rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Princ Ládík, to je prostě láska :-) Moc jsem se na knihu těšila a stálo to za to. Kdyby šlo dát 6 hvězd, tak dám! Ládíkova mistrná práce s jazykem je prostě top, k tomu krásné ilustrace a informační stránky, není co vytknout. Opravdu vymazlený kousek :-) I když vlastně jednu chybu kniha má.... A to tu, že v současné koronavirové situaci vás totálně namlsá na cestování :-)))

30.04.2020 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Knihy z pera Lisy Regan jsou sázka na jistotu. Trochu mi vadí ten trend, že se příběh často týká ústředních postav. Toto jde ale napříč autory detektivek.

Jinak ale bez výhrad, opět jízda :-) Tuhle knihu slupnete jako malinu.

26.04.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Tato série patří k mým nejvíc oblíbeným. Josie a její tým mám fakt ráda, líbí se mi i styl vyšetřování, že jde fakt o důkazy a výslechy a ne nějaké domněnky a intuice. Tento díl sice avizoval hrůzostrašný příběh, ale mě naopak celé vyprávění přišlo trochu slabší než obvykle. Až ke konci to bylo dost napínavé, to jo. Ale celkově téma pošahaných sekt nepatří k mým oblíbeným, tak možná proto to tak na mě působilo. Jinak se kniha čte dobře, děj ubíhá.

17.01.2024 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Na tomto dílu se mi líbílo jednak to, že se autor odklonil od obvyklého mustru, i to, že jsme se dozvěděli konečně o Robertově minulosti. Co mi ale vadilo byla celková šílenost ohledně vraha. To bylo na můj žaludek už příliš.

02.11.2023 4 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Pecka! A teď mi řekněte, jestli po přečtení zůstal někdo, kdo se na stezku nechce vydat :-D

04.09.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kniha mi přišla o něco slabší než Sudetský dům. Myšleno co do zpracování. Víc než osudům jednotlivých postav, kterých je mimochodem obrovské množství, je kniha věnována popisu historických událostí nejen v daném kraji. Ale příběh je to silný, smutný a rozhodně stojí za přečtení.

16.08.2023 3 z 5

Tento typ knih, kde najdeme dobové fotografie a další archiválie, mám moc ráda. Líbí se mi i zkombinování deníku mladé slečny s převyprávěním jejího příběhu samotnou autorkou. No, ale jinak je to samozřejmě velmi smutné čtení.

14.08.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Laura je mi dost protivná, ale jinak jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to dost uvěřitelné, obětí nebyl bambilion jako známe ze severských detektivek. Pachatele jsem opět uhodla, ale to ničemu nevadilo, stejně se to potvrdilo až ke konci. Palec hore mladé autorce!

16.03.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Bylo super podívat se, jak to všechno začalo. Dowson byl fakt idiot :-D Woody překvapil svým tajemstvím. Případ byl průměrný, pachatele jsem odhadla správně. Asi už na ně mám po x desítkách přečtených detektivek čuch. Ale to vůbec nevadilo. Autorka zraje jako víno, kniha se mi četla mnohem líp než prvotní díly. A tak se těším na ten další :-)

10.03.2023 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Knížka tady na mě už nějakou dobu vyskakovala, tak jsem si říkala, že ji musím přečíst.
A jsem ráda, že jsem tak učinila. Je to příjemná oddechovka. Stavba příběhu je už taková klasika, dost mi to připomínalo romantické útěky od Julie Caplin, ale to vůbec nevadilo. Postavy byly sympatické, děj rychle ubíhal a prostředí Skalistých hor mě vrátilo zpátky do Ameriky. Určitě si brzy přečtu další díl.

27.04.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Konečně můžu udělit vyšší počet hvězd než doteď. Tento díl mě bavil zatím nejvíc, jen mě trochu rozčiluje styl komunikace Kim s ostatními.

28.02.2022 4 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Výrazně lepší než první díl. Hned ze startu to nabere obrátky a pak se pořád něco děje. Líbí se mi představení domorodých obřadů. Ale trochu mě zaráží, že tam každý ... s každým, ale v tak odlehlých končinách je to asi největší zábava no :-D

14.02.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Druhý díl mě bavil o něco víc než první. Kim mi nevadí, svým způsobem mě baví. Ale... U všech detektivních sérií, co jsem doteď četla, jsem se nemohla ubránit hltání jednoho dílu za druhým, ať už šlo o Joonu Linu, Fabiana Riska, Harryho Holea, Sebastiana Bergmana... Což se tady (zatím) říct nedá, ale třeba to přijde. Určitě se do dalšího pokračování pustím, tak doufám, že to bude mít vzrůstající tendenci.

07.02.2022 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Pro mě třetí kniha a zatím nejlepší. Těch dějových linek je tam trochu moc, klidně by stačila ta hlavní, ale nevadí. Je to čtivé, má to grády. Moc fandím Dunje a doufám, že ji vítr zavane na opačnou stranu průlivu natrvalo. Zato Fabianova manželka, ta je přímo na pěst... Závěr láká na další díl/y. To mi nedělejte :-D

22.02.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Z pohledu člověka, který se tomuto žánru vyhýbal a knihu přečetl na doporučení, musím říct, že mě bavila a to tak, že si určitě brzo přečtu další díl(y). Začátkem je nutno se prokousat, aby člověk pochopil, jak ten svět funguje a co je co, ale pak už to má spád. Takže za mě doporučuji :-)

11.01.2021 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Doufám, že těch dílů bude ještě hodně a pořád budou takhle super. Já je taky miluju :-D

26.10.2020 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Musím říct, že i přes to neuvěřitelné množství stran jsem se nenudila, nicméně tak o 200 bych to asi zkrátila. Na této sérii se mi líbí, že v ní oba hlavní hrdinové dělají opravdu detektivní práci, že máme možnost ponořit se do jejich přemýšlení, analyzování a nejsme o nic ochuzeni. V knihách jiných autorů se často setkávám s tím, že furt nic, nic a pak někoho osvítí a máme vraha. Tak to se tady opravdu neděje. I když tentokrát jsem vraha tipovala už hodně brzy a překvapivě dobře.
Co mi trochu vadilo byly ty nekonečně výpisy z twitteru, ani jsem se nesnažila zorientovat, kdo to píše a koho označuje a odpovídá mu. To bych nad tím seděla ještě za měsíc. Postav tady bylo skutečně hodně, ale tak nějak se v tom zorientovat dalo.
Téma je poplatné dnešní době, je to skvěle napsáno, ale není mi příliš blízké a navíc mi to trochu připomínalo knihu Hloubka nenávisti od S.J. Bolton. Ale to ničemu nevadí.
Celkově ale tentokrát dávám jen 4*. Částečně i za ten vztah Robin a Cormorana. Nejsme ve školce, tak už nám to, autorko, naservírujte :-D

09.04.2024 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak tohle byl fičák! Uf! Nechápu, kam na to pan Carter chodí, ale nic tak šíleného jsem doteď nečetla a to už jsem toho přečetla hromadu.
Jinak se mi líbilo zakomponování linky s Michelle z FBI. Doufám, že se s ní ještě potkáme.

30.10.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Po všech těch rozporuplných komentářích tady jsem byla hodně zvědavá, jaká kniha teda bude. A musím říct, že super! Přiznám se, že paní Třeštíková samotná mi po chuti není, a její první knihy mě taky vůbec neoslnily. Ale touhle u mě zabodovala.
Říkám si, jestli náhodou lidi tuhle knihu neodsuzují proto, že v ní až moc vidí ne Radku samotnou, ale sebe sama a svá manželství? Mně to přišlo hodně trefné. Jak v knihách nemám ráda myšlenkové pochody a asociace a blábolení, tak tohle mě nesmírně bavilo, ty jazykové obraty a celková práce s jazykem. Vulgarity? Zas tolik jich tam nebylo. A ty přeházené kapitoly jsou výborný nápad, ale pořád si říkám, jaké by to bylo číst je seřazené? No, to už se bohužel nedozvím.

29.09.2023 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Zajímavá kniha, taková jednohubka bez omáčky okolo. Četla se dobře, jen ten konec byl kapánek moc rychlý.

15.07.2023 4 z 5