rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zajímavý neotřelý námět, kniha byla čtivá. Hned se vrhnu na další díl. A to jsem si série už zakázala! Jediné štěstí, že jsou jen tři díly :-D

03.09.2021 4 z 5

Vražda na mexický svátek Vražda na mexický svátek Lee Harris (p)

Mám tuto sérii ráda. Říkám tomu naivní detektivka. Člověk nesmí moc přemýšlet nad tím, jak moc je reálné, že všichni s Chris spolupracují, všechno ji řeknou i po 20 letech...apod. Ale čtivost se nedá knihám upřít. A že jednou někde netečou potoky krve a nelítají končetiny vzduchem, je taky fajn.

01.09.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zase skvělé čtení. Autorka umí!

31.08.2021 5 z 5

Sousedka ze Skalistých hor Sousedka ze Skalistých hor Blanka Solařová-Calibaba

Mno, po přečtení Šílené Češky jsem si říkala, že bych se koukla i na další autorčinu knihu. Ale z tohoto počinu jsem teda mírně v rozpacích. Některé hlody mě pobavily, jako příspěvky na sociální sítě asi dobré, ale takhle vcelku to na mě moc velký dojem neudělalo...

10.08.2021 2 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Zatím poslední díl série mě bohužel tolik nenadchnul jako ty předchozí. Případ byl zajímavý, ale vyšetřování mi opět nějak v těch vztahových záležitostech splývalo. Rozuzlení bylo nečekané, ale když se nad tím zamyslím, je to vůbec reálné? Trochu mi to pokulhává...
Každopádně osobní životy hrdinů vydají za dva případy. Není ta Vajna nanda? Už mě fakt sejří, chová se jak rozmazlený fracek. Káže vodu a pije víno. Nebo to, co udělala Suzanně je běžný postup? Billyho linka se rozjela drsným směrem, vůbec mě to netěší. A Sebastiana mi bylo nakonec až líto. Ten konec mi opět přivodil infarktový stav. Bude pokračování? Doufám, že to ale dobře dopadne...

09.08.2021 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tento díl a Němá dívka jsou pro mě nejlepší díly série. Vrahův motiv je zajímavý a do jisté míry s ním lze souhlasit. Knihu jsem shltla jako malinu. Akorát ty otevřené konce, to jsou infarktové stavy! Další díl jsem musela vzít do ruky hned...

09.08.2021 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

No tak tento díl byl jedním slovem mazec. Případ hodně drsný, ale zajímavý a oproti minulému dílu nepřevažovaly osobní věci. Všechno graduje a člověk se nemá šanci nudit. Plný počet je jasný a vrhám se na další díl. Ty otevřené konce mi dávájí :D Uf!

05.08.2021 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Sérii jsem si oblíbila nejen kvůli Sebastianovi na zabití. Tento díl pro mě ale za ostatními trochu zaostával. Téma přistěhovalců, tajných služeb apod. mi není blízké. Vyšetřování z mého pohledu stálo na mrtvém bodě, zato jsme si dosyta užili lovestory padesátníků a dění kolem Vanji. Mám ráda, když se o hlavních postavách dozvím více z jejich osobního života, ale tady toho přemítání nad vztahy bylo až příliš. Tentokát se to aspoň obešlo bez toho příšerného Haraldssona, zato tu máme stále šílenou Elinor. Doufám, že s ní v dalším díle už něco udělají. Jako všechny tady, i mě mrzí, co se děje s Billym. Tak vzhůru na další díl :)))

04.08.2021 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Další neodložitelný díl! Akorát mě tam štve ten mamlas Haraldsson, ten se mi snad zdá :-D

02.08.2021 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Parádní, nezbývá než se vrhnout na další díly :-)

02.08.2021 4 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Ztotožňuji se s komentářem SkiEver, jen s tím rozdílem, že mě spíše nebavila první třetina, pak už jsem si zvykla.

Cestopisných knih jsem přečetla už více, osobně preferuji deníkový zápis s datem a počtem km pro lepší orientaci na časové ose. Musím ale ocenit zpracování knihy, docela dost fotek, které byly v knize rozesety a v neposledí řadě, že jsem nikde neobjevila žádnou chybu ani překlep. Oceňuji také červené bloky s historickými podrobnostmi.

Respekt všem, kteří se na takový trek vydají. Tady mě trochu štval ten nezodpovědný přístup autora, který jde často na hranu i za hranu. Tímto mi k srdci moc nepřirostl. Ač nejsem žádná cimprlína, tak tam na mě bylo zbytečně moc fekálních informací. Sice mě vždycky zajímalo, jestli cestovatelé mívají problémy s místní vodou a potravou, ale spokojila bych se s míň detailními informacemi. Často bývá konec knihy kvůli našlapaným kilometrům už dost uondaný, ale tady to zpestřuje ještě malé drámo na hranici Peru a Bolívie. Co jsem ale postrádala bylo trochu humoru. Všehovšudy jsem se pousmála 2x.

Do půlky knihy jsem to na vysoký počet hvězd neviděla, ale postupem času se u Jendy objevila i jistá dávka pokory, která mi zpočátku chyběla a tak dávám 4* a přečtu si i druhý díl.

02.08.2021 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Čtvrtý a pátý díl jsem přečetla za 34 hodin a to jsem mezitím i spala :-D Na tom konci u Luca doma se mi zdálo, že se autorka trochu nechala unést, ale i tak tuto sérii řadím k tomu nejlepšímu, co jsem zatím četla. Btw. bude pokračování? :-)

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Shltnuto jako malina! Víc netřeba psát :-)

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Jediné, co mě na knize zaujalo je to, že jsme hodně dlouho nevěděli, která byla zabita. Jinak je to čtení zřejmě pro mladší ročníky a to se teda ještě nepasuju do starého železa ani náhodou...

01.07.2021 2 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Shodou náhod jsem těsně po přečtení viděla Martina v televizním rozhovoru, takže jsem si k tomu zábavnému čtení mohla dosadit i jeden obličej :-) Knihy by mohly být i více obsáhlé, čtou se dobře...

01.07.2021 3 z 5

Kanadskou divočinou pěšky Kanadskou divočinou pěšky Lucie Richtrová

Když jsem si knihu pořizovala, netušila jsem, jaké to je retro. Ale perfektní retro! Tehdy ještě hiker nebyl hiker, ale tramp/čundrák, neřešilo se ultra light vybavení, nejvyšší stavbou na světě byla věž v Torontu a ubytování se řešilo prostřednictvím faxu. Kde jsou ty časy?! Bylo to moc milé čtení a oceňuju i informativní stránky.

01.07.2021 4 z 5

Ke koupi knihy jsem se dlouho odhodlávala, odrazovaly mě negativní komentáře typu drama queen. Ale jsem ráda, že jsem si ji koupila. Čtení jsem si musela dávkovat, abych knihu nezhltla na jeden zátah. Dokonce jsem ji na dva týdny schovala :-D A musím dát plný počet hvězd. Lucie má nejen vypravěčský dar, ale i velké srdce. Není divu, že si ji všichni oblíbili. Já taky a už na mě čeká její druhá kniha...

01.07.2021 5 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Jakubovy deníky jsou moc milé čtení. Hodně jsem se těšila na Appalačský trail, který se bohužel nekonal, ale tato česká výprava ho vynahradila a navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací nejen zeměpisných, ale i historických, o kterých jsem neměla tušení. A taky mě potěšilo, že procházel i mým rodným městem.

Zpráva pro osobu, která odsud kopíruje cizí komentáře na megaknihy (deník 1 a 2): Zkus si vymyslet vlastní komentář, ty hlavoune!

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Celou první třetinu jsem myslela, že knihu odložím. První dva díly jsem zhltla, ale u tohoto jsem se teda dost trápila, ani nedokážu specifikovat proč. Nicméně mě to neodradí od přečtení dalších dílů, až vyjdou.

01.07.2021 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný příběh, který by si podle mě zasloužil lepší a hlavně delší zpracování. Líbilo se mi prolínání přítomnosti se vzpomínkami, ale od půlky už šel příběh moc rychle, chybělo mi podrobnější vykreslení postav kolem hlavní hrdinky. Ačkoliv se psalo o těžkých chvílích, bylo to bráno od půlky knihy hodně letem světem, člověk se ani nestihl do těch chmurů pořádně položit.

18.05.2021 4 z 5