S.H. S.H. komentáře u knih

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Moc příjemné čtení, velikého dějového z zvratu jsem se nedočkala,ale i tak mě to velice bavilo a líbilo se mi to,jak mi to přišlo prostě uvěřitelné

27.01.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příjemná knížka u které jsem se často smála i nahlas.

18.01.2020 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

I když je to smyšlený příběh na pozadí historických událostí,bylo to neuvěřitelně čtivé a moc pěkné.

07.01.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Když pominu povolání, je hlavní hrdina člověk,který teda ve svých letech absolutně neví co chce. Manželka je prudérní a tak se není čemu divit,že chlastá a najde milenku, kde jinde než v nemocnici.... Jak prvoplánové! Ale i když něco podělal,tak mám pocit,že místo toho aby se sebral,tak se v tom vlastním zmaru rád nimrá, nechce něco změnit,dupnout si.... prostě jak mu během jeho hádek řekla jeho žena a měla pravdu,špatný jsou vždycky jen ti okolo.
Dědina byla zajímavější, tam byl alespoň nějaký vývoj a ty osudy,i když nebyly jednoduché, byly opravdu zajímavější.

08.11.2019 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Bohužel patřím k těm, které kniha příliš neoslovila.

23.10.2019 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

To je neuvěřitelná kniha! Po začátku a možná tak do 3/4 knihy jsem si říkala, že je to takové to vyprávění o životě žen na vesnici s genderovými prvky. Ale v poslendní 1/ se to láme a všechno do sebe postupně zapadá a víte přesně co tím autorka chtěla čtenáři sdělit. Je to o ženské naivitě a postupné emancipaci, jak se snaží odrazit od toho údělu být doma hospodyní a když to přeženu "služkou" pro muže. Ale s každou další ženou se to zlepšuje a na konci je krásně vykresleno jak se ženy za svůj úděl neodsuzovaly, ale nacházely pro sebe pochopení, to je moc hezké.

07.10.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Byla to moje druhá kniha od této autorky a byla zatím nejslabší. Začátek byl zajímavý, ale v celé knize se děj příliš neposunul. Eliška se celou dobu zaobírá jen sama sebou. Ke svému okolí se většinou chovala sebestředně a tou přílišnou sebelítostí mě neustála rozčilovala. Je vidět jak událost, která jí potkala jí zcela pohltila a nikdy se s ní nesrovnala. Na konci jsem však čekala větší pointu.

26.09.2019 3 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

(SPOILER) Já musím napsat, že taková hitparáda to zase nebyla. Jediné co na celé té knize oceňuji, je ten druhý úhel pohledu, ten sudetoněmecký. Podle recenzí jsem měla nadměrná očekávání. Ale celý příběh mi přijde, že je to zmar za zmarem, jako by nebyl žádný progres a že nakonec Josef skončí s toupoběhlicí, to jsem tedy vůbec nečekala, přála jsem mu víc štěstí. Také mi tam chyběl pohled na to, jak se německá rodina vyrovnávala s "pravdami války". Rozhodně však nemám pocit, že bych knihu mohla doporučit nebo její čtení opakovat.

19.09.2019 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Má takový zvláštní surový styl,kterému prostě věřím a to mě na té knížce bavilo. První část knihy jsem si až uvědomovala jak to měly ženy za dob socialismu těžké, emancipace na bodu nula a ještě k tomu si s nimi někteří muži hráli jako kočka s myší. Ty holky to fakt měly těžký. Navíc to prostřední zdravotnické školy... Druhá půlka se mi zamlouvá la tím,že i když ten život za moc nestojí,není dobrý se vzdát. Hrdinky měly neuvěřitelnou energii. I když je kniha většího rozsahu, čte se velice dobře.

03.09.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Celou knihu jsem se nemohla ubránit pochybám, zda to tak opravdu mohlo být. Mnoho věcí mi tam prostě nesedí. Ale jinak se četla moc hezky a jedním dechem, nejvíc mě však bavila na konci.

28.08.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Moc poveděná knížka, jako bych v některých pasážích slyšela moje babičky, které jsou z vesnice. Děj je celkem předvídatelný a nejedná se tam o žádné divoké zvraty, ale i tak se od ní neodtrhnete.

03.07.2019 5 z 5

Past Past Magda Váňová

Trochu mi dalo zabrat se do této knihy "dostat", ale tak od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. V mnoha ohledech mi přišla dost poučná v životních osudech. Byla to teprve moje druhá kniha od této autorky a celkově se mi líbila.

12.12.2016 5 z 5