcuje vášeň hlavních postav. Fascinovalo mě, jak dlouho to vydrželi. Zajímavá dvojice :-)

26.04.2018 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Líbilo se mi to, užila jsem si to... Ale té romantiky tam bylo na můj vkus pomálu... :) každopádně moc vydařená série!

18.04.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Chtěla jsem něco, od čeho se mi nebude chtít zvedat a dostala to. Už je to dyl, co jsem četla Falešný polibek, takže začátek byl pro mě trochu zmatený, ale celkem rychle se to napravilo a já si užila pěknou pletichářskou jízdu. Těším se na další díl.

15.04.2018 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Sex od první kapitoly. Trochu něco o lidech a konec. Tož jsem zvědavá na další díly :o)

02.04.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Konečně jsem dočetla i já. Musím říct, že mi to v určitých pasážích přišlo takové dlouhé, co se týče strategií pro bitvu (měla jsem chuť přeskakovat), ale jinak super! Ani mi nevadilo, že je Rhys tak trochu upozaděn a hlavní vyjednávání se týká Feyre (možná styl autorky, nebo prostě jen vyzdvižení její nové vladařské pozice). Tamlinovi byla určena trochu nevděčná role a brala bych více rozvinut příběh Luciena.
Snad asi až za půlkou jsem se trochu orientovala v tom, kdo je kdo a čemu vládne. Některé věci mi stejně ale nejsou jasné. Asi to budu muset vybrousit znovupřečtením.
Emocemi mi to zahýbalo snad jen dvakrát. A konec byl moc růžový. Přesto jsem si to užila a těším se na další díla. Snad opět zase podobně stránkově náročná :o)

01.04.2018 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Líbilo se mi možná i víc jak první díl. Některé momenty byly fakt vtipné a i když Ema nepatří mezi mé oblíbené postavy, tak jsem zvědavá na další díl.

25.03.2018 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

To bylo hezkýý! Dvě linky a obě hodně čtivé a prostě nemůžete přestat, dokud nedočtete! Zase se tu potvrdilo, že důležité je věřit a mít naději. Krása!

23.03.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Čekala jsem, že to bude povídkové pro vícero postav, ale ne. Bylo to o Celaeně a jejím životě před Endovierem. Moc se mi tento doplněk k sérii líbil. Člověk se dozvěděl více podrobností a vše mu tak nějak více zapadalo.

14.03.2018 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

No to byla Itálie teda. Obrovské lidské vzplanutí a láska, která je provázena šílenými emočními situacemi, z kterých bych se zcvokla. Kromě špatné korektury se to četlo pěkně.

07.03.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Čtivé, předvídatelné, i když úplný konec jsem nečekala. Napínavé mi to moc nepřišlo, ale bavilo mě to (přečetla za pár hodin).

04.03.2018 4 z 5

Kniha na jeden proválený sobotní den. Sama sebe občas překvapuji, že něco takového přečtu za den, ale nějak jsem si nemohla pomoci. Začátek byl takový táhlý, kde se nic nedělo, ale jakmile došlo na kulečník, tak to dostalo úplně jiný spád, který mě donutil neodkládat :-) Užila jsem si to a těším se na druhý díl.
A velký obdiv za takového pamatováka replik ze Shakespeara :-)

03.03.2018 3 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Skvělá záležitost na pár chvil. Můžu se k tomu vracet pořád a všem to doporučovat. Je pravda, že je to čtivo pro ženy, neboť chlapi tam moc prostoru ani k vyjádření nemají. Vlastně by to asi ani moc nepochopili :O) První jsem četla druhý díl a nemůžu říct, že by byl jeden lepší než druhý. U obou se směji stejně a těším se na další.

03.03.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Hutný příběh o jednom neapolském dívčím přátelství. Čekala jsem to čtivější, naštěstí druhá polovina byla pro mě v tomto směru lepší. Každopádně moc hezky zobrazená Neapol po válce, italský nádech, který dával jasně najevo, jak to tam funguje a jaký je to horkokrevný a vášnivý národ.

02.03.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak to byla jízda. Trochu jsem ten přelom Amber Daphne čekala, ale stejně.. Parádní psycho :)

01.03.2018 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Jedna letní oddychovka na pohodové odpoledne :) Líbilo se mi to rychlé střídání pohledů Jana a Ellen. Téma nijak zvlášť originální, ale kniha byla až na pár úvodních stran čtivá, takže jsem si ji stejně jako Vánoce v Paříži užila.

27.02.2018 4 z 5