rumund Online rumund komentáře u knih

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Doslova boží kniha. Sice tvrdý a těžký příběh ze života, ale mě tyto autentické příběhy hrozně zajímají a baví číst.

23.11.2020 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Perfektní kniha mého mládí

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Každý správný kluk by si ji měl přečíst.

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Jo baví mě cestování s Larrym. Je to velice zajímavé, někdy poučné, jako kdyby jste šli s ním. Sice někdy mi kniha už přišla monotónní, ale posléze se vyloupla zase nová část, která vše vrátila k zajímavosti.

30.10.2023 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tak takovéto knihy podle skutečné události, jsou přesně to, co mě baví a vyhledávám. Byla to neuvěřitelně drsná a smutná doba, co Němci prováděli, za zvěrstva, ale já tyto autentické příběhy přímo hltám. Silný příběh silné a milující matky Heleny Hannemannové, která se rozhodla být za každou cenu se svými dětmi a manželem , i když nemusela. Skvělá kniha.

31.08.2022 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

No abych řekl pravdu, bylo to pro mě trápení. Třetí díl se mi četl hrozně těžce. Tolik názvu míst a jmen postav je v knize, že jsem byl totálně ztracen. A to jsem za mlada, všechny filmy Pána prstenů, hrozně miloval a myslím, že jsem je znal docela dobře. Tak za to všechno aspoň tři hvězdy, jinak bych jich bylo méně. Ale Tolkienovi nemůžu upřít, že to měl všechno vymyšleno do nejmenších detailů (písmo, názvy, historii, ...)

13.05.2022 3 z 5

7000 dní na Sibiři 7000 dní na Sibiři Karlo Štajner

Zápisy Karla Štajnera ukazují to, že si ruské gulagy mohou klidně podat ruce s koncentračními tábory němců. Zvěrstva se prováděli v obou případech. Vlastně za nic byl Karlo 20let zavřený v lágrech na Sibiři. A neskutečné je i to, že po tom všem, stále věřil v komunismus. A myslím, že s těmi rusy, to je do dnešních dnů, stále stejné.

01.06.2021 4 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Dobrá napínavá kniha až do konce. Ostatně, jak jsme u Jeffreryho Deavera zvyklí.

08.02.2021 4 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Docela mě kniha bavila, léta jsem mě v plánu si knihu přečíst a až nyní jsem se odhodlal. Vůbec nelituji.

28.12.2020 4 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Dobrá kniha, i když náročná četba. Ale tuto knižní klasiku jsem si nemohl nechat ujít. Ve finále, ale vlastně ani nevím, jestli byla taková jakou jsem očekával. Mám z ní takový roztodivný pocit ...

14.12.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

každý o ni pořád mluvil, tak jsem ji přečetl a vážně dobrý , ikdyž tvrdý příběh

13.11.2020 3 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

hodně mě tato kniha v mládí nadchla

13.11.2020 4 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Od této knihy jsem chtěl být skautem. Super kniha

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Docela fajn oddechovka u nenáročné knihy. Takový typický románek od Penelope Bloomové.

15.01.2024 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Bylo to šílené, bylo to neskutečné a dodnes neuvěřitelné. Ale bohužel to bylo! Autentické svědectví Shloma Venezia, přeživšího z Osvětimi a přímého svědka při likvidaci židů v tomto táboře smrti. Silná kniha navíc doplněna skvělými malbami, z tehdejší dennodenní reality, dalšího přeživšího Davida Olera.

21.07.2023 5 z 5

Opět fajn kniha Ladislava Zibury. Teď už mám od Ládi přečteny všechny jeho knihy. Už jen můžu čekat, jestli nenapíše další a budu doufat, že brzy ano. Při čtení knihy jsem měl vždy otevřené mapy a prstem sledoval, kde se zrovna nachází.

26.04.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Prostě výborné. Mě se hrozně krásně čtou knihy Patrika Hartla. Škoda jen, že to byla poslední kniha, teď musím čekat, než napíše nějakou jinou. Sice hodně čtenářů říká, že to není žádný literární skvost, ale pro mě, pro nenáročného čtenáře, parádní oddechovka, co se lehce a uvolněně čte.

10.10.2022 4 z 5

Se mi zdá, že čím další mnou přečtená kniha od Zibury, tím je to slabší. Knihy sice nečtu od data vydání, ale asi to je mou rukou. Sice zajímavé zápisky, ale podle mě to nemělo moc šťávu. No nic, ještě mi chybí od Ládi dvě knihy, tak snad zas najede na svou obvyklou vlnu.

23.09.2022 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zase fajn a pohodové čtení od Ládi Zibury. Sice první kniha, kterou jsem od Ládi četl, Prázdniny v Evropě, mě bavila více, ale i tato je moc bezva. Už teď se těším na další, kterou si od tohoto mladého spisovatele seženu.

29.07.2022 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Docela dobrá kniha, kterou jsem si chtěl přečíst po shlédnutí stejnojmenného film. Nic mě v knize sice nepřekvapilo, ale i tak se mi celkem líbila.

23.01.2021 4 z 5