S.Nicole93 S.Nicole93 komentáře u knih

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Jako všechny tyhle knihy i tahle zachycuje zvěrstva páchaná na lidech a bezbranných dětech z pohledu vězně - přeživšího. Vidět denně zbídačené lidi s obrovským strachem v očích, fotit zvěrstva a pokusy lékařů....chce to sílu. V tomhle světě bohužel ale pro slabé není místo. Fotografie ještě umocnily silnou zpověď. Doporučuji!!

28.03.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knihu vřele doporučuji všem. Je potřeba stále informovat o tom, jaké hrůzy se děly a právě tyto zpovědi přeživších mají možnost dotknout se spousty lidí - čtenářů. Nejedná se o klasickou "Dokumentární" knihu plnou letopočtů a čísel. Je to surová zpověď dívky, která byla silná a dokázala přežít v pekle.
Kdokoliv si tuto knihu přečte neprohloupí, ač ho třeba vyloženě nechytne, bude alespon zase o něco chytřejší a informovanější.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se velice dobře četla. Příběh velice zajímavý a smutný. Někdy člověk, v dobré víře, udělá řadu nešťastných rozhodnutí ..... která v tomto případě vedou do záhuby.

07.05.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jediná kniha, která mě dojala k slzám. Dobrý příběh a dobře napsáno. Kniha se čte velice dobře, má spád. Doporučuji přečíst dřívě, než shlédnete film.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha je velice dobře napsaná. Autorka dokazala zachytit krutou dobu a osudy tří žen, které se popraly s osudem a vyhrály nad bestiálnosti té doby. Po čas celé knihy naskakuje husí kůže. Nutí čtenáře přemýšlet a uvažovat nad hrůznosti té doby. Je těžko předtsvitelné co se vůbec dělo.

Jediné mínus, které kniha má je pro mě trochu chaotičnost. Bohužel jsem se na konci knihy trochu ztrácela ve jménech a osudech, kdy se mi příběhy trochu pletly.
Ale to je asi pouze můj osobní problém. Jinak doporučuji.

26.03.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ke knize je potřeba přistoupit jako ke každé jiné a nenechat se strhnout reklamou a obálkou "Bestseller". Velmi zajimavý námět a i hlavní hdrina. V každé knize je detektiv, který má možnosti pátrat,Theo je "z lidu" a o to zajímavější je. Kniha měla spád, dobře se četla, lehce přitažená za vlasy (ale která deketivka/thriller není?), ale jako celek chválím. Jediné mínus jsou někdy až moc věděcké pasáže.

16.04.2019 4 z 5

Kniha s touhle tématikou je vždy dobrá volba pro četbu - vždy tím něco získáte a máte opět nový pohled na celou tuhle dobu. Knihu, jako všechny jí podobné doporučuji. Je dobré si uvědomit, že tyhle zvěrstva nedělal pouze doktor Mengele. Jsou věci, které se ani do prohlídky Osvětimi nevlezou, a proto máme tyhle knihy, které přináší zpověď a poznání.

28.03.2019 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Dobrá a čtivá kniha, námět knihy je také zajímavý. Kniha měla spád a několik linií, kdy se prolínalo vyprávění několika hlavních postav. Konec opravdu překvapivý.

28.03.2019 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Výborná kniha o muslimském světě. Bohužel nic není růžové napořád a i láska se dá vyjádřit různými způsoby. Jediný "přešlap" v životě dospívající slečny poznamená celý její život.
Tohle je ukázka toho, jak opatrně je potřeba přistupovat k lásce a sňatkům s cizinci.

Dobrá a čtivá kniha, má to spád. Doporučuji

26.03.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Opět velice dobrá, povedená a čtivá kniha. První polovina knihy, kdy se Servaz vrací do minulosti a popisuje začátky možná trochu pokulhává. Od poloviny do konce je kniha opět excelentní. Minier opět nezklamal.

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Kniha jako taková není špatná, má snad možná až příliš velkou reklamu a proto jsem od ní očekávala více. Jinak zajímavý námět a dobrý konec knihy. Do konce jsem netušila, jak to vše dopadne. Kniha se mi líbila, ale po druhé bych již po ní nesáhla. Přesto doporučuji, za přečtení stojí.

11.04.2019 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Velice čtivá kniha, přečetla jsem jí během dvou dnů. Příběh jako takový je zajímavý, je to něco jiného oproti ostatním "krvákům". Po čas celého příběhu je fajn vidět situaci z různých stran, z pohledu Hany a z pohledu Suzette.

Ke knize je potřeba přistupovat otevřeně a nepodlehnout "nálepce Bestseller".

Za mě doporučuji.

26.03.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Kniha jako taková není zlá - neurazí - nenadchne. Děj je příliš roztahaný a pouze v posledních stranách děj graduje. Opětovně je zde příliš vědeckých teorií, kterému normální člověk sotva rozumí. Za mě byla Šelma lepší, ale přečtením Hračkáře nelituji. Uvidíme s čím příjde autor příště....

29.05.2019 2 z 5

Zajímavá kniha, jedná se spíše o fantasy a někdy mi zůstávala hlava stát "co se dělo mezitím", ale jako nápad fajn. Je to spíš pro odreagování. Ráda jsem si ji přečetla, ale vracet se k ní nebudu.

28.03.2019 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtivě napsaná kniha. Nicméně příběh jako takový je zdlouhavý a neustále se opakující. Louisa dává přednost štěstímu ostnaním než svému vlastnímu a neustále se utápí ve ztrátě Willa. Je čas se konečně posunout z místa...

28.03.2019 2 z 5