rubyna rubyna komentáře u knih

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

Něčím mi připomíná příběh Shauna Tana - létající ryby, okořeněno fantazií, špetka tajemna..

30.12.2020

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

souhlasím, že deník knihkupce se musí dávkovat. Prostě si ho přečtete každý den kousek o polední pauze a život se čtenáři je hned jednodušší. Jeho tvořivost je inspirativní, nezapoměňte si najít jeho opravu Kindellu na youtube.

20.10.2020 5 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

nejdřív jsem si přečetla posledních pár stránek. A pak začala od začátku..a zvolila jsem dobrou taktiku !

03.05.2019 5 z 5

Hello, Ruby : dobrodružné programování Hello, Ruby : dobrodružné programování Linda Liukas

ted talk s autorkou:
zatím bez českých titulků..

15.04.2019

Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Petra Braunová

teda. Můj první negativní komentář. Na mě příliš emotivní a rozvláčné. Otázky v textu mě rušily. Nejsem si jistá, že má ten výchovný efekt, o který se snaží. Ráda vidím pozitivní komentáře, znamená to, že jsem třeba na omylu.

25.11.2018

Neptáček Neptáček Hynek Vilém

Překvapilo mě, že je to překlad. Tak dobře to Hynek Vilém přeložil.

18.10.2018

Lucie a modrý kůň Lucie a modrý kůň Ladislav Langpaul

Vzpomněla jsem si :) Moc pěkné.
I když spíše pro dospělé o dětech než příběh pro děti.

15.10.2018 4 z 5

Noční loď do Číny Noční loď do Číny Damian Dibben

další díl, myslím, už nebude. Ani na autorových stránkách se nezmiňuje, že by mělo být pokračování.
Jojo je skvělá. Koření příběhu :-D

11.09.2018

Strom přání Strom přání William Faulkner

Kniha plná imaginace. Líbilo se mi i její zpracování. Doporučuji dospělým :) a netuším, jaký názor mají děti - první/druhý stupeň. Nepomohl by mi to někdo rozlousknout dalším komentářem?

15.06.2018

Jan Wood, chlapec, který zasadil strom Jan Wood, chlapec, který zasadil strom Iva Vodrážková

Konec sice vyšuměl, ale návrat v něm byl. To je důležité.
Knížka se mi moc líbila. Prolínání mýtů.
Myslím, že kdybych si jí přečetla ve třinácti, začnu cestovat.
A zároveň mi přijde autentická, zkušenosti z cest se podobají mým setkáním na některých cestách.

09.04.2018 5 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

komentář k Lily101, takže taky Spoiler:
každý člověk vnímá svět jinak. A cesta do Santiaga je jiná než cesta do práce. Katarze na závěr mi nepřijde tak nemožná, i když se 800 km svezl. Pořád měl za sebou 2500Km a celou tu dobu jeden cíl: Finnesterra. Taky mi nepřišlo, že by na závěr problém s rodinou vyřešil, jak se rozčiluješ.
Nevím, jestli si dospívání hrdina v knížce uvědomuje, ale za mě dospěl v tom, že dokázal být chvíli sám za sebe, v cizině, bez dozoru.
Každý člověk vnímá svět jinak a je to vidět na Lily a mně, protože jsem v knížce nezahlédla ani jednu z těch věcí, které měla potřebu komentovat.

04.03.2018

Hloupežníci Hloupežníci Miloš Kratochvíl

Za starých časů jsem v koupelně vytvářela šamponové nebe. Prázdné lahvičky získaly své nové poslání - třeba kritizovat sprchu nebo se vznášet nad vanou. Knížka je mi tedy blízká. Asi bych čtení spojila s výrobou takových recyklovaných robotů. Příběh je potom plastičtější.. Na pokračování bych ji s dětmi nečetla, to by mohlo být opravdu matoucí.

02.03.2018

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

spoiler
--- ale ten je i v popisu knížky, tak co ---
Tyjo. Mile mě překvapil závěr. Spolčení polepšeného vlka s Karkulkou, to by jeden nečekal!
--- konec ---

01.03.2018

Pan Králík a továrna na čokoládu Pan Králík a továrna na čokoládu Elys Dolan

Je to novinka, ale rozhodně stojí za pozornost! Z továrníka Králíka se stane hamoun a nutí zaměstnance slepičky, aby jedli více a více čokolády. Továrna přestává funguvat a pan továrník Králík se musí změnit.
(paralela na kapitalismus a korporátní firmy zřejmá, ale příběh neruší.)

28.02.2018

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

"Nedopilovaný" konec mi nevadil! Třeba přijde druhý díl ;) V knížce bylo hodně nápaditých detailů, jako hra, kterou hráli tukoni u čmeláka v domečku.
Překvapilo mě, že je to prvotina!

27.02.2018

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

Sáhla jsem po devátém díle, aniž bych měla s deníkem mimoňky zkušenosti. Trochu lituji. McKenzii je typ postavy, kterou nesnesu - ani číst.. po chvíli jsem si tuhle svým způsobem repetetivní část začala spíše prohlížet než číst. Neodradí mě to, abych začala prvním dílem.

20.02.2018

Všehokniha Všehokniha Guus Kuijer

"Počkej," řeka paní Terezínská. Vstala. "Možná pro tebe něco mám." Obrátila se k jedné z knihoven. "Co vlastně chceš být, až vyrosteš?" zeltala se. "Šťastný," řekl Tomáš. "Až vyrostu, budu šťastný." Paní Terezínská už chtěla z knihovny vytáhnout knížku, ale překvapeně se obrátila. S úsměvem se na Tomáše podívala a řekla: "To je safraportsky dobrý nápad. A víš, čím štěstí začíná? Když se člověk přestane bát."

Jedna z těch knížek, co by měla být pro děti a vlastně není..

09.02.2018