rreegg1 rreegg1 komentáře u knih

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Knihu jsem mela pujcenou v seste nebo sedme tride od kamaradky. Do te doby to byla jiste ma nejtlustsi knizka, presto jsem ji přečetla jednim dechem. Pamatuju si, ze jsem si u ni umela docela pekne poplakat.
Samozrejme jako ve vetsine pripadu.. kniha mnohem lepsi nez serialove zpracovani. Ackoliv serial byl moc pekne udelany, vlastni fantazie u knihy byla zabavnejsi:)
Je to jiz 27 let, co jsem ji cetla a nesporne ve me zanechala velky dojem. Nadchla me tenkrat i jako trinactiletou holku.

14.12.2021

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

U poslední stránky jsem si zabulela a zavzpominala i na své úžasné dědy, kteří již také opustili tento svet. Kniha super odpočinková, velmi vtipná a patří mezi ty, které jsem si opravdu vychutnavala a zamerne její cteni prodlužovala, aby nebyl brzy konec. Tudiz jsem nechavala na výjimečne chvilky, kdy jsem si potrebovala dodat dobrou náladu a dostat se do relaxačního módu.

04.08.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejzamilovanejsi knizka meho detstvi, ctena nekolikrat. Uz se tesim jak se do ni po letech zactu i se svou malou dcerkou, az ji knihu predstavim:)
Pamatuji si, ze detska fantasie mi tu jela na plne obratky:)

28.08.2018 5 z 5

Snědla dětem sladkosti Snědla dětem sladkosti Martina Formanová

Odpocinkové čtení. Popisuje postřehy ze života autorky. Jednoduché a každodenní záležitosti, posypane špetkou humoru a velkou dávkou nadhledu. Hezké čtení, třeba i na zlepseni nálady...

19.01.2023 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Nevim, jak presne ohodnotit... Vylozene o ctivosti knihy se zde hovorit neda. Docela dlouho mi trvalo knihu precist a uprimne jsem se uz tesila, az to konecne prelouskam. Kniha totiz vyzaduje dost koncentrace ( neni to tak , ze by se cetla sama), kazdopadne je docela poucna, je fajn si vyslehnout nazory, postoje a vedomosti cloveka, ktery pusobi schopne a duveryhodne.

04.04.2022 4 z 5

Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Romana Suchá

Moc krásná knížka, je to ale spíše pro dospělé. Takové pohlazení na duši a uvedomneni si svých emoci, se kterými se všichni setkáváme denne. Ja se na každou kapitolu tesila. Líbila se mi velmi a nakonec i šestileté dcerce. Mám ale malinko pochyby, zda ji pochopila tak, jak ji pochopit měla:) Myslím, že děti za tím příběhem nevidí to, co se tato kniha velmi hezkou cestou snaží předat. Proto jsem musela hodně věcí během čtení obšírně rozvádět....:) Knihu mám půjčenou z knihovny. Nicméně láká mě i koupě do soukromé knihovny , bo až děti budou starší, tak si mohou kdykoliv v těžších chvilkách nakouknout a porozumět takto více světu i sobě..:)

29.05.2023 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Ale jo. Sice dost nadnesene, ale vtipne. Nektere vyroky autorky me docela uprimne pobavily, tak jsem se parkrat pristihla jak se nad knihou hlasite smeji. Odpocinkova kniha pro mamy a asi i taty (a pro partnery vubec).

18.09.2020 4 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

Ja toho Ladu proste zeru ....

29.08.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Z Hartlovych knih hodnotim jako nej. Moc me bavilo sledovat osudy lidi a rodin v rozmezi cca 30 let. Kniha byla chytlava od sameho zacatku , coz se mi v posledni dobe moc neděje a kolikrat jsem se v prubehu cteni i od srdce zasmala. Zcela jsem to prozivala s hlavnimi hrdiny.

28.08.2018 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Docela poutave se čte a stránky ubývají i díky mnoha fotografiím, které tato tlustá kniha obsahuje. Kniha je z velké části i o lidech ( většinou veřejné známých), se kterymi se Jana během sveho života setkala a kteří ji ovlivnili v profesním či osobním zivote. A že jich je dost ...
Často si vzpomenu na tuto velkou hvězdu, jak dnes již několik let nemohoucne leží na lůžku v léčebně a je mi to samozřejmě velmi líto..:(

29.05.2023 4 z 5

Po velmi dlouhé době knížka , kterou jsem neměla ani chuť dočítat do konce. Měla jsem možná očekávání, jelikož název knihy mi utkvěl v hlavě už kdysi a vždy jsem si chtěla knihu přečíst i proto, že měla dobre recenze a autorovo jméno je zname. Pro mne ale ztráta času. Do rukou se mi dostalo druhé vydání a je to opravdu překonané a na dnešní dobu velmi nudné a nic neříkající. Podle mnoha kladných recenzí zde mám pocit, že jsem asi četla jinou knížku než ostatní

09.04.2023 1 z 5

Nalakuj to narůžovo Nalakuj to narůžovo Martina Formanová

Dovedu si představit, že psaní této knihy bylo pro Martinu určitou terapii a naplni po skonu manžela. Vypsat se a mít nějaký novy cíl.
Kniha nemá žádnou extra hloubku, a tak vlastně ani nevím, co bylo jejím sdělením ci co by mi mohla konkrétně předat, nicméně se četla celkem dobre. Opět takové životní postřehy, sesumirovane vzpominky, zážitky z osobního života, do kterého nechává nakouknout. Autorka si mě už u své první autobiografické knihy získala svou otevřenosti a začala mi být sympaticka (nemluvě o jejím manželovi). Má svůj styl psaní, humoru.
Asi pětina knihy je v závěru tvořena doprovodnými fotografiemi ruznych blizkych lidí, o kterých je v knize zmínka.

02.02.2023 4 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

na tomto dílu se mi libi , ze se zde vešel celý rok s popisem ruzných aktivit, ktere se dají dělat v ruzných ročnich obdobich.

27.02.2022 5 z 5

Anička na řece Anička na řece Ivana Peroutková

Super. I ja jsem si pri cteni s petiletou dcerou pripomnela davne sjizdeni reky Luznice a Nezarky a znimena mista. Je to zaroven i poucne pro deti a deti se dozvi i nejaka realna fakta, coz vzdy u detskych pribehu ocenim. Vsechny knizky ( doted jsme precetla 3) Anicek se mi velmi libi a vzdy se opravdu tesim , jak si s dcerkou pocteme.

27.02.2022 5 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Odpocinkove, mam Sovaka rada, tudiz me to zajimalo a bavilo...Dobre, ze je vse zaznamenano "na papire".

13.08.2017 4 z 5

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Moje prvni knizka, kterou sem precetla!:) Zamilovana...

11.10.2015 5 z 5

Nic není nemožné Nic není nemožné Osho

chvilemi tezke drzet pozornost, s nekterymi nazory se neztotoznuji , nicmene jsem diky teto knize ziskala novy pohled na svet a odhodlala jsem se ke splneni sveho snu ....proste me to heclo k risku a odcestovala jsem si na par mesicu do neznama...

08.12.2014 4 z 5

Zámek princezny Čurbesky Zámek princezny Čurbesky Benjamin Bécue

Super, s dětma jsme si zasoutěžili, kdo driv najde predmety v tom velkém nepořádku. Decka to hodně bavilo a i mě samotnou. Učí se postrehu, soustředění...atp. moc pěkný nápad.

19.05.2023 5 z 5

Jitík sportovcem Jitík sportovcem Jitka Molavcová

Moc se mi líbí nápad námětu knihy. Seznámit děti se všemi možnými sporty a udělat jim jakýsi přehled toho co existuje a o čem to je. At už zimní nebo letní, v tělocvičně nebo venku, na suchu ci ve vodě atp. Popisuje je prostřednictvím malého kluka Jitika, který je velmi sportovně nadaný. Zkouší a baví se mnoha sporty. Třeba si nějaké dítě udělá obrázek a vyberte si konkrétni sport, ktery by chtělo dělat už od malička. Dceři 6,5 let se líbí.

22.03.2023 4 z 5

Kniha o noci Kniha o noci Bonnie Pang

Kniha obrázkami a textem popisuje noční život ve všech možných koutech planety. Moc hezký zpracováno. I já jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Musíme ještě někdy vypůjčit.
Obsah: noc v továrně - automobilce, ve městě, za městem, noční přeprava, noc v přístavu a na moři, noc pod hladinou, noc v džungli, noční světýlka (fytoplankton, světlušky, světélkující houby....), Noc daleko na severu ( polární noc a den), nebe plné hvězd, noc v australské divočině, města nikdy nespí, je ve vesmíru noc?, Dobré ráno!)

16.03.2023 5 z 5