rumova_kulicka Online rumova_kulicka komentáře u knih

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Přečetla jsem všechny knihy autorů a tahle je jednoznačně nejslabší. Že to bývá drsné, nechutné a nekompromisní jsem si zvykla, že má Joona deset životů v každém díle taky. I toho nesmrtelného Jurka v posledních dílech jsem brala. Ale tentokát to bylo prostě divné, překombinované a i to vysvětlení jaksi nepochopitelné. Myslím, že autorům dochází dech. Vždycky to mělo spád, že jsem napětím ani nedýchala a nechtěla, aby to skončilo. Tentokrát jsem konec uvítala docela s nadšením.

12.02.2021 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Ve spoustě situací jsem se našla, ale skutečně jsem se zasmála jen jedné jediné. Za knihomola se považuji, ale zřejmě už ze starého železa. Kniha je rozhodně pro mladší ročníky. Hvězdičku navíc dávám za ilustrace, ty jsou povedené.

03.02.2021 3 z 5

Ako som vozil Nórov 2 Ako som vozil Nórov 2 Ondrej Sokol

Super super super! Ještě lepší než první díl. Jedinou vadou knihy je, že už nemá pokračování :-))) Autorovy hlášky nemají chybu a popis norské krajiny láká k návštěvě.

02.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bohužel se musím přidat k té hrstce čtenářů, kteří z této knihy moc nadšení nebyli. Mrzí mě to, protože jsem byla komentáři nalákána, těšila jsem se a Bryndzovky mám ráda, ale tentokrát mi to přišlo ze slabšího soudku. Nevím jestli to je náhoda, ale za poslední rok jsem na toto téma četla několik knih, takže už mě to ani nešokovalo. Nehledě na to, že těch "vyšetřovatelů", kteří jsou mimo službu či vyšetřují na vlastní pěst, mají problém s alkoholem a vrhají se bez zbraně pachatelům do náruče je poslední dobou už fakt hodně. Nicméně kniha se četla dobře, stránky ubíhaly, ani ta Kate mi nevadí, ale přišlo mi to jako běžný průměr.

28.01.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Ctrl+C Ctrl+V komentář pode mnou. Jako jo, četlo se to dobře a vzhledem k tomu, že jsem Ordinacemi apod. nepolíbená, tak pro mě lékařské téma bylo neotřelé. Ale ty vztahové věci mě až iritovaly. Jak vždycky přečtenou knihu doporučuji hned dál, tak tentokrát nebudu.

26.01.2021 3 z 5

Zajímavá a záhadná místa na Moravě a ve Slezsku Zajímavá a záhadná místa na Moravě a ve Slezsku Jiří Glet

To byla ale fuška se tím prokousat. Čekala jsem něco jiného, nějaké napětí, zajímavé příběhy, které nalákají. Je to více méně jen popisný seznam....

21.01.2021 3 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Je to takové to holčičí čtení no... Ale bylo to moc milé, ostrovní prostředí zajímavé a papuchalka bych chtěla domů taky :-D

21.01.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Mám trochu smíšené pocity, ale přesto mohu říct, že se mi kniha líbila. V některých věcech zejména ohledně druhů sklenitu nebo štítu trochu tápu (nevím, jestli to je jen můj pocit). Taky bych docela ocenila pro lepší představu nějakou mapu - města, doly, nížiny, Duvalské pohoří... Ale samotný příběh a tajemství kolem jsou tolik napínavé, že to neřeším a po infarktovém zakončení budu vyhlížet pokračování :-)

21.01.2021 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Moc milá jednohubka :-)

16.01.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha pro mě byla o fous lepší než Tatér. Ale v porovnání s jinými knihami na dané téma, knihami psanými jako výpověď samotných lidí, kteří ty hrůzy přežili, je to dost povrchně a zjednodušeně napsáno. Vypadá to vlastně, že to až taková hrůza nebyla, což jak všichni víme, tak nebylo. Mám z toho pocit, že je kniha psaná jen na efekt, aby zaujala široké publikum a to si podle mě ani téma, ani Cilka nezaslouží...

13.01.2021 3 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Jak to to Agatha dělá? I když jsem viděla filmové zpracování minimálně 2x, bylo to tak zamotané, že jsem zase jsem vůbec netušila, kdo je vrah :-D A tak to mám u všech dílů. Opravdu mistryně svého řemesla!

11.01.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nářečí a vykreslení postav je perfektní, ale taky jsem od knihy čekala víc. Kdybych přestala číst v kterémkoliv bodě knihy, o nic bych nepřišla.

11.01.2021 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Z pohledu člověka, který se tomuto žánru vyhýbal a knihu přečetl na doporučení, musím říct, že mě bavila a to tak, že si určitě brzo přečtu další díl(y). Začátkem je nutno se prokousat, aby člověk pochopil, jak ten svět funguje a co je co, ale pak už to má spád. Takže za mě doporučuji :-)

11.01.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Oproti prvnímu dílu z Kodaně se mi kniha taky líbila trochu méně. Děj je více prvoplánový, ale kniha je čtivá a která žena nepotřebuje trochu té romantiky aspoň zprostředkovaně? :-)

04.01.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knihu jsem dlouho odkládala kvůli zmiňované ponurosti, ale zbytečně. Líbilo se mi prolínání časových linek a postupné rozplétání osudů. Je to čtivé, je to psycho a konec zanechá v člověku hodně otázek...

04.01.2021 4 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Cestovatelské příběhy miluju, takže jsem se bavila. Ale klidně to mohlo být 3x delší :-D

04.01.2021 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Že sem omylem sáhla po knize pro mládež jsem si uvědomila prakticky až tak po dvoustech stránkách. Konec byl trochu ujetý, ale jinak mě kniha bavila, byla čtivá, celkem napínavá a zavzpomínala jsem na návštěvu Florencie :-)

14.12.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Vzhledem ke všem těm negativním komentářům a tomu, že mě předešlé autorčiny knihy nijak nenadchly, jsem se k četbě dlouho odhodlávala. A musím říct, že jsem byla mile překvapena. Jo, je to trochu depka a zmatek, ale bavilo mě to ze všech knih nejvíc.

14.12.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Skvělá letní (či zimní) oddychovka, samozřejmě trochu slaďárna, ale občas je to potřeba :-) A moc hezké popisy Kodaně, kterou jsem kvůli letošním omezením nemohla navštívit, takže aspoň takto zprostředkovaně...

14.12.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Když tady čtu všechny ty komentáře, že super a mělo to spád, tak mám pocit, že jsem snad četla úplně jinou knihu... Autorka vymyslela tolik různých tajemství, že by to vystačilo na tři knihy, kdyby to víc propracovala, ale takhle v jedné mi to přišlo celé nějak nedotažené. Do žádné postavy jsem se nedokázala vžít, všechny byly nějak nemastné neslané, zato víme, jak se přebaluje novorozenec a jak se vážou kytice. Knihu jsem dočetla jen proto, že nerada nedočítám. Ale celou dobu jsem se modlila, ať už je konec a můžu jít dělat něco užitečného. Ani mě nějak extra nezajímalo, co se s tou Annou vlastně stalo. Závěr sice překvapil, ale vysvětlení
bylo dost smykem...

01.11.2020 2 z 5