Sacinka Sacinka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silná kniha, čte se jedním dechem.. Autorka si hodnocení zaslouží! Nikdy nečtu knihu dvakrát. Tady však udělám výjimku

30.08.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tohle je tak úžasná kniha. Tajemná, ponurá, napínavá, chytrá, .. prvky zábavy a překvapení se Sherlockem. Pokud venku prší, vezmi deku, zapal krb a přečti si Psa.

24.03.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tak tenhle díl mě hodně bavil. To je moje. Postupně se odkrývají vztahy a vychází na povrch nové skutečnosti.. Skvělý závěr. Duo Kate a Tristan si mě získávají čím dál víc. Za mě pecka

18.05.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Parádní comeback Eriky. I po takové době člověk plynule naváže a napojí se na její energii. Vyřešit vraždu ať to stojí, co to stojí. Nespí, nejí, trpí bolestmi, ale hlavní je vyřešit co nejrychleji, kdo je vrah. Spoiler- aspoň si trochu užila :-p

13.03.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

To je teda krvavá jízda. Další vyšetřování Huntera jsem shltla a těšila jsem se na každý posun ve vyšetřování. Zároveň si říkám u každého dílu, že už to nechutnější být nemůže - a ono může!
Baví mě ukončení kapitoly přesně v momentě, kdy se má odhalit tajemství! Je to takový správný nervák. A závěr super - vůbec jsem netušila.
Spoiler
Mám ale výtku, bylo to tu už zmíněno. U druhé vraždy mechanik. Myslela jsem, že se k tomu v závěru vrátí a vrah nebo hunter dovysvětlí ..

06.02.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Už jsem dokoukala ten film.. totiž, dočetla tuhle úžasnou knihu. Na google mapách jsem si projela doliny a hory, chatu, kde se inspirovala. Chtěla bych se tam objevit, projet se na koni a sledovat usedlosti, staré domy a tamní lidi. Ležím tu na gauči s vlastním názorem a přemýšlím nad touto knihou. Myslím, že je to jedna z těch, která mi utkví v paměti.
Třeba „Soudní úředník oznámil, že ženy budou moci v poledne a navečer odejít chvíli před muži, aby stihly uvařit, nad čímž Beth posměšně zakoulela očima.“

21.10.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

První díl mě nechal úplně chladnou, za to Mlha se mi líbila moc! Až mě to překvapilo. Od půlky nešla odložit. Úseky s Magdalenou super, napnutá jak kšandy. (Sestra Tristana no coment). Cestu ke Kate si už určitě nacházím.

24.03.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Třináctkrát a zase plný počet. Je to moje nejoblíbenější série a čtení. Ráda čtu všechny detektivky, ale na žádnou se tak netěším, jak další díl s Kate a Amišáky. Její knihy jsou tak jednoduché a čtivé, lítá stránka za stránkou.. a zároveň napínavé s překvapivým koncem. Chtěla bych její knihy delší :)
Tento díl byl od půlky prakticky neodložitelný. Spoiler: Závěr mě překvapil, i když to člověka napadne, hned to odhodí v hlavě jako nesmysl.. a přesto to v závěru nesmysl vůbec není. Skvělá byla propletenost s policejním kolegou. A baví mě, když je při vyšetřování i Tomasetti a není na to Kate tolik sama.
Těším se na další díl

11.02.2023 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Zbožnuju sérii s Kate!! Vždy se těším na každý díl a ani tento díl nezklamal! Za mě vždy 5 hvězdiček.
Úplná One-woman show. :))
Připadalo mi jako bych tam byla a vše prožívala spolu s Kate.

26.03.2020 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Skvělá nadčasová detektivka, která zamotá čtenářům hlavu, stejně tak všem vyšetřovatelům. Pro mě první slečna Marplová. Neviděla jsem ani film, takže jsem se těšila na závěrečné rozuzlení. A nezklamalo!
Jen bych čekala víc sl Marplové, je na scéně na můj vkus málo. Ale vřele doporučuji tuhle pohodovou četbu

13.03.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha je krásná a určitě čtivá.
Líbí se mi, jak autorka vylíčí Kyu velmi citlivou, jemnou, ale přesto odvážnou a nebojácnou.

Začátek mě bolel, milovaná maminka opustí šestiletou dcerku. I když se později vysvětlí proč, stejně mi nedělá dobře pocit, že se holčička trápí hlady a steskem.
Bažina a příroda byla tak poctivě v knize vylíčená, že je spousta čtenářů z toho unešená, ale moje představivost na to nestačila. Projela jsem to někdy barbarsky rychločtením a musím se asi podívat na film, abych si to dokreslila.
Tak nevím vlastně, jestli tu hvězdičku strhávám knize nebo spíše sobě.

Každopádně by ta hvězdička byla, kdyby mi ukápla slza nebo bych byla napjatá z vyšetřovačky.
To se nestalo, takže něco malinko mi chybělo, ale i tak mi určitě holka z bažiny zůstane v paměti a ke čtení bych doporučila!

27.10.2022 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Standartních 5 hvězdiček pro mou oblíbenou autorku. Baví mě v sérii vše, jak workoholička Kate a její osobní život, tak všechny případy z Amišského prostředí, které vyšetřuje.
Těším se na další díl!

14.03.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Zklamání.. bryndzu miluju, (proto jsem to nakonec i dočetla), ale tohle mě bohužel nebavilo. Otevřela jsem knihu tak dvacetkrat a nevtáhla mě. Bylo to přehnaný, nevěrohodný.. a nejvíc mi vadilo, že to bylo úplně bezemoční. Žádný napětí, strach, smutek, radost.....

04.01.2020 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nevím proč jsem si myslela, že se kniha bude těžko číst, že to nebude můj šálek a že to možná ani nedočtu. Předsudky, jedno jaké je století.
Začetla jsem se okamžitě, bavila mě ta čistota některých postav, sestry Jane, otce.. Rozhovory a problémy tehdejší společnosti. Bylo osvěžující si v dnešní době přečíst tuto klasiku.

15.10.2022 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Úžasná kniha, četla se jedním dechem. Ovšem jako každý díl v této sérii. Tohle je jeden z nejlepších dílů. Postupné odkrývání pravdy a překvapivé vyvrcholení na závěr. Prostě opět pecka!

19.02.2022 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Je to super čtení, jako každý díl. Zatím mě příběhy z amišského prostředí vůbec nenudí, klidně bych četla hned další. Prostě srdcovka!

28.09.2023 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Já se přidávám k těm spokojeným čtenářům. S Kate už 12krát a i tady dávám plný počet *
Za tři večery jsem knihu shltla a v závěru jsem byla napnutá jak kšandy!
Moc mě tento díl bavil, téma vyšetřování, celé prostředí u Amiše, extrémní počasí, když se Kate vracela do minulosti.. Gina mi povahou neseděla a lezla mi na nervy, ale to byl určitě záměr. :) Takže za mě doporučuji. Pro mě to zklamání od autorky nebylo.

30.12.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Zase skvělá detektivka. Carter je opravdu mistr nechutných vražd. Na mě byla druhá vražda v této knize fakt moc a myslím, že na ni asi nikdy nezapomenu. i přes to- čeká na mě další díl.

04.12.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Boží jízda! Chlapi vyšetřovatelé mě bavili od začátku.. mělo to spád a ten závěr? Woow super.. těším se na další díl

11.11.2020 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tato kniha nejde nějak okomentovat. Nechtěla jsem si u ní připouštět ani představovat, že je to reálná pravda.. navíc která se stala pár let nazpět. Moje hlava to stejně nikdy úplně nepobere...
A v tom věku? Klobouk dolů před ním, a všemi co ty zvěrstva přežili, vydrželi, bojovali a věřili.

26.08.2019 5 z 5