rumund rumund komentáře u knih

Děvčata z Osvětimi Děvčata z Osvětimi Sylwia Winnik

Perfektní kniha o vzpomínkách dvanácti žen, které si prošly peklem v koncentračním táboře Osvětim. Popisují jak krutý a těžký život měly v této škaredé době.

04.01.2021 5 z 5

Opuštěná panenka Opuštěná panenka Josef Bor

Tuto knihu jsem náhodou objevil ve své knihovně, ani jsem nevěděl, že ji vlastním. Velice dobrá kniha, dobře a detailně popisuje co se dělo v Terezíně v této ne moc veselé době.

04.01.2021 4 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Dobrá kniha známá podle filmu Lidice. Četlo se mi to velice dobře a celý tento příběh se mi živě vybavoval dle filmu.

15.12.2020 5 z 5

Bergersdorf Bergersdorf Herma Kennel

Pro mě velice překvapivá kniha. Zjistil jsem plno nových poznatků, které jsem vůbec netušil.

15.12.2020 4 z 5

Slunce a víno chudých Slunce a víno chudých John Steinbeck

Kniha se velice dobře četla a docela se líbila. Celkem zajímavý život plný vína, žili chlapci v městečku.

15.12.2020 4 z 5

Kavárna na hlavní třídě Kavárna na hlavní třídě Géza Včelička (p)

Docela čtivá kniha, popisuje náročný a těžký život učňů. Čím vším musí projít než dostanou vyuční list.

28.11.2020 3 z 5

Steve & já Steve & já Terri Irwin

Krásná a smutná kniha dle pravdivé události.

23.11.2020 5 z 5

Göring: Biografie Göring: Biografie Guido Knopp

Perfektně napsaná kniha, což je u Knoppa dobrým zvykem.

23.11.2020 5 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Nevím, proč, ale nemohl jsem tuto knihu dočíst. Trvalo mi to asi dva roky, než jsem se znovu rozhodl pokračovat. Pro mě hrozně nezáživná kniha.

20.11.2020 1 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

První kniha Nicholase Sparkse, jeho knihy jsou hrozně čtivé a čtou se jedním dechem. Kniha mě úplně vtáhla do děje.

20.11.2020 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Třetí díl napínavého příběhu, prostě skvělé čtení

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Skvělá kniha

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Přečteno jedním dechem a chtěl jsem víc a víc

Modrá rokle Modrá rokle Jaroslav Foglar

Moje první foglarovka a od té doby to začlo ...

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Nejlepší kniha, co jsem kdy četl.

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Mě prostě tyto oddechovky Penelope Bloom baví. Někdo by řekl, že je to laciná romantika, je, ale i tak takovou knihu za dva dny lousku, odpočinu a jedu zase dál v něčem náročnějším.

29.04.2024 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ať jsem myslím docela znalý, toto jsem vůbec netušil, že by v Osvětimi mohly přežít a dokonce porodit nějaké vězeňkyně. Měl jsem za to, že při příjezdové korekci, šly těhotné ženy rovnou "doleva". Skvělý námět knihy, ale to jeho zpracování mi teda vůbec nesedělo a hodně jsem byl zmaten. Až mi to mnohdy vadilo a tudíž musím poškrtat dvě hvězdičky.

07.12.2023 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Na to jak je tato klasická kniha od Penelope Bloomové průhledná a prostoduchá, četla se mi, ovšem jako všechny knihy této spisovatelky, krásně, lehce a dost mě bavila. I když už dopředu víte jaký bude průběh, samozřejmě zádrhel nesmí chybět, tak dobrý.

30.11.2023 4 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Náhodou se mi tato kniha dostala do ruky k zapůjčení. Vím, že něco takového existuje jako televizní dokument, ale nikdy jsem ani kousíček neviděl, ale byla to velká chyba. Určitě to je stejná nádhera jako tato kniha, jen tam toho není tolik, kolik tito tři borci zažili. Obdivuju takové lidi a hned bych si nějaký ten trip na motorce nebo autem dal. Je potřeba na to mít ty koule to provést. Zajímavá kniha o zajímavém kusu světa, psána třemi bezva týpky.

28.11.2023 4 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Tak tohle bylo vážně dobrá detektivka. Velice mě bavila, jen trošičku mě zklamal závěr knihy a rozuzlení příběhu. Ale čtyři hvězdičky za pěkné počtení si kniha určitě zaslouží.

20.11.2023 4 z 5