S.H. S.H. komentáře u knih

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Karma opravdu funguje, i když mi po začátku ta až naivní hloupost hlavní hrdinky vadila, postupně si získávala mé sympatie, protože byla taková normální. Na můj vkus byla s hlavním hrdinou příliš dlouho, ale ta přílišná důvěra jí nakonec pomohla a vše se proti ní neobrátilo. Detektivní zápletka, romantika, příjemné prostředí... to se autorce povedlo

04.08.2020 5 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Nejvíce se mi líbila ta metafora vytěženého kraje, kdy jeden film/seriál, který se odehrává na severu je na jedno brdo a ono to tak opravdu je. Je to vytěžené skrz na skrz a už ta věčně opakující se téma nudí. Jako obyvatelka Ústí nad Labem už to moc nemusím, všechny filmy o kraji vypovídají tak, že žít tu, museli by jste si propadnout alkoholismu nebo antidepresivům, aby jste to tu vůbec zvládli, v lepším případě si taky můžete hlavu prohnat kulkou... Detektivní zápletka knihy pro mě byla dost nedokončená a to mě mrzí nebo jsem to možná jen nepochopila.

30.07.2020 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Úžasná, skvělá a nejlepší kniha, kterou jsem měla možnost tento rok přečíst. I přes ty nepříjemné zážitky, které bratry provázely, jsem narazila i na několik úsměvných pasáží. Kniha se čte výborně a příběh je velice silný. Doufám, že autor bude v psaní podobných knih pokračovat, povedlo se mu něco neuvěřitelně dokonalého.

13.07.2020 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Nedočteno, opravdu mě to nebavilo. Měla jsem pocit, že být baletkou je to nejhorší na světě, tak sakra jaký je důvod toho proč to ty holky dělají? Navíc jsem měla pocit, že se ve 12 letech chovají dost příšerně. Ne tohle není zpověď ze života baletek, je to sonda do života hloupých holek, který by si nechali snad líbit úplně všechno, jen aby si snad možná splnily svůj sen, teda pokud se jim bude chtít....

09.07.2020 1 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodnocení vynechám. Pokud chcete číst knihu o tom, jaké je to být v hlavě psychicky narušeného člověka, směle do toho. Víceméně se děj nikam neposouvá a hlavní hrdinka jen upadá do tmy.

08.07.2020 3 z 5

Pokud čekáte poutavý příběh, pak vás tato kniha uspokojí pouze částečně. Příběh tam je, ale spíš mi to přišlo jako sonda do myšlenek ženou s anorexií. Na začátku jsem měla tak trochu pocit, že čtu Vrány. Téměř se to shodovalo. Ale jako sonda do hlavy pacientky s poruchem příjmu potravy je to jedinečná kniha.

22.06.2020 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Skvělý, skvělý! Autorka se stává další moji oblíbenou současnou spisovatelkou.

14.06.2020 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Úžasně napsaná kniha se silným příběhem. Četla se velmi dobře.

01.06.2020 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Téma a motiv příběhu skvělé,styl psaní nikoliv. Moje první kniha od této autorky.

30.05.2020 2 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

No po 150 stránkách jsem těch snídaněk,papu a kafíček měla akorát tak dost. Ale ten začátek se mi moc líbil a rozhodně mi došlo, že to opravdu není jednoduché zaměstnání, na druhou stranu ty benefity jsou úžasné a zároveň zasloužené!

27.05.2020 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Tak první polovina knihy se téměř shoduje s mým životem, neuvěřitelné! Kniha byla moc pěkná a myslím, že to pro autorku nebylo jednoduché jít s kůží na trh, to si zasluhuje můj obdiv!

11.05.2020 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Tak jednoduché a tak dokonalé, ostatně jako všechny knihy od této autorky. Úžasně chytlavé již od první kapitoly až do konce.

30.04.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Na této knize bych ráda vyzdvihla to, jak se děj hlavní hrdinky točí kolem skutečných postav, které měnily historii. ale tak do první poloviny byl děj hodně těžkopádný, asi mi na tom nejvíce vadily ty retrospektivní pasáže, já vím, že to s tématem určitě souvisí, ale tady to bylo až násilné přerušování jinak zajímavého děje. Jinak druhá polovina a spíš až ke konci byla kniha neuvěřitelně poutavá, napínavá a velice záživná.

29.04.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

To bylo hustý,ještě nikdy jsem nepřečetla knížku na jeden zátah za 3 hodiny. Spolu s Dědinou nejlepší knížka od autorky. Je až neuvěřitelné jak se dokázala vcítit do hlavní postavy.

14.04.2020 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Téma je hodně zajímavé, generační příběhy mám ráda,ale často jsem se ztrácela a ději nerozuměla. Konec byl lépe stravitelnější než začátek.

08.04.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Začátek byl hezký rozjetý, ale druhá půlka se tak trochu táhla a příběhy byly takové ploché. I tak to bylo nevšední téma,období a hlavně oblast.

01.04.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Trvalo mi dostat se do světa Elanor,ale nakonec se mi to povedlo a knihu jsem si užila. Měla neskutečnou sílu a štěstí,že měla kolem sebe dobře přátele.

22.02.2020 4 z 5

Život s vůní lubrikantu Život s vůní lubrikantu Emma Scharkez

Úžasně pohodová a klidná knížka, nečekají vás žádné dějové zvraty, ale i tak se u ní hodně často nahlas zasmějete. Moc se mi líbila.

12.02.2020 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Opakovala bych se tu, ale opravdu to je úžasná kniha! Nečetla jsem v poslední době nic tak srdečného,napínavého a dojemného. Moc bych si přála toho kocoura vidět a po přečtení knížky mám úplně chuť se pomazlit s kocourem.

06.02.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Rozhodně je kniha lepší než Tatér, nezakládá si tolik na té \"skutečnosti\" a to se mi líbí. Je to román s tím,že se inspiroval trochou tě zjevné skutečnosti. Kniha je neuvěřitelně čtivá, autorka má opravdu výjimečný styl psaní,který vám nedovolí ji odložit, ačkoliv nad některými fakty kroutím hlavou a nesouhlasím s nimi,Souostroví gulag jsem četla. Mohu jen doporučit.

02.02.2020 4 z 5