Lucie a modrý kůň přehled

Lucie a modrý kůň
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118884/bmid_lucie-a-modry-kun-FfG-118884.png 4 4 4

Školačka Lucie, která se právě přestěhovala do jiného města, se dostane proti své vůli do konfliktu s učitelkou a kamarádkami ze třídy. Na počátku nedorozumění je obrázek modrého koně, kterého Lucie namalovala na hodině kreslení. Paní učitelka i školní inspektor pokládají kresbu za projev odporu proti školním pravidlům i autoritě učitelky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lucie a modrý kůň. Přihlašte se a napište ho.

Aribana
02.01.2023

Příběh k zamyšlení. Mohlo dojít i k neštěstí, kdyby se holčička opravdu dostala do tísnivé situace z neporozumění ostatních.

mataaskorice
10.06.2022 3 z 5

Příběh o střetu dospělého a dětského světa, o vzájemném nepochopení se. Toto téma je v knížce zpracováno slušně, určitě čtyřhvězdičkově. Jednu dolů ubírám za drsnou, neempatickou učitelku z doby socialismu... Četla jsem s mými dětmi,které text ani nijak zvlášť neoslovil, ani neurazil, myslím, že tento příběh z paměti do měsíce vypustí. Těžko říct, koho v současnosti označit jako cílovou skupinu knihy... Pro děti trochu nuda, ale nevyhýbám se knihám, které nejsou prvoplánově atraktivní. Témata k diskuzi s dětmi kniha nabízí. Jako nejpravděpodobnější čtenář se mi tak jeví dospělák staromilec, který rád zabrousí do starší české literatury pro děti.

rubyna
15.10.2018 4 z 5

Vzpomněla jsem si :) Moc pěkné.
I když spíše pro dospělé o dětech než příběh pro děti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lucie a modrý kůň v seznamech

Ladislav Langpaul
česká, 1948