Ryorka Ryorka komentáře u knih

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Tak tohle bylo dobrý........ hodně dobrý. Pro mě naprosto neznámé a zmínku o tom jsem zachytila jen náhodou. Dobře rozehrané partie intrik, bojůvek i osudů. Hned jdu koupit další díl.

20.05.2020 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Jednoduché, čtivé, odpočinkové, přeslazené a okořeněné trochou humoru s nevymáchanou hubou a ždibkem erotiky.

07.03.2019 4 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

grrrr!!! Jsem frustrovaná a prskám. Jak může někdo na 424 stranách toho říct tolik a přitom neříct nic? Dočkala jsem se nějakých pokroků v odhalení tajemství, ale hromadu věcí se zase zamotalo. Lukase jsem měla chuť proplesknout, Aš-šáda jsem zatím nebyla schopna zhodnotit, Sloňáky má člověk chuť zaškrtit a Gerdánci jsou taky mrchy. U tohodle dílu jsem normálně regulérně nahlas nadávala. Ale kruci, žene mě to dál, protože chci znát Osud, Smysl, Pravdu.

21.08.2022 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Když pominu fakt, že recepční v tom hotelu musel být fakt debil, tak ta záměna pokoje na začátku jako zápletka byl vcelku dobrý počin, pokud by se ovšem rozvedl zcela jinak. Poté, co za nimi zaklaply dveře jejího bytu, se ti dva začali chovat jako naprostí dementi, kterým mozkové buňky vzaly roha před náporem hormonů. No od Elle Kennedy očekávám jistou inteligenci hlavních hrdinů, alespoň než jim ji z hlavy vymlátí hokejové puky. Tady jsem ji marně hledala.

30.08.2020 1 z 5

Pravda krve Pravda krve J. R. Ward (p)

Žeru to!!! A opět oko nezůstalo suché. Zamichalo se nam do příběhu opět trochu toho LGBT, ale co už. Holt dnešní trend, neva. Opět zatracená glymera na straně jedné a čest, láska a přátelství na straně druhé. Jen toho Syna mohlo být víc. Tak nějak jsem doufala, ze i on najde lásku dobré ženy, ale asi je hodně rozbitý. Nebo si to Wardka ještě píše do šuplíku a dočkáme se nekdy příště.

27.02.2020 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Zajímavý námět. Pro mě jako hráče MMORPG bych řekla že povinnost :). Ale pro někoho, kdo nemá o tomhle hráčském světě ani ponětí to musel být asi vopruz ze začátku. Jednak spousta herní terminologie a kolikrát i mě iritovalo číst dokola o tom, jak si přidal manu, jak se naučil ten či onen skill, ale na druhou stranu číst si o řežbě ušáků na lvl 1 bylo zábavné. Samotný příběh vypadá zajímavě, určitě si dám další díl. Jen ne hned. Jako správnej pařmen to musím proložit pár skutečnýma vortexama.

19.01.2020 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Napsala jsem na začátku, že až tahle série skončí, že uspořádám pietu. Takže zamačkávám slzu, otvírám Jacka Danielse a zakusuju chlebíček. A křičí to ve mě! Potřebuju víc Kate, víc Currana, víc Rolanda, víc všech. Všechno skončilo nějak rychle. Epicky, happyendovsky i když se ztrátami. A najednou ?.......nic!!! Útěchou budiž příslib nakladatelství, že budou další kousky ze světa po Změně a doufám, že autoři tento svět ještě nějakou chvíli neopustí.

25.12.2019 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Bylo to geniální, bylo to šílený, bylo to šíleně geniální. Ta myšlenka námětu je prostě geniálně šílená. Ze začátku jsem se trochu nechytala, ale když Padre praštil Dantem o stůl, všechno do sebe zacvaklo. A pan L (alias Devlin ) ? Člověk by si ho i zamiloval :).

11.11.2018 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

ještě sušší, ještě skvělejší a co bych nečekala na začátku, ze budu na konci tak naměkko. Ať žijou šťastné konce.

05.11.2018 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

(SPOILER) "Příliš mnoho otázek zůstalo nezodpovězeno.....". No, tak jo. Jdu se pokusit vypsat se z pocitů po přečtení. Na tuhle knížku mě nalákala ukázka na jednom webu. Slibovala tajemnou temnou záhadu hodnou rozluštění. Tak jsem investovala trochu peněz a dva dny svýho času, abych objevila dílo pro mě nové spisovatelky. Nápad......zajímavý, zpracování ......trochu pokulhává. Není to špatné, ale přesto to má mouchy. Trochu mi vadilo, jak se autorka až na sílu snažila včlenit do budoucí lidské společnosti všechny ty věci, co se dějí teď (včetně covidové hysterie). I když určitou logiku to má. Lidstvo se prostě asi nepoučí nikdy. Ale působilo to naivně a až moc vykonstruovaně. Ale na druhou stranu byla dobře vystižena ta absurdita všech předpisů, příkazů, zákazů a ta naprostá bezmoc postavit se jim. Trochu jsem očekávala tu zápletku komplikovanější, nakonec to bylo takové......."pche", některé věci mi přišly až moc jednoduše dovozené a taky jsem vůbec nepochopila, cože to Sofii vlastně bylo ( i když možná mě napadá, že její nemoc byla vlastně asi prapředkem té degenerace budoucího lidstva ). Takže na závěr tipuji, že hlavní padouch se tu možná ještě neobjevil a ten, který to odskákal určitě ten strůjce nebyl. Možná to bude příště ještě zamotanější a taky možná budeme svědky love story mezi člověkem a umělou inteligencí :).

30.05.2023 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

(SPOILER) Jak se magor stal géniem, aby se posléze stal opět magorem. Zjednodušeně, hnusně řečeno o čem knížka je. Chápu, že poselství téhle knihy je pocitech a pohledech dvou lidí v jednom člověku. Každý má naprosto odlišné vnímání světa, lidských emocí a vztahů. Ale ač jsou tyto rozdíly zjevné, autor si nedokázal pohrát více s hloubkou těchto "stavů" . Možná se to dá svést na styl jakým je knížka psaná ( deník), což uznávám mi úplně nesedlo.

27.05.2023 3 z 5

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Pravda, zprvu se v tomhle díle nic neděje. Jen popisy výuky a málo tajemství. Jenže konec, konec je fenomenální masakrózní psychotronická smršť, kdy Lucas všechno pochopí a všechno co sebe zacvakne. Paní Kadlečková na posledních stránkách dokazuje, že je Mistr slova a já hltala všechnu tu popisovanou fantasmagorii, psychologii a emoční tornádo.

24.09.2022 5 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Mae byla blbka. Ale tak nějak ten děj do sebe zapadat musel. Sahvage mi taky nebyl nijak zvlášť sympatický. Musím přiznat, že jsem se tím začátkem ( rozumněj půlkou knihy ) prokousávala dost pomalu. Zase nová ženská, aby měl Baltz po kom bláznit pro další knížku. A potažmo Lassiter asi taky nepřijde zkrátka a dostane svůj protějšek. Vztah mezi hlavníma postavama byl opět jako přes kopírák, jen o dost nudnější než minule. Jsem zklamaná. Jako, fakt jo. Nebýt Lassitera, nevím, nevím. Sice jsem po Hříšníkovi myslela, že Devina se napraví díky Lassiterovi, ale evidentně ne. No to zase až tak nevadí. Možná jsem divná, ale dala bych Zlatýho bludišťáka za knížku, kde budou V, Butch, Rhage, Qhuinn, možná i Baltz a Zypher s Lassiterem hrát třeba monopoly. Do toho jim Wrath může třeba i hodit vidle. Klidně celou knížku, číst ty jejich hlášky, sem tam něco prohodí i ti dospělejší a vážnější z "Bratrstva" jako třeba Torhment, Xcor nebo Blay. Fritz by mohl nosit palačinky a zmrzlinu. Lassiter by jim k tomu mohl přepínat debilní reality šou a V by mohl předstírat, že tu prskavku zaškrtí, utopí, přejede, zastřelí......jo fantazii má velkou. Tohle mi fakt chybí, je toho čím dál tím míň. Wardka jede na kvantitu, hrrr samá akce a zběsilé tempo kupředu za dalšími a dalšími dvojicemi a propletenci nějakého námětu (ů), který si autorka vymyslela. Což škodí ( můj názor ), protože pak se nedostaneme právě k tomu výše jmenovanému poohlédnutí za našimi starými známými oblíbenci. A to já bych si moc přála.

04.03.2022 2 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

nooo, co napsat. Je to Wardka, ale pozoruju sestupnou tendenci. Poslední dobou rozjíždí Wardka spoustu nových projektů a prostě Bratrstvo už není tak boží jak předtím. Osobně mě štve, že tam přidává pořád nové a nové postavy, které třeba s Bratrstvem souvisí jen okrajově ( viz. první příběh Zloděj ) a málo se dovídáme o těch, které už zbožňujeme z dřívějška. Moc bych chtěla pokračování příběhů Quinna a Blaye, Xcora a Layly a samozřejmě Lassiter! V tom baráku je spousta upírů, které mám ráda a mám ráda to hemžení, které tam je. Taková velká, šťastná rodinka. Kniha nebyla uplně blbá, ale nebylo to úplně ono. Ale jinak šablona stejná. Ona potká jeho, on potká ji, osudová přitažlivost, přeplují moře, překonají hoře a odkráčí do západu slunce, teda pardon, do svitu hvězd. Takže na konci kapesníky. Jo a hlavního padoucha jsem odhadla už v půlce knížky.

25.11.2021 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

no, o fungování mafie mám trochu jiné představy, ale co já vlastně vím, že? Ale tak nějak si myslím, že zhruba na 30 té stránce by bylo po senátorovi a šmytec. Ale bylo to roztomile úsměvné a naivní svým pokusem o hluboké myšlenky. Ale pro filozofování tyhle kousky nečtu. Svět potřebuje pohádky.......já potřebuju pohádky.

22.07.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Už jsi pomalu začínám zvykat, že jdu proti proudu. Tahle opěvovaná knížka mě teda vůbec nenadchla. Pro mě ta představa, že lidi prostě neumíraj a o tom kdo umře rozhoduje nějaký "zaměstnanec" , to prostě bylo ujetý. A to mám velkou fantazii. Slovní spojení "obrátit list" pro omlazení je pro mě tak nějak nestravitelné. Dočetla jsem to do půlky a vzdala. Nemá cenu trápit se.

21.04.2020 1 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Bylo vidět rukopis Sylvaina. Opět chudá, vzdělaná, krásná, ctižádostivá, skrz na skrz dobrá děva a nechutně bohatý, sečtělý, tajemný a krásný gentleman s temnou a záhadnou minulostí. Už mě trochu unavoval ten Sylvainův stereotyp, jak svádí ženy konzumací nejlepších lahůdek a vín, přemírou luxusu a umělecké krásy. Žeby fetiš? No přesto musím konstatovat, že čtivé to bylo, byť přehnaně přesrdíčkované. Útlocitní prominou mou poslední výtku. Nezbytná poznámka , že si "po" vždycky důkladně otřel ústa mě neskutečně vytáčela.

01.10.2019 2 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

oproti ostatním klišoidněnaivním příběhům ze série je tenhle úžasný. Mám pocit, že autorka nějak nedokáže popsat hloubku vztahu mezi mužem a ženou. U nich se omezuje pouze na otřepané fráze z červené knihovny. Ale jak dojde na dva chlapy, tak to je jiná písnička. Vztah Quinna a Blaye je prostě epický. A i vztah V a Butche je velmi pozoruhodný, zde to prostě autorka dokázala. Dokázala popsat pocity, vášně, touhy, ztráty, hledání, nalezení a uvědomění aniž by to působilo lacině jako u těch ostatních, a to i včetně erotických scén.

17.09.2017 5 z 5

Lassiter Lassiter J. R. Ward (p)

Lassitera beru jako uzavření jednoho celku. A ono to tak opravdu je. A jsem tomu ráda, protože poslední knihy byly pro mě utrpení. A bohužel ani tahle nebyla výjimkou. Jsem naštvaná, protože svět bratrů jsem milovala, milovala jsem to hemžení v jejich obrovským baráku, milovala jsem ty jejich slovní přestřelky, milovala jsem tu hromadu emocí, kterými Wardka dokázala naplnit ty první knihy. Bohužel ty poslední jsou jen ty zbytky klišé buď bez nápadu nebo s nápadem úplně debilním. Loučím se tedy s Wrathem a bratry a k těm prvním knihám se budu určitě vracet i nadále. Lassitera bohužel hodnotím nízko, ale nemůžu jinak. Zasloužil si mnohem víc. A půlka té druhé hvězdy je za tu malou připomínku na Petera Steela, bez něhož by Wrath nebyl takový, jak ho známe.

07.04.2024 2 z 5

Procitlý milenec Procitlý milenec J. R. Ward (p)

Linku Baltze a Eriky jsem téměř přeskakovala. Nechávalo mě to naprosto chladnou. Devina byla katastrofická. V Padlých andělech byla správňácká zákeřná sexy mrcha, ale po znovuzrození do Bratrstva po Hříšníkovi se chová jako afektovaná pitomá patnácka s věčně vlhkýma kalhotkama. Wardka z ní udělala naprostou trubku. Prakticky jsem to četla jen kvůli Lassiterovi a Rahwyn. Jen se mi potvrdilo to, co tu píšu už dobrý čtyři díly. Wardka si vymýšlí a kombinuje zápletky, co jsou prvoplánově jednoduché, jen aby to lehce zapadalo a bylo o čem psát. Už dlouho to nemá ten drive, co na začátku. Po zachycení infa o filmovém zpracování a zjištění, že výrobu svěřila céčkové produkci Passionflixu jsem si se svou úvahou, že Wardka si z téhle série udělala stroj na prachy, zcela jistá. Nicméně, Lassiter je tahák, takže minimálně k němu to kupovat budu :).

13.03.2023 2 z 5