Šáfa_vole Šáfa_vole komentáře u knih

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Paráda, všechna čest celé sérii, absolutní magnum opus.
Spíš mě trápí český překlad, který po čtvrtém díle dále upadá. V pátém díle byla Margaret dcerou toho starého mnicha, v šestém je to už vnučka. Stejně jako Šroubové oko ze čtvrtého dílu se tady jmenuje jinak..
Hvězdu samozřejmě neubírám kvůli překladu.

30.01.2024

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Já nevím no.. Beznaděj jsem měl moc rád, ale tohle mě po pár kapitolách pustilo. Možná jsem si mezi Beznadějí a tímhle měl dát trochu oraz, pak bych to třeba bral jako jiný, nový příběh.
Třeba jindy!

11.12.2023 2 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Ach Billy!
King opět jasně ukazuje, že i ne hororovým románům je jeho geniální mysl nakloněna.
Billy Summers - nájemný vrah, válečný veterán, neuvěřitelný sympaťák a klasika včech klasik - poslední prácička, která se nepovede.

Krásně se to čte, člověk hltá jednu kapitolu za druhou a přeje si pro Billyho jen to nejlepší.

Odkaz na hotel Overlook je už jen příjemým zpestřením.

11.12.2023 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Ono to je takovej slowburn, vyprávění starých veteránů jak policejní oddělení přišlo ke krutýmu fáru, haldě problémů a nezodpovězených otázek.
Příjemný čtení na dlouhý večery ale něco co by se mnou to rezonovalo to není.
I tak, solidní román.

PS - sháním Buick Roadmaster 1953

03.11.2023 4 z 5

Muži hněvu Muži hněvu Jason Aaron

Celkem cool krváček. Na večerní přečtení ideál.

30.10.2023 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Tohle bylo tak moc dobrý!
Začátek je klasickej King, všeobsáhlej, tajemnej jak hrad v Karpatech a vyprávění krásně drží a skoro si připadáš, že ti Radar funí přes rameno.
Od půlky se to z Kinga přešouplo na opravdovou pohádku. Dost brutální, ale i tak pohádku. Musím se přiznat, že na konci jsem byl smutnej, že už to skončilo. 5 hvězd!

06.10.2023 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Absolutní strop českého braku!
Všichni dobře víme že Kulhánek je král české scény a Nočním klubem už to jenom třikrát podtrhl tlustou čárou.

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Uuuuuuuf.
Jsem proti pálení knih, ALE.......

21.07.2023 odpad!

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Kdo by řekl že díky obsahu takové malé knížečky strávím dalších pár měsíců čtením jejích jedenatřiceti pokračování? Já ne. A i tak jsem to udělal. Lituju akorát toho, že jsem si po knize číslo 31 řekl dost a šel zase o dům dál. Třeba někdy!

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Dost možná nejlepší JFK. Asi fakt jo.

Krev je můj chleba Krev je můj chleba Laird Barron

Čtivá braková gangsterka, Izajáš se s tím moc nepáře a stránky voňej krví. Směle do toho!

21.07.2023 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Pamatuju se, že když jsem byl malej kluk, měla máma v poličce vydání Řbitova zvížátek s přebalem kde se zubila černá kočka. Panejo, já se tak bál!
Teď jsem se po dvaceti letech konečně dočkal a své vydání vlastním i já. Je mi dvacet sedm let, jsem dospělý chlap co má pro strach uděláno ale i tak jsem se celých čtrnáct dní probouzel uprostřed noci spocenej až na zadku a neměl jsem daleko od toho abych do tmy ječel.
Film jsem neviděl ale po tomhle si ho ani pouštět nebudu. Nerad bych přišel o iluzi dokonalého strachu a tajemna, kterým nás King obdaroval.

10.07.2023 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Jak někteří píšou - i já dávám solidních 80%.
Rozhodně je to mezi ostatními současnými horory nadprůměr - ale i tak se člověk po přečtení neubrání pocitu že potenciál byl mnohem větší.
I tak - tísnivé, napjaté a zlé. Rozhodně stojí za to.

12.06.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Jsou knížky který mají 100 stran a přelouskat je stojí spoustu sebezapření. Pak jsou knížky jako je Svědectví a najednou se 1000 stran zdá málo. Opět ten starej temnej neřád, s kterým laškoval Roland, opět hluboký, znepokojující a naprosto senzační. King je .. no.. King.

05.05.2023 5 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Já toho Heinleina asi fakt miluju. Cokoliv vezmu do ruky, je ohromně čtivý a vezmu to jedním dechem.
Taky zažil někdo u závěrečné pasáže takový kopanec pozemského patriotismu, nebo jsem to jen já?

13.10.2022 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Ona je to vlastně skvělá detektivka, než přijde cestování časem. A pak už je to jen skvělý Heinlein.
Čte se samo, mohu směle doporučit!

03.10.2022 5 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Ten úsměv, který se Vám rozehraje na ústech při čtení této milé cesty do dětství, jen tak nezmizí. Ač vlastně nedokážu říct proč, byl jsem dojat.
Jsou věci, které se mění hrozně rychle.

16.09.2022 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Dlouho pro mě byl film klenotem, klasická noirovka, tíživá atmoška a skoro ten pouštní vítr cítíš na tváři.
Knížka je naprosto stejný poklad. Přestože film znáš, bez dechu obracíš stránky a tíha vyprávění na tebe padá. McCarthy v nejvybroušenější podobě.
Skvost.

22.08.2022 5 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

"Za svou nahotu nemuseli se před svými dítkami docela nic styděti z té příčiny, že jednak nosili oba fíkový list a druhak dosud žádných dítek neměli."
Absurdní, geniální, vtipný.
Dnes už trochu krkolomné ale stojí to za to!

20.07.2022 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Jedno z nejdokonalejších science fiction, co jsem kdy četl. Děkuji.

19.04.2022 5 z 5